Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

bajdvej, ne bilo da zameram bilo kome bilo sta na ovoj temi...

 

rekao bih da su ljudi iz Sirije, Iraka, ili Palestine, izbeglice. nisu migranti.

 

Naravno da su izbeglice, a ne migranti, ali ih EU političari zovu migrantima da ne bi morali da poštuju sopstvene i međunarodne zakone.

 

Još su EU političari i dobri, britanski premijer ih je nazvao 'swarm of people'.

Link to comment

Apsurdno ali istinito je da se Evropa "bez granica" pretvara se polako u "bez pasoša".

Krajnji cilj je valjda "bez evropljana".

Idealna podloga za bledolike ekstremiste i šoviniste. 

Tek nam se piše crno.

Link to comment

Danas se valjda očekuje trajekt sa lezbosa i tog nekog ostrva, i par hiljada ljudi pride. Jedino što je telekomunikacija dobra pa možda probaju alternativnu rutu...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Iskreno - ja sam pre za Elysium.

 

+1

 

meni je suludo da se beowl zalaže za siromašan život u nekakvoj islamskoj državi u ime apstraktnih dogmi dobro nije rekao i da svi postanemo žene  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Oni prave zidove kako bi dalje od sebe drzali sirotinju. Svjet se pretvara u Izrael i Palestinu samo ne po nacionalno-vjerskom nego po ekonomskom osnovu. Naucna fantastika je prepuna ovakvih tema i ovo je nevjerovatan poraz civilizacije.

 

A) Napravice jos veci, bolji i moderniji zid

B) Promijenice svijet

 

Mislim da će izabrati zidove kao jeftinije rješenje.

 

Ti zidovi su u Evropi odavno napravljeni i zovu se "proces prikljucenja Evropskoj Uniji", ovo sto se desava sa izbeglicama sa Bliskog istoka nije nista drugo nego neorganizovani, neplanirani i nekontrolisani pritisak na vec postojece zidove od strane ljudi kojima a) nije objasnjeno b) nisu razumeli objasnjenje ili c) u tolikoj su banani da ih zabole kurac za suptilna objasnjenja. Ove izbeglice sad treba lepo naseliti po kucama onih koji su prdeli o "potrebi za brzom demokratizacijom XY regiona/zemlje vojnim i obavestajnim intervencijama" da se ne bi desilo opet ono sto se stalno desava - da jedni bez trunke odgovornosti prirede ili podrze politicku i vojnu igranku na nekom mestu a da isporucuju racun posledica onima koji i bez izbeglica jedva sastavljaju kraj s krajem.

 

Jednostavno se ne moze divljacki izrabljivati jedan deo sveta zbog koristi drugog i ocekivati da se ovakve stvari nece desavati. To je mozda moglo pre 200 godina kad su sredstva za putovanje i komunikaciju bila neuporedivo skromnija, danas se od toga jedino moze braniti zidovima ispod kojih ce umirati oni koji su zbog tog izrabljivanja ostali bez igde icega i vise nemaju gde da odu osim da pokucaju na vrata onih koji su ih i ostavili bez igde icega.

Link to comment

Ove izbeglice sad treba lepo naseliti po kucama onih koji su prdeli o "potrebi za brzom demokratizacijom XY regiona/zemlje vojnim i obavestajnim intervencijama" da se ne bi desilo opet ono sto se stalno desava - da jedni bez trunke odgovornosti prirede ili podrze politicku i vojnu igranku na nekom mestu a da isporucuju racun posledica onima koji i bez izbeglica jedva sastavljaju kraj s krajem.

 

Što se u figurativnom smislu i dešava. Talas izbeglica ide ka najaktivnijim zemljama NATOa. Izuzimajući USA naravno. 

 

Inače, mislim da ovaj bumerang Zapadu nije samo plod konkretnih političkih događanja koliko i posledica kolonijalnog pogleda koji samo menja svoju formu. 

 

Možda otkrivam rupu na saksiji ali imao sam utisak da su to relikti prošlosti. Ova situacija me demantuje.

Edited by McCabe
Link to comment

...ne znači da će tamo i stići. Kosmičke pravde nema, Zapad će se odbraniti. Mislim, uveren sam da ova plebiscitarna evropska podrška svim mehanizmima zaustavljanja i odvraćanja migranata ima i da porodi opake bedeme koji će se braniti svim sredstvima. To će negde biti i epilog svih ovih kriza, proleća ratova i sl. Čvrsta granica između prvog sveta i onog trećeg, ispunjenog bedom, anarhijom, kalifatima i sl.

Link to comment

Jednostavno se ne moze divljacki izrabljivati jedan deo sveta zbog koristi drugog i ocekivati da se ovakve stvari nece desavati. To je mozda moglo pre 200 godina kad su sredstva za putovanje i komunikaciju bila neuporedivo skromnija, danas se od toga jedino moze braniti zidovima ispod kojih ce umirati oni koji su zbog tog izrabljivanja ostali bez igde icega i vise nemaju gde da odu osim da pokucaju na vrata onih koji su ih i ostavili bez igde icega.

Ne razumem ovo, imigranti beže u EU da joj se na posredan način "osvete" jer je zapravo EU koren problema na Bliskom Istoku i severnoj Africi?

Link to comment

Nemaju oni nikakvu osvetu na umu, ljudi jednostavno traže slamku spasa i ispravno rezonuju da kakve-takve šanse imaju tamo gde je slamka najdeblja odnosno tamo gde su završile pare.

Link to comment

Nemaju oni nikakvu osvetu na umu, ljudi jednostavno traže slamku spasa i ispravno rezonuju da kakve-takve šanse imaju tamo gde je slamka najdeblja odnosno tamo gde su završile pare.

+1

mada ja zanimljivo, kampuju kod kalea, zasto britanija a ne mesovitija francuska? zasto nemacka a ne gastarbajterska austrija? ili se te zemlje razlikuju po zakonima prema imigrantima?

Edited by Takeshi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...