Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa ne znam, volio bih čuti kako ti misliš usloviti EU, na koju kartu igrati™ a ne doći u situaciju "može sve samo nam ne zavrćite uši."

Da se ne zajebavamo niti smo partner niti ortaci sa EU. A zavisimo od njih. Čini mi se...

 

Ne bih ja njih ništa uslovljavao, naravno. Ja bih samo uradio onako kako sam napisao. Pa onda neka oni kažu šta žele. Nema potrebe praviti se važan

Edited by MancMellow
Link to comment

MK je optužila GR da je organizovano sprovela izbeglice do granice a MK realno ne može da drži korak s prilivom ljudi. Bojim se da neće moći ni Srbija i da će biti problema i sukoba među samim izbeglicama gde će policija morati reagovati.

  

Tuča migranata u BG.

Jedan teško povređen nožem.

Idealan scenario™ za katastrofu.
Link to comment

Dovoljno je zamisliti kako je to spavati na zemlji komplet sa decom, dvadeset+ dana u kontinuitetu, bez kupatila, kujne, dzezve za kafu. Da ne govorim o siroj slici, opstem bezizlazu, granicarima, carinicima, tipovima koji mi aspirin za dete prodaju za pet evra i ostalo.

 

Mene zaista cudi da je jos uvek sve na nivou incidenata.

Edited by Caligula
Link to comment

samo slušam i čitam i pamtim brojeve

dakle stotine, pa hiljadu, pa hiljade

pa metri i kilometri

i putevi van oficijelnih, ucrtanih u mape sveta

 

ko prolazi on će da prođe

i onda?

 

sve se menjai promenilo se...uvek nekako raskrnica ili na bolje ili na zlo...od nas zavisi..mnogo manipulacija, već eonima, .. :fantom:

Edited by logoped
Link to comment

dadaaddada

ajmo mi da se vrnemo na temu topika

da ne dobijemo dva plus, a svi smo dobri đaci

 

 

ma uvek zaboravim da sam mozak umrežila

Edited by logoped
Link to comment

Lep komad šume od Iloka do Sremske Rače pretpostavljam lako se prelazi.

Potez S. Rača - Morović - Batrovci je prilično neprohodna močvarna šumetina.

Kroz to proći je sve sem lako.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

MAKEDONIJA je nesigurna treća zemlja i u nju ne bi trebalo vraćati izbeglice, objavio je UNHCR u svom jučerašnjem izveštaju. Mađarska je nešto ranije Srbiju proglasila sigurnom zemljom. To otvara mogućnost da na hiljade migranata sa mađarske granice, a možda i iz EU, bude deportovano kod nas, a mi nećemo smeti da ih vraćamo u Makedoniju iz koje su stigli.

Zanimljivo je da je izveštaj pripreman ranije, pre nego što su izbili incidenti na makedonsko-grčkoj granici, pre nego što je ova zemlja proglasila vanrednu situaciju, postavila bodljikavu žicu i upotrebila suzavce i šok bombe protiv nadirućih migranata. Objavljen je tog dana kada je incident izbio.

Ova objava UNHCR konkretno znači da Makedonija krši ljudska prava izbeglicama i da ih ne treba vraćati tamo. Prethodno je i Grčka proglašena nesigurnom zemljom (odlukom Evropskog suda za ljudska prava), pa ni deportacija u Grčku nije dozvoljena.

 

 

 

 

znači imamo dva izbora - ili da se jebemo sa kamarom izbeglica, što novopridošlih što deportovanih iz EU, ili da postanemo i mi nesigurna zemlja.

 

Sofijin izbor  :fantom:

Link to comment

Srbija apsolutno ništa ne mora da radi sa "svojim" izbeglicama jer ti ljudi nemaju nameru da ostanu u Srbiji. Koliko god da ih druge zemlje budu vraćale u Srbiju oni će ponovo odlaziti i to je to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...