Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Nemaju oni nikakvu osvetu na umu, ljudi jednostavno traže slamku spasa i ispravno rezonuju da kakve-takve šanse imaju tamo gde je slamka najdeblja odnosno tamo gde su završile pare.

 

 

:o

Link to comment

mada ja zanimljivo, kampuju kod kalea, zasto britanija a ne mesovitija francuska? zasto nemacka a ne gastarbajterska austrija? ili se te zemlje razlikuju po zakonima prema imigrantima?

 

Ja bih rekao da je UK posebna priča. Tamo uglavnom idu mladi ljudi i to u solo varijanti, ne možeš da naskočiš na/pod kamion u Kaleu sa ženom i troje dece. Uz to je UK finansijski atraktivna destinacija, nisu džabe onoliki Poljaci i Rumuni nahrupili tamo.

 

Dodatno, UK je pogodnija za one koji govore engleski a ne znaju druge evropske jezike. Nemačka u ekonomskom smislu pruža mnogo više prilika nego Austrija a jezičko-kulturološka barijera je identična.

Link to comment

Neverovatno je koliko drzavljani divnog zapada sa visine i prekorno gledaju ove ljude. Imam ovde dosta proudly british kolega i svi u glas kenjaju kako imigranti treba da se vrate u Sirije i Libije i srede svoje drzave umesto sto kucaju na vrata fantasticne Evrope. Kada sam im spomenuo da Libija pa i Sirija nisu bile uopste toliko lose drzave pre nego se Zapad umesao i da nije bilo izbeglica odande - oni nisu ni registrovali. Ne mozes iskorenuti taj nadobudni zapadnjacki rasisticki pogled na svet pa to ti je. 

Link to comment

Neverovatno je koliko drzavljani divnog zapada sa visine i prekorno gledaju ove ljude. Imam ovde dosta proudly british kolega i svi u glas kenjaju kako imigranti treba da se vrate u Sirije i Libije i srede svoje drzave umesto sto kucaju na vrata fantasticne Evrope. Kada sam im spomenuo da Libija pa i Sirija nisu bile uopste toliko lose drzave pre nego se Zapad umesao i da nije bilo izbeglica odande - oni nisu ni registrovali. Ne mozes iskorenuti taj nadobudni zapadnjacki rasisticki pogled na svet pa to ti je. 

 

:o

 

alo, neka neki agent reaguje

Link to comment

Kada sam im spomenuo da Libija pa i Sirija nisu bile uopste toliko lose drzave pre nego se Zapad umesao i da nije bilo izbeglica odande - oni nisu ni registrovali.

 

pa šta ti je tu čudno ljudi ne vole da priznaju da su ispali glupavi nego im je uvek kriv onaj koji kaže da nije trebalo da belolistićare  :fantom:

Link to comment

Nije samo to razlog za seobu bas u Evropu. Pre nekoliko stranica je na pitanje zasto se izbeglice ne upute ka arapskim zemljama odgovoreno tacno i ispravno - zato sto tamo nema slobode.

 

Nema izbeglica u arapskim zemljama? :blink:

Link to comment

 

Kotevski: Čak 25 mališana stiglo do Makedonije bez pratnje

U protekla 24 sata na makedonsko - grčkoj granici je propušteno 826 izbeglica, od kojih 163-oje dece, rekao je Tanjugu portparol makedonskog MUP-a Ivo Kotevski istakavši da je od ukupnog broja dece njih 25 bilo bez pratnje roditelja.

Kotevski je specijalnom izveštaču Tanjuga rekao da je u čudu kako su ta deca uopšte stigla do Makedonije i kako je moguće da ih Grci ništa nisu pitali.

Sve to je pomalo neverovatno, ali nažalost istinito, rekao je Kotevski.

 

 

wtf

Link to comment

Bullshit shanjane, obe zemlje su bile uzasna mesta za zivot i pre gradjanskih ratova.

 

Sreca da je to Zapad opravio i uveo ovu ISIS demokratiju. Ono, ima smisla, vidimo poslednjih dana da je bar sloboda kretanja zagarantovana. Mislim, do prvog demokratskog zida ili kordona.

 

"Uzasno mesto za zivot" je fraza koja ima poprilicno razlicit sadrzaj u zavisnosti od meridijana. Ocigledno da ima i razlicitu gradaciju, cim milioni ljudi u poslednje vreme smatraju i pokazuju licnim primerom da od tog uzasnog ima i uzasnije. Meni se cini da nije bilo bas mnogo tesko proceniti da ce upravo ovakav ishod imati rasturanje sekularnih despotija u Severnoj Africi i na Bliskom istoku, mnogo lakse nego da ce to rasturanje slediti ubrzana i radikalna demokratizacija tih drustava.

 

No, to vise nije ni toliko bitno. Sad je najbitnije da se u najhitnijem mogucem roku sprzi ISIS i svi koji imaju bilo kakav uticaj zajedno bace na to da se pod hitno zaustavi gradjanski rat u Siriji jer ovoliki broj izbeglica jednostavno nije moguce udomiti u Evropi na kvalitetan nacin. Kasno jeste ali bolje kasno nego nikad.

Link to comment

No, to vise nije ni toliko bitno. Sad je najbitnije da se u najhitnijem mogucem roku sprzi ISIS i svi koji imaju bilo kakav uticaj zajedno bace na to da se pod hitno zaustavi gradjanski rat u Siriji jer ovoliki broj izbeglica jednostavno nije moguce udomiti u Evropi na kvalitetan nacin. Kasno jeste ali bolje kasno nego nikad.

 

Bojim se da to nije moguće. Kačio je Prospero pre nekoliko dana stanje u mirovnom procesu. Koliko sam uspeo da zaključim, sunite niko nije pitao za bilo šta. Nema ko na domaćem terenu da se ohrabri da im se suprotstavi. 

 

Ne znam da li bi FSA u jednom trenutku mogli da postanu potencijalni partner.

Link to comment

Meni se cini da nije bilo bas mnogo tesko proceniti da ce upravo ovakav ishod imati rasturanje sekularnih despotija u Severnoj Africi i na Bliskom istoku, mnogo lakse nego da ce to rasturanje slediti ubrzana i radikalna demokratizacija tih drustava.

 

 

Eh sad.

Link to comment

Nemaju oni nikakvu osvetu na umu, ljudi jednostavno traže slamku spasa i ispravno rezonuju da kakve-takve šanse imaju tamo gde je slamka najdeblja odnosno tamo gde su završile pare.

 

Кад сам својевремено зуцнуо нешто о "отишао да отмем своје паре назад", добио сам на поклон малог топлог зеку... Но сад је касно да те упозоравам.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...