Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Danas sam sa grčke strane video crveni krst, unhcr i lekare bez granica...

 

Isto to mi treba da stavimo neposredno sa naše strane granice kod Mađarske. 

Link to comment

a dal' su zbilja ti putevi kroz rumuniju i bugrasku tako loši ili nepostojeći, da se oni mučeni radije akaju sa makedoncima, pa sa nama, pa onda sa mađarima i bodljikavom žicom ???

Link to comment

a dal' su zbilja ti putevi kroz rumuniju i bugrasku tako loši ili nepostojeći, da se oni mučeni radije akaju sa makedoncima, pa sa nama, pa onda sa mađarima i bodljikavom žicom ???

 

treba preći ili most ili dunav. a i bugari umeju biti malo gadniji i od nas i od makedonaca. za rumune ne znam. plus, malo je negostoljubiviji krajolik. plus plus ima neka fora ako podnesu zahtev za azil u zemlji EU

Edited by MancMellow
Link to comment

ne funkcioniše to tako, to je (ne kažem tebi, nego uopšte) tzv. "vuciceva doktrina" - prihvati sve i ne dobij nista zauzvrat. ne vodi se tako politika as far as I'm concerned

Slažem se. Samo izgleda mi znamo ili odbij sve i dobij q ili prihvati sve i dobij q.

Ne znamo šta se pregovara ili dogovara samo se plašim da su nam pozicije odavno takve da umesto uslova možemo samo molbe da dajemo.

Link to comment

treba preći ili most ili dunav. a i bugari umeju biti malo gadniji i od nas i od makedonaca. za rumune ne znam. plus, malo je negostoljubiviji krajolik. plus plus ima neka fora ako podnesu zahtev za azil u zemlji EU

e jbt

nahebali smo mi zajedno sa njima izgleda

Edited by dùda
Link to comment

a dal' su zbilja ti putevi kroz rumuniju i bugrasku tako loši ili nepostojeći, da se oni mučeni radije akaju sa makedoncima, pa sa nama, pa onda sa mađarima i bodljikavom žicom ???

 

 

Za Bugarsku sam čula da tamo mogu da ih strpaju u zatvor na tri meseca ako uđu ilegalno.

Link to comment

Za Bugarsku sam čula da tamo mogu da ih strpaju u zatvor na tri meseca ako uđu ilegalno.

a kako se ulazi legalno ?

tjj. nema granica, a već su ušli u eu ???

Link to comment

Slažem se. Samo izgleda mi znamo ili odbij sve i dobij q ili prihvati sve i dobij q.

Ne znamo šta se pregovara ili dogovara samo se plašim da su nam pozicije odavno takve da umesto uslova možemo samo molbe da dajemo.

 

znam, ali to mora da se promeni jer su i jedan i drugi recept put u provaliju

 

edit: Duda - ima granica, Bugarska nije u Shengenu

Edited by MancMellow
Link to comment

a kako se ulazi legalno ?

tjj. nema granica, a već su ušli u eu ???

 

 

ne znam, taj odgovor sam dobila od jednog pandura kad sam ga pitala da li je moguća tura kroz Bugarsku.

Link to comment

znam, ali to mora da se promeni jer su i jedan i drugi recept put u provaliju

 

edit: Duda - ima granica, Bugarska nije u Shengenu

Pa ne znam, volio bih čuti kako ti misliš usloviti EU, na koju kartu igrati™ a ne doći u situaciju "može sve samo nam ne zavrćite uši."

Da se ne zajebavamo niti smo partner niti ortaci sa EU. A zavisimo od njih. Čini mi se...

Link to comment

Pa ne sasvim. Mađari će ih ponuditi bodljikavpm žicom. Srbija mora da ih ponudi crvenim krstom, zdravstvenom zaštitom i ostalim. Dakel, to jeste neka vrsta izbegličkog kampa ali nisu zatvorerni u njemu. A Maađri će morati da popuste u jednom moemntu.

 

 

Najveći izazov je hendlovati sve to.

Ta madjarska žica je smejurija kroz koju će izbeglice prolaziti kao kroz puter. Mogu i da dovedu one 6,4 županije da čuvaju tu žicu, rezultat će biti isti. Da bi zaista i ozbiljno zadržali sve te ljude u Srbiji, moraju da podignu 170 kilometara onog ludila iz Melilje i Seute (trostruki red žice od 6 metara visine, razor wires na vrhu, patrolna staza izmedju, sve pokriveno senzorima i kamerama). Španci su godinama podizali 12+8 kilometara toga, u početnoj fazi bilo je isto kao ovo što Madjari sada podižu i učinak mu je bio nula. Pa su vremenom došli na ono što imaju sada i na šta izbeglice (ulogorene sa druge strane) odgovaraju masovnim jurišima na ogradu koji obično rezultuju sa nekoliko njih koji se probiju unutar španskih enklava i desetinama isečenih. Ponekad bude i mrtvih. Tek takva vrsta ograde je uspela da ostavi većinu izbeglica sa druge strane. Bugari su imali sličan uspeh™ sa svojom ogradom na turskoj granici, s tim da se izbeglice nisu tu ulogorile nego su krenule drugim rutama. Ako Madjari ikada podignu 170 km takve ograde, izbeglice neće ostati da kampuju na srpskoj strani nego će opet promeniti rutu. Prvo Rumunija, onda Hrvatska, tu je i Bugarska. Sve su to zemlje EU. Baš da vidim sve njih kako dižu još 500-600 kilometara španske™ ograde. Neće to ići tako glatko kao što su briselska krmad zamislila.

Link to comment

Je li za očekivati skorije preusmeravanje na Hrvatsku?

 

To nekako prvo pada na pamet kad je procurila ta vest da naši planiraju gradnju prihvatnog centra oko Zmaja.

Lep komad šume od Iloka do Sremske Rače pretpostavljam lako se prelazi.

Link to comment

Hrvatska i Rumunija su vidjene da udju u kolo. Realno me čudi da već nije razradjena neka ruta iz Turske u Rumuniju preko Crnog Mora. Možda izbeglice ne žele da im Rumunija bude prva zemlja EU u koju će ući ali u slučaju nužde ići će i tamo. Hrvatska je takodje vidjena za potencijalnu alternativu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...