Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Super im je bio šou, sa sve vojskom, bodljikavom žicom, šok bombama.

 

Jebo im pas mater.

 

Pa ne mogu šou da prave sa prodavcima sladoleda.

Šok bombe su i dalje mnogo manja frka nego bojeva municija.

 

Ako je šou u pitanju, naravno.

Link to comment

Šok bombe mogu ostaviti ozbiljne posledice po sluh i vid.

Nisu naivne.

Svakako bolje od bojeve municije, ali za mene je ipak upotreba šok bombi, 

nad nemoćnim, ljudima sramota. Velika.

Link to comment

^^

 

Jedino što će sad da nama stignu ti napižđeni, koji su prošli kroz taj besmisleni makedonski pakao, i bojim se da neće biti fini, kao ko ovi što su sad trenutno ovde.

Edited by Anonymous
Link to comment

Današnji utisak iz MK.

Dpzvali su se pameti i počeli da poszavljaju sistem.

Postavili sabirni centar pored pruge napravili "peron" na pruzi. Tu ukrcavaju azilante (vozovi su tipa Bg voz) karta je 10€ do granice sa SER. Svi azilanti plaćaju bez problema...

Kordinišu se sa onima par km dalje ka granici koji puštaju grupe. Sa jutrašnjih 1h-jedna porodica prešli se na 30min grupa od 20-ak ljudi....

Ali ono što me šokira je što oni samo stižu...Ja zaista ne mogu da pojmim dimenzije tog talasa ljudi...

Inače čujem da je Preševo pod ozbiljnim kolapsom. Mislim da ću više informacija imati sutra...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

Чудо би било да Прешево и не буде пред колапсом,када тупави Македонци нису пустили никога два-три дана а онда пустили све.

Или су претерано глупи или им је неко наредио да испадну глупи.

Link to comment

Sa ove pozicije sada ono sa suzavcem izgleda kao čudna predstava, tvrđenje pazara...

Da ponovim azilanti iznenađujuće mirni, i u grupi i pojedinačno...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

neozbiljno je porediti ovo sa tim stvarima. mi smo tada bili debelo krivi i debelo zasrali za to za sta smo hteli da "podizemo uloge"

 

B2 - to je upravo svrha mog predloga. 

 

Ne mozes nekom da "omogucis" nesto sto nije "svojevoljno". Mi njima na taj nacin pomazemo, realno. A pomazemo i sebi. Jer ono sto, ocigledno, oni hoce da naprave od Srbije, po Kurcovim recima i njegovog zamenika ili ko je vec tamo, to je da Srbija bude ta zemlja gde oni kao cekaju papire. Pa to onda u praksi izgleda ovako: oni ih posalju u Srbiju, onda se tu kao pokrene neka procedura. Ta procedura, posto im nisu u EU, sto se njih iz EU tice moze da traje godinama. To je svesno pravljenje od Srbije jednog velikog izbeglickog centra nekih ljudi kojima je Srbija realno bila poslednja destinacija na pameti u kojoj su hteli da zavrse. Nasa drzava ako u tome ucestvuje, prosto nije normalna. To je ludilo. I nemojte da mi ubacujete te humanitarne i emocionalne kerefeke, kao i pasivno-agresivne fore - oni su fasisti pa ja necu da budem, ko da mi ne znamo kakvi smo :). Ljude treba pustiti da idu tamo gde hoce i pomoci im u tome, a tamo gde nece - tu nema Srbiji neko da prica gde ce oni da idu. Nemojte da ste ludi, njihova ideja je da nadju budalu kome ce da uvale te ljude. PROTIV VOLJE TIH ISTIH LJUDI>

Ali Vučić je sad u fazonu velikog humaniste, pomiritelja naroda i nacija, treba mu i love, idu izbori, itd.

Tako da bojim se da će se tvoj scenario obistiniti. Mi ćemo, kao i obično, nagrabusiti. Nemam ni najmanju iluziju

da bi Evropa mrtva ladna uvalila i mnogo veći broj izbeglih od ovog trenutno, Srbiji, Grčkoj, Makedoniji, Bugarskoj, BIH.

Link to comment

Ja ne bi isključio mogućnost da je sve ovo u Makedoniji bio šou i za domaću i za evropsku javnost. Kao, pokušali smo, jebiga, ne možemo ih zaustaviti

da. mada ne bih rekao da je namenjeno MK javnosti, deluje kao predstava za EU birokrate.

 

Super im je bio šou, sa sve vojskom, bodljikavom žicom, šok bombama.

 

Jebo im pas mater.

jebiga, mora da deluje uverljivo. (ako je predstava)

Edited by Gandalf
Link to comment

sledi 'savet' da se to uradi mnogo odlucnije, ostrije i efikasnije uz istovremeno javno zgrazavanje zbog balkanskodivljacke upotrebe sile

to ce vuchic da odbadi u zamenu za naredni mandat ^_^

Link to comment

EU moze da napravi barijere. Madjarska mozda ne, ali EU - da. 

 

Njihove opcije za povratak na put u Nemacku ce biti sve skromnije i skromnije. Imace manje para, zdravlje ce im biti sve gore, sve ce teze prelaziti granicu. Jednom kad je veliki broj njih u Srbiji, tada krece ucenjivanje Srbije sa svim i svacim da bi dobila pomoc za te ljude - jer mi sami ne mozemo da izdrzavamo npr 50k ovih izbeglica, o vecem broju da ne govorim.Na kraju mogu da te ucene da ti cuvas granice pa prema prceni da ti salju pomoc za izbeglice. Rasolozenje u Evropi je takvo da je samo nebo granica. Odgovorna drzavna politika ne moze da dozvoli vrcanje tih ljudi u Srbiju. Nemam iluziju kakva je ovo vlast, ali moje je prosto da na nekom internet forumu olaksam dusu bar sebi. 

Mislim da će boldovano biti jedino dostupno što se pomoći tiče.

Link to comment

Ja ne bi isključio mogućnost da je sve ovo u Makedoniji bio šou i za domaću i za evropsku javnost. Kao, pokušali smo, jebiga, ne možemo ih zaustaviti

 

A zašto ih precenjivati i učitavati im neki plan, opaku nameru, šou...možda su stvari baš onakve kakve i izgledaju: mislili su da ih mogu zaustaviti na duži period al su u hodu provalili da, jbg, ne mogu...migranti imaju jaču volju i muda od njih.

 

S tim što ne bih isključio scenario po kom su i naši imali upliv u celu predstavu, ionako su Vučić i Gruuevski na stalnoj vezi...aj vi malo to usporite dole bolje vi nego mi pa da ih imate na desetine hiljada zaglavljene u Tabanovcima

Link to comment

Ne mozes nekom da "omogucis" nesto sto nije "svojevoljno". Mi njima na taj nacin pomazemo, realno. A pomazemo i sebi. Jer ono sto, ocigledno, oni hoce da naprave od Srbije, po Kurcovim recima i njegovog zamenika ili ko je vec tamo, to je da Srbija bude ta zemlja gde oni kao cekaju papire. Pa to onda u praksi izgleda ovako: oni ih posalju u Srbiju, onda se tu kao pokrene neka procedura. Ta procedura, posto im nisu u EU, sto se njih iz EU tice moze da traje godinama. To je svesno pravljenje od Srbije jednog velikog izbeglickog centra nekih ljudi kojima je Srbija realno bila poslednja destinacija na pameti u kojoj su hteli da zavrse. Nasa drzava ako u tome ucestvuje, prosto nije normalna. To je ludilo. I nemojte da mi ubacujete te humanitarne i emocionalne kerefeke, kao i pasivno-agresivne fore - oni su fasisti pa ja necu da budem, ko da mi ne znamo kakvi smo :). Ljude treba pustiti da idu tamo gde hoce i pomoci im u tome, a tamo gde nece - tu nema Srbiji neko da prica gde ce oni da idu. Nemojte da ste ludi, njihova ideja je da nadju budalu kome ce da uvale te ljude. PROTIV VOLJE TIH ISTIH LJUDI>

 

kako bilo, drzava je potpisala i neke sporazume o readmisiji i izgleda da su bogati europljani nasli budalu koja im savrseno odgovara

 

„Srbija će prihvatiti, na zahtev države članice i bez posebnih formalnosti osim onih koje predviđa ovaj sporazum, bilo kog državljanina treće zemlje ili lice bez državljanstva koje ne ispunjava ili više ne ispunjava važeće uslove za ulazak, boravak ili nastanjenje na teritoriji države članice Unije, ukoliko je dokazano ili ako je moguće na osnovu podnetih prima facie dokaza verodostojno pretpostaviti da lice u pitanju poseduje, ili je u vreme ulaska posedovalo, važeću vizu ili dozvolu boravka izdatu od strane Srbije, ili je na nezakonit način i direktno ušlo na teritoriju države članice, nakon što je boravilo, ili bilo u tranzitu kroz teritoriju Srbije.“

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...