Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

za dva meseca je proslo oko pedeset hiljada preko makedonije. to znaci da bi se tim tempom (koji ne znam kakav ce biti i da li se moze povecavati s obzirom da pogodjene zemlje nemaju beskonacan broj stanovnika) trista hiljada ljudi nakupilo za godinu dana. ali mora biti odliv iz srbije, nekako isplaniran i dogovoren...sa eu i madjarskom. ako bi odliv u jednom mesecu bio 80% od priiva onda se nikad realno ne bi moglo nakupiti vise od 60-70 hiljada ljudi. to je isto uzasno puno i potencijalno katastrofalno ali ako bismo ukljucili ostanak nekih u zemlji i njihovu integraciju i jos neki faktor kao sto je sabirni centar u nekoj drugoj zemlji kao sto je makedonija, grcka i bugarska, taj broj moze biti nekih 20-30k. to vise nije onda naucna fantastika.

 

pa jel ti ne vidis da sve sto se preduzima se preduzima sa ciljem da taj prcenat bude maksimalno 10 posto. Kakvih crnih 80

Link to comment

Da. I Rusija, zašto si nju izbegao? I Kina.

Evropa je trebalo da bude nešto drugo. Valjda.

 

 

I eto, desiće se apokalipsa jer se Fortress Europe vraća autoritarizmu, odnosno...pridružuje se ostatku planete. Ahaaa

Edited by dillinger
Link to comment

Svashtabezaneshto je pitala za crnu goru,pored ovog dosta sumnjihog clanka,ja sam naleteo na dosta kom crnogoroca koji kazu isto i slazu se da izbeglica iz nekog razloga kod njih nemaX-(ne racunajuci albance)

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Svashtabezaneshto je pitala za crnu goru,pored ovog dosta sumnjihog clanka,ja sam naleteo na dosta kom crnogoroca koji kazu isto i slazu se da izbeglica iz nekog razloga kod njih nemaX-(ne racunajuci albance)

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

Pa da, najlakši put u EU je preko Rožaja i Žabljaka

Link to comment

Pa da, najlakši put u EU je preko Rožaja i Žabljaka

 

U poslednje vreme pretresaju autobuse na granici, pregledaju one budžake gde spavaju vozači.

Link to comment

uvek ista teza, zasto dolaze u evropu a ne idu u muslimanske zemlje.

jos kad bi se raspitali koliko ih ima u egiptu, turskoj i libanu.

palestinskih, irackih, i sirijskih izbeglica = 10+ miliona u regionu

 

(ukljucuje nekih 2 miliona Palestinaca u OPT, bez interno raseljenih u Iraku i Siriji)

Link to comment

pa jel ti ne vidis da sve sto se preduzima se preduzima sa ciljem da taj prcenat bude maksimalno 10 posto. Kakvih crnih 80

 

ako tempo ostane reda velicine ovog nakupljace se stihijski na granici sa madjarskom. ja stvarno ne vidim nista drugo. ni hrvatska ni bugarska mi nisu realni. hrvatska ce da napravi ogradu ako tamo krenu, ma nece ih pustiti nema seme.

kad se potom na ogradi desi niz brutalnih hapsenja i drugih nasilnih scena a ujedino i teskih patnji i mogucih smrti usled nepostojanja nikakvih uslova zapadna evropa ce intervenisati i nastupice momenat kada ce krenuti da ih organizovano transportuju, procesuiraju i rasporedjuju prema realisticnije odredjenim kvotama (ali opet u kampove nesumnjivo)

 

pre toga (sto bi moglo biti uskoro, jer ova grupa od par hiljada dolazi skupa tako da ce tinjanje krenuti za par dana i samo ce se pojacavati) je na srbiji je ocigledno nesto da napravi - ali do kriticnog momenta nece se nakupiti 300000 ljudi za sta je potrebno godinu dana, nego ce on nastupiti vec kroz koji mesec. i onda svarno verujem da ce pustati u eu veliki, preovladjujuc procenat ljudi ljudi. dotad ako srbija omoguci 20-30k ili koliko god moze, onim ugrozenima medju njima, da se sacuvaju od kise i da skuliraju malo (oni vitalniji ce ionako da forsiraju i bleje kod ograde, ali one koji nisu za to ili su odustali mozes razvesti po srbiji), par meseci u uslovima koji nisu pogibija, to bi bilo nesto minimalno.

 

posle toga, cenim da ce stabilniji scenario iz proslog posta biti moguc.

 

i onda ako kroz dve godina bude i dalje bilo izbeglica u kampovima u srbiji to ce naravno biti sranje, ali valjace se setiti tog vremena kad je moglo biti najgore a srecom nije bilo.

Link to comment

ako tempo ostane reda velicine ovog nakupljace se stihijski na granici sa madjarskom. ja stvarno ne vidim nista drugo. ni hrvatska ni bugarska mi nisu realni. hrvatska ce da napravi ogradu ako tamo krenu, ma nece ih pustiti nema seme.

kad se potom na ogradi desi niz brutalnih hapsenja i drugih nasilnih scena a ujedino i teskih patnji i mogucih smrti usled nepostojanja nikakvih uslova zapadna evropa ce intervenisati i nastupice momenat kada ce krenuti da ih organizovano transportuju, procesuiraju i rasporedjuju prema realisticnije odredjenim kvotama (ali opet u kampove nesumnjivo)

 

pre toga (sto bi moglo biti uskoro, jer ova grupa od par hiljada dolazi skupa tako da ce tinjanje krenuti za par dana i samo ce se pojacavati) je na srbiji je ocigledno nesto da napravi - ali do kriticnog momenta nece se nakupiti 300000 ljudi za sta je potrebno godinu dana, nego ce on nastupiti vec kroz koji mesec. i onda svarno verujem da ce pustati u eu veliki, preovladjujuc procenat ljudi ljudi. dotad ako srbija omoguci 20-30k ili koliko god moze, onim ugrozenima medju njima, da se sacuvaju od kise i da skuliraju malo (oni vitalniji ce ionako da forsiraju i bleje kod ograde, ali one koji nisu za to ili su odustali mozes razvesti po srbiji), par meseci u uslovima koji nisu pogibija, to bi bilo nesto minimalno.

 

posle toga, cenim da ce stabilniji scenario iz proslog posta biti moguc.

 

i onda ako kroz dve godina bude i dalje bilo izbeglica u kampovima u srbiji to ce naravno biti sranje, ali valjace se setiti tog vremena kad je moglo biti najgore a srecom nije bilo.

 

Ja mislim da je neozbiljno razmisljanje jedino i iskljucivo u stilu - valjda ce se onda dozvati pameti. Ali, ok, mi smo i inace "Republika Nece Valjda" pa bi to bilo sasvim u skladu sa nasim neozbiljnim vodjenjem drzave. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...