Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

"kamara" :isuse:

 

u pravu si, monstrum sam. i (kripto)fašista.

 

a i ceo dan sam rintao na ranču, pa me drži robovlasnički duh.....

 

:blush:

 

@Beo - ma sve je to lepo što će ponovo odlaziti, al izmedju tih dolazaka™ i odlazaka™ negde moraju da bivstvuju, nešto da jedu, nekako da ubiju vreme.....:unsure: 

Edited by steins
Link to comment

Ja i dalje ne mogu da verujem da je jebeno moguce da smo tolike budale i da cemo pustiti da nam na silu vracaju ljude koji a) nemaju nikakvu nameru da u Srbiji budu b) nisu (naravno) drzavljani Srbije

 

Ali moracu da poverujem, mi smo najveci kreteni na svetu

Link to comment

@Beo - ma sve je to lepo što će ponovo odlaziti, al izmedju tih dolazaka™ i odlazaka™ negde moraju da bivstvuju, nešto da jedu, nekako da ubiju vreme..... :unsure:

 

 

Pa koliko vidim, tokom tog međuboravka oni ne prave Srbiji bilo kakve probleme i čak troše ono malo crkavice što imaju za put. Srbija im gotovo ništa ne obezbeđuje niti oni nešto traže.

Edited by beowl
Link to comment

Pa koliko vidim, tokom tog međuboravka oni ne prave Srbiji bilo kakve probleme i čak troše ono malo crkavice što imaju za put. Srbija im gotovo ništa ne obezbeđuje niti oni nešto traže.

 

za put do tamo gde su naumili. kad ih odande silom deportuju u srbiju, malo sutra ce imati nesto

 

ali nije to poenta, nije poenta jer ih definitivno necemo ostaviti da crknu od gladi

 

poenta je da je to takvo epsko zajebavanje da to ne bih prihvatio NIKADA cime god da mi prete. Zemlje EU nisu sigurne, Srbija je sigurna, hel-fakin-lo!

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa koliko vidim, tokom tog međuboravka oni ne prave Srbiji bilo kakve probleme i čak troše ono malo crkavice što imaju za put. Srbija im gotovo ništa ne obezbeđuje niti oni nešto traže.

A dobro, malo je preterano reći gotovo ništa.

Ima par kampova, lekarska pomoć, voda, hrana u kampovima, ubrzana procedura za dobijanje papira i bezbednost.

Link to comment

Ja i dalje ne mogu da verujem da je jebeno moguce da smo tolike budale i da cemo pustiti da nam na silu vracaju ljude koji a) nemaju nikakvu nameru da u Srbiji budu b) nisu (naravno) drzavljani Srbije

 

Ali moracu da poverujem, mi smo najveci kreteni na svetu

 

Manc, možeš li najzad da mi objasniš kako u praksi zamišljaš da Srbija to spreči? Koji to pritisak Srbija može da izvrši na Mađarsku ili bilo koju članicu EU? Šta da radimo, da ih okružimo žandarima na Horgošu i fizički im ne damo da uđu nazad? Pa da nastane isti cirkus kao u Đevđeliji?

 

Srbija može i treba da koristi upravo činjenicu da ti ljudi nemaju nameru da budu u Srbiji. To znači da EU može do mile volje da ih vraća u Srbiju, oni će ponovo kretati iz Srbije u EU. Šta postižeš time što fizički praviš frku i tenziju na granici? Okolne zemlje nemaju način da se ograde tako da prolaz fizički ne bude moguć i sve dok je tako izbeglice će pronalaziti rute kojima mogu da prođu. To je ono što ide Srbiji na ruku i nema potrebe da glumimo neko ludilo pred EU čak i kada ne bismo bili gnjila banana nego ozbiljna zemlja.

Link to comment

Manc, možeš li najzad da mi objasniš kako u praksi zamišljaš da Srbija to spreči? Koji to pritisak Srbija može da izvrši na Mađarsku ili bilo koju članicu EU? Šta da radimo, da ih okružimo žandarima na Horgošu i fizički im ne damo da uđu nazad? Pa da nastane isti cirkus kao u Đevđeliji?

 

 

 

A ne, ne mozes ti da ne das nekome nesto sto taj ne zeli. Ko zeli taj je slobodan da udje u Srbiju, no problemo. Ko eventualno izrazi zelju da trajno ostane (znam SF, ali principa radi - naravno, izvolte). Ali da ti neko silom ljude ubacuje u zemlju protiv njihove volej - no bleedin' chance. Znaci ako ih posalju vozom koji samo tome sluzi - voz se skida sa sina i ne moze da udje u Srbiju. Ako ih posalju redovnom linijom - svi imigranti i izbeglice se skidaju s voza. Ko od njih kaze - ja hocu u Srbiju - izvoli. I to je to.

Edited by MancMellow
Link to comment

Manc, možeš li najzad da mi objasniš kako u praksi zamišljaš da Srbija to spreči? Koji to pritisak Srbija može da izvrši na Mađarsku ili bilo koju članicu EU? Šta da radimo, da ih okružimo žandarima na Horgošu i fizički im ne damo da uđu nazad? Pa da nastane isti cirkus kao u Đevđeliji?

 

Srbija može i treba da koristi upravo činjenicu da ti ljudi nemaju nameru da budu u Srbiji. To znači da EU može do mile volje da ih vraća u Srbiju, oni će ponovo kretati iz Srbije u EU. Šta postižeš time što fizički praviš frku i tenziju na granici? Okolne zemlje nemaju način da se ograde tako da prolaz fizički ne bude moguć i sve dok je tako izbeglice će pronalaziti rute kojima mogu da prođu. To je ono što ide Srbiji na ruku i nema potrebe da glumimo neko ludilo pred EU čak i kada ne bismo bili gnjila banana nego ozbiljna zemlja.

 

ovako kako ti pišeš to ispada onako - pis of kejk - oni ih malo vrate, a mi ih ukrcamo na sledeći autobus i to je to. 

Plus, uvek postoji šansa da EU krene da uvrće jajca Srbiji oko njih, isto onako kao što uvrće oko naših™ azilanata. 

 

Imam ja jedan plan - damo im instant ali privremeno srpsko državljanstvo - na recvimo 5 dana - i organizujemo im prevoz do EU zemlje porekla. Posle tih 5 dana kažemo - nisu naši, ne priznajemo ih, jebte se! Ili se jednostavno ne javljamo na telefon!

Link to comment

A ne, ne mozes ti da ne das nekome nesto sto taj ne zeli. Ko zeli taj je slobodan da udje u Srbiju, no problemo. Ko eventualno izrazi zelju da trajno ostane (znam SF, ali principa radi - naravno, izvolte). Ali da ti neko silom ljude ubacuje u zemlju protiv njihove volej - no bleedin' chance. Znaci ako ih posalju vozom koji samo tome sluzi - voz se skida sa sina i ne moze da udje u Srbiju. Ako ih posalju redovnom linijom - svi imigranti i izbeglice se skidaju s voza. Ko od njih kaze - ja hocu u Srbiju - izvoli. I to je to.

Manc bre™ gde ih skidaš?

Na svojoj granici? Tu praviš haos i blokiraš svoj granični prelaz?

Link to comment

oni neka vracaju, mi™ cemo malo vise da zmurimo na granicnim prelazima (ili jos bolje, van njih), pa da vidimo.

cak mislim da je sadasnja varijanta, gde je srbija prijateljski predah na putu, odlicna bas zbog komplikacija u okolini. da ljudi shvate da je i nama i njima stalo da se resi njihov status/prolazak sto pre.

Link to comment

Manc bre™ gde ih skidaš?

Na svojoj granici? Tu praviš haos i blokiraš svoj granični prelaz?

 

Ne, pre zvanicnog granicnog prelaza, odnosno ulaza. Na tehnicki gledano nicijoj zemlji. A kako se tu radi, objasnili braca Grci pre dve straneTu dovedes "crveni krst, unhcr i lekare bez granica..."

Edited by MancMellow
Link to comment

Ja i dalje ne mogu da verujem da je jebeno moguce da smo tolike budale i da cemo pustiti da nam na silu vracaju ljude koji a) nemaju nikakvu nameru da u Srbiji budu b) nisu (naravno) drzavljani Srbije

 

Ali moracu da poverujem, mi smo najveci kreteni na svetu

 

ako niko drugi neće da im pomogne, šta da radimo, moramo mi

Link to comment

Aman, oni to rade vec duze vreme, receno je vise puta. Koga god uhvate blizu granice, ako nece da da otisak prsta, salju za Srbiju. Kako, ne znam, ali znam da rade. I onda ljudi probaju opet, pa opet ukrug. Sreca u nesreci, izbeglica ima vise nego madjarskih granicara/policajaca pa mnogi prodju. I to tako funkcionise i funkcionisace nadalje, deal with it.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...