Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Odgovor je bio na:

sori, malo previdela.

 

onaj video iz macedonie kad odbijaju pomoc crvenog krsta jel to stvarno iz religijskih razloga ili je 'ucitavanje' i sheirenje?

Link to comment

Aman, oni to rade vec duze vreme, receno je vise puta. Koga god uhvate blizu granice, ako nece da da otisak prsta, salju za Srbiju. Kako, ne znam, ali znam da rade. I onda ljudi probaju opet, pa opet ukrug. Sreca u nesreci, izbeglica ima vise nego madjarskih granicara/policajaca pa mnogi prodju. I to tako funkcionise i funkcionisace nadalje, deal with it.

 

nece, jer ti ljudi nemaju neogranicenu kolicinu para. a ni fizicke snage. no, neko je pricao da treba izbeci ping-pong. e pa to je "ping-pong"

Link to comment

Ne, pre zvanicnog granicnog prelaza, odnosno ulaza. Na tehnicki gledano nicijoj zemlji. A kako se tu radi, objasnili braca Grci pre dve straneTu dovedes "crveni krst, unhcr i lekare bez granica..."

Pa OK i to i šta opet imaš blokiran svoj prelaz... Ne razumem taj koncept™ nećemo ih pustiti da uđu nego da budu ispred "rampe".

Šta dobijamo time, tačnije zašto misliš da će EU da peca to što je Horgoš ili Kelebija blokiran?

Link to comment

ako niko drugi neće da im pomogne, šta da radimo, moramo mi

 

Nije u tome poenta.

 

Ovde se igraju neke nadrealne igre, neko meta sibicarenje. Kada su Madjari rekli da ce da prave zid, ja sam mislio da je verbalna pretnja, prosto mi je bilo neverovatno. Evo zida na granici dakle nije neverovatno. Vec dve nedelje trubim o razgovoru izmedju dva policajca koji sam prisluskivao, tipa stranci kod preseva popisuju emigrante i daju im papire. Meni je pre dve nedelje bilo neverovatno da ce Srbija da bude sabirni centar za sve koji iz Sirije/Afganistana/Afrike krenu za Evropu, sada vidim da je to realnost.

 

Po cemu je jebeno Srbija toliko posebna pa se ovde slivaju ljudi i odozdo i odozgo? Po Vucicu i ni po cemu drugom.

 

Jedno je pomagati, drugo biti budala

Link to comment

Ne, pre zvanicnog granicnog prelaza, odnosno ulaza. Na tehnicki gledano nicijoj zemlji. A kako se tu radi, objasnili braca Grci pre dve straneTu dovedes "crveni krst, unhcr i lekare bez granica..."

 

I kad tako nabiješ jedno pet hiljada ljudi na ničiju zemlju, šta dobijaš? Đevđeliju od pre neki dan. Ne može to tako da se radi.

Link to comment

Pa OK i to i šta opet imaš blokiran svoj prelaz... Ne razumem taj koncept™ nećemo ih pustiti da uđu nego da budu ispred "rampe".

Šta dobijamo time, tačnije zašto misliš da će EU da peca to što je Horgoš ili Kelebija blokiran?

 

opet...ma ne znam ja sta ce oni, ja kazem sta trebamo mi.  bas me briga sta ce oni, jer je njih savrseno bas briga sta cemo mi po pitanju migranata i izbeglica

Link to comment

nece, jer ti ljudi nemaju neogranicenu kolicinu para. a ni fizicke snage. no, neko je pricao da treba izbeci ping-pong. e pa to je "ping-pong"

Pa da, taj ping-pong se desava godinama. Ja bih bio najsrecniji da ping-ponga nema, da EU prihvati svakoga oberucke. Ali to se nece desiti. A druga alternativa, ona koju vidjamo danas u Makedoniji,  je grozna i o njoj necu da razmisljam i ne zelim da budem deo toga, pa makar ispao kaligulina "budala".

Link to comment

I kad tako nabiješ jedno pet hiljada ljudi na ničiju zemlju, šta dobijaš? Đevđeliju od pre neki dan. Ne može to tako da se radi.

 

Da. Ali ulogu Makedonije igra Madjarska, a ne Srbija. Kao sto je realno i igra Madjarska

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa da, taj ping-pong se desava godinama. Ja bih bio najsrecniji da ping-ponga nema, da EU prihvati svakoga oberucke. Ali to se nece desiti. A druga alternativa, ona koju vidjamo danas u Makedoniji,  je grozna i o njoj necu da razmisljam i ne zelim da budem deo toga, pa makar ispao kaligulina "budala".

 

Ljudi, nije dobra paralela, nikako nije dobra Srbija - Makedonija. Nidje veze, posebno ako uradimo ovako kako predlazem (da, neskroman sam). To uopste nije paralela.

Edited by MancMellow
Link to comment

Ljudi, nije dobra paralela, nikako nije dobra Srbija - Makedonija. Nidje veze, posebno ako uradimo ovako kako predlazem (da, neskroman sam). To uopste nije paralela.

Nebitno, rezultat bi bio isti.

Link to comment

Manc, ono što ti predlažeš je da se na graničnim prelazima pravi ekspres lonac. Srbija bi u najboljem slučaju snosila polovinu odgovornosti za sve posledice eksplozije tog lonca, a one bi se nonstop dešavale u tom tvom scenariju gde mi skidamo ljude sa voza i guramo ih na ničiju zemlju.

 

Uostalom, zašto misliš da svi oni neće na granici reći: "Da, ja hoću da me vrate u Srbiju"? Zašto misliš da će svi reći da neće da budu vraćeni pa onda Srbija treba da ih skida sa voza? Zašto bi oni svojom izjavom da neće u Srbiju rizikovali da budu blokirani na ničijoj zemlji ako lepo mogu da kažu da hoće u Srbiju pa da odatle pokušaju ponovo?

Link to comment

opet...ma ne znam ja sta ce oni, ja kazem sta trebamo mi.  bas me briga sta ce oni, jer je njih savrseno bas briga sta cemo mi po pitanju migranata i izbeglica

Pa oni tj Mađari će da ih silom guraj ka Srbiji. Skupiće se par desetina hiljada ljudi i mi možemo ili da ih gledamo tamo na ničijoj zemlji (samo ta ničija će da se brzo napuni pa će se preliti na našu stranu) ili da ih smeštamo u centre gde ih možemo koliko-toliko ljudski tretirati.

Link to comment

sori, malo previdela.

 

onaj video iz macedonie kad odbijaju pomoc crvenog krsta jel to stvarno iz religijskih razloga ili je 'ucitavanje' i sheirenje?

 

ja sam razumela da neće pomoć, hoće samo da prođu granicu.

nećemo od vas ništa, samo nas pustite da prođemo!

(posle dva dana maltretiranja i šok bombi logičan odgovor.)

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...