Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Kako misliš "Grčka nesigurna"?

 

A kako mislim - lepo, ne može da uđe nazad. A oni sigurno neće navaljivati, jer je to poslednje što žele. Postoji i Dablinski sporazum pa nikom ništa.

 

Pa ovako

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:563625-Evropa-Srbiji-vraca-migrante

Razumem ja tvoj stav ali naša pozicija je da se... Namestimo™?

Mislim, možemo glumiti ludilo, EU, Dablin, ljudska prava ali zar nije očigledno da EU radi kako joj odgovara i bez poštovanja svojih pravila?

Link to comment

ovako kao Makedonci?

 

Ne. 

 

Oni ŽELE da uđu u Makedoniju. Oni apsolutno NE ŽELE da ih se vraća u Srbiju. Dakle, prekinimo da radimo nešto što nije interesu niti nama, niti tim ljudima, nego jedino zemljama koje btw ne poštuju ni sopstvene ni multilateralne propise

Link to comment

A koja je mogućnost?

Ozbiljno pitam, mogu to i da urade bez pitanja i pomoći.

Mađarska može da diže ogradu. Slovaci mogu da primaju samo hrišćane... Zašto verovati da neće ići dalje i Srbiji vratiti izbeglice?

 

 

Imas bogatase na cijim ranchevima azilanti podizu satore. Oni ih komplet depurtuju u malu udzericu pored puta u kojoj domacin lema zenu svaki dan. Domacin prima azilante zauzvrat trazeci dozvolu da lema zenu dva puta dnevno. Bogatasi presrecni pristaju. Udzerica vise nije ni udzerica nego se pretvara u svinjac bez zakona i reda, sa srecnim domacinom koji pisa po sirotinji, i njegov brat pisa, i sin, i drugari.

 

To je scenario. Sta raditi? Sada nista. Pre tri godine je nesto i moglo da se resi, sada smo ugasili.

Edited by Caligula
Link to comment

Pa kako da ih ne primimo? Oni ih teraju napolje, mi ih ne puštamo unutra, znači ostaju na ničijoj zemlji. Za ono što se zatim desi delimo odgovornost sa djarmama.

Link to comment

Pa kako da ih ne primimo? Oni ih teraju napolje, mi ih ne puštamo unutra, znači ostaju na ničijoj zemlji. Za ono što se zatim desi delimo odgovornost sa djarmama.

 

Pa ne sasvim. Mađari će ih ponuditi bodljikavpm žicom. Srbija mora da ih ponudi crvenim krstom, zdravstvenom zaštitom i ostalim. Dakel, to jeste neka vrsta izbegličkog kampa ali nisu zatvorerni u njemu. A Maađri će morati da popuste u jednom moemntu. 

 

 

Najveći izazov je hendlovati sve to. 

Link to comment

Ovoliki broj ocajnika i nacin kako se tretiraju znaci da cemo za jedno 5-10 godina gledati svake nedelje kako se neko raznosi u Evropi, zajedno sa okolnim zivljem koji se tu zadesio.

Link to comment

Pa ovako

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:563625-Evropa-Srbiji-vraca-migrante

Razumem ja tvoj stav ali naša pozicija je da se... Namestimo™?

Mislim, možemo glumiti ludilo, EU, Dablin, ljudska prava ali zar nije očigledno da EU radi kako joj odgovara i bez poštovanja svojih pravila?

 

Aha, odjednom smo osetljivi na pretnje iz EU :D Zovi moju poziciju kako hoćeš, sto posto sam ubeđen da je ono što prelažem u interesu i države Srbije i tih ljudi

Link to comment

Pa ne sasvim. Mađari će ih ponuditi bodljikavpm žicom. Srbija mora da ih ponudi crvenim krstom, zdravstvenom zaštitom i ostalim. Dakel, to jeste neka vrsta izbegličkog kampa ali nisu zatvorerni u njemu. A Maađri će morati da popuste u jednom moemntu. 

 

 

Najveći izazov je hendlovati sve to. 

 

Upravo, hvala na pojašnjenju :)

Link to comment

Aha, odjednom smo osetljivi na pretnje iz EU :D Zovi moju poziciju kako hoćeš, sto posto sam ubeđen da je ono što prelažem u interesu i države Srbije i tih ljudi

Ne znam na šta misliš. Ja sam poprilično osetljiv kada mi preti neko ko me može sjebati za čas, a ja mu ne mogu ništa. :(

Makar motkom u mraku.

Link to comment

Pa ne sasvim. Mađari će ih ponuditi bodljikavpm žicom. Srbija mora da ih ponudi crvenim krstom, zdravstvenom zaštitom i ostalim. Dakel, to jeste neka vrsta izbegličkog kampa ali nisu zatvorerni u njemu. A Maađri će morati da popuste u jednom moemntu. 

 

 

Najveći izazov je hendlovati sve to.

 

Pa to. Srbija ima mogućnosti da hendla izbeglice duže vreme koliko i da organizuje OI.
Link to comment

Ne znam na šta misliš. Ja sam poprilično osetljiv kada mi preti neko ko me može sjebati za čas, a ja mu ne mogu ništa. :(

Makar motkom u mraku.

 

ne funkcioniše to tako, to je (ne kažem tebi, nego uopšte) tzv. "vuciceva doktrina" - prihvati sve i ne dobij nista zauzvrat. ne vodi se tako politika as far as I'm concerned

Link to comment

Pa to. Srbija ima mogućnosti da hendla izbeglice duže vreme koliko i da organizuje OI.

 

da, naravno da ih ne bismo pustili da pocrkaju, samo formalno ne bi bili u srbiji

Link to comment

Makedonci se glupiraju za medalju . Danas su usvojili taktiku, na svaki sat po jednu porodicu puštaju...Jebote ili puštaš ili ne puštaš ovako svi će da dolaze, praktično si otvorio nezvanični granični prelaz...

Inače glavna ruta je, Atina brodom sa ostrva , vozom do soluna i onda kako se ko dogovori do granice. Standoff sa policijom je na granici gde pruga ulazi u MK. Sve je potpuno nadrealno. Danas sam sa grčke strane video crveni krst, unhcr i lekare bez granica...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...