Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Steins, stvar je vrlo jednostavna. Evropa će ili pronaći način da sve te ljude primi ili će postati jedan veliki Izrael na steroidima, sa desetinama hiljada kilometara zidova poput onog na Zapadnoj Obali. Ja lično ako treba da biram, radije biram da se u Evropu doseli sva sirotinja ovog sveta i da svi postanemo muslimani nego da za života gledam jebeni Elysium uživo i vojsku bogatih koja svakog dana odstreli po par hiljada gladnih sa kula stražara. Ako je čovek za tako nešto evoluirao hiljadama godina onda neka stvarno ide sve u pm.

Link to comment

Steins, stvar je vrlo jednostavna. Evropa će ili pronaći način da sve te ljude primi ili će postati jedan veliki Izrael na steroidima, sa desetinama hiljada kilometara zidova poput onog na Zapadnoj Obali. Ja lično ako treba da biram, radije biram da se u Evropu doseli sva sirotinja ovog sveta i da svi postanemo muslimani nego da za života gledam jebeni Elysium uživo i vojsku bogatih koja svakog dana odstreli po par hiljada gladnih sa kula stražara. Ako je čovek za tako nešto evoluirao hiljadama godina onda neka stvarno ide sve u pm.

Plus milion

Link to comment

Steins, stvar je vrlo jednostavna. Evropa će ili pronaći način da sve te ljude primi ili će postati jedan veliki Izrael na steroidima, sa desetinama hiljada kilometara zidova poput onog na Zapadnoj Obali. Ja lično ako treba da biram, radije biram da se u Evropu doseli sva sirotinja ovog sveta i da svi postanemo muslimani nego da za života gledam jebeni Elysium uživo i vojsku bogatih koja svakog dana odstreli po par hiljada gladnih sa kula stražara. Ako je čovek za tako nešto evoluirao hiljadama godina onda neka stvarno ide sve u pm.

 

Pa zidovi se već grade. 

 

Iskreno - ja sam pre za Elysium. Problem je što ću završiti sa suprotne strane zida, no to je sitnica   :D

 

e: gradi ih čak i Turska koja (anjvećim delom) i nije u Evropi. 

Edited by steins
Link to comment

taj momenat je daleko taman koliko je daleko da 51% glasača kaže - Dosta više sa izbeglicama/azilantima.  

 

Brzinom kojom se sad stvari odvijaju, to je baš blizu. Par terorističkih napada u kojima će se naći paralela sa izbeglicama daleko. 

 

Ikare - šta je problem? 

 

postoji objektivno momenat kada je to previse na nivou cele eu. nakon nekog broja ljudi institucije koje se njima bave ce biti preopterecene i to je fizicki limit.

Link to comment

Pa zidovi se već grade. 

 

Iskreno - ja sam pre za Elysium. Problem je što ću završiti sa suprotne strane zida, no to je sitnica   :D

 

e: gradi ih čak i Turska koja (anjvećim delom) i nije u Evropi.

 

Turska ih gradi isključivo da bi mogla da popiše, pregleda i evidentira sve koji udju, to jest da im ne bi ulazili bombaši samoubice sve sa eksplozivom. Ali nikome ne brane da udje.

 

Ovo što se sada gradi po Evropi od zidova je smejurija u odnosu na ono što se sprema i što će se, da ponovim, protezati desetinama hiljada kilometara. Pogledaj fotku kojom je započet ovaj topik - to će nas uskoro spajati umesto autoputeva ako neko u toj mrtvoj Evropi ne bude stavio prst na čelo.

Edited by beowl
Link to comment

postoji objektivno momenat kada je to previse na nivou cele eu. nakon nekog broja ljudi institucije koje se njima bave ce biti preopterecene i to je fizicki limit.

Pored objektivnog postoji i subjektivni odnosno politički momenat.

To je ono kad će izvesnom npr Hansu iz Berlina, prekurčiti cela ta priča.

Link to comment

Steins, stvar je vrlo jednostavna. Evropa će ili pronaći način da sve te ljude primi ili će postati jedan veliki Izrael na steroidima, sa desetinama hiljada kilometara zidova poput onog na Zapadnoj Obali. Ja lično ako treba da biram, radije biram da se u Evropu doseli sva sirotinja ovog sveta i da svi postanemo muslimani nego da za života gledam jebeni Elysium uživo i vojsku bogatih koja svakog dana odstreli po par hiljada gladnih sa kula stražara. Ako je čovek za tako nešto evoluirao hiljadama godina onda neka stvarno ide sve u pm.

 

da, ali ono sto je problem sto da u evropi (nekako) sprovedes danas anketu da li bi radije to sto si ti napisao ili da putin vlada celom evropom dobices minimalno dvotrecinsku vecinu za ovo drugo resenje. 

 

ovo je problem - Elysium ne samo da je moralni bankrot, on je u Evropi - nemoguc. Ali to nikako da neko jasno saopsti ljudima

Link to comment

Pored objektivnog postoji i subjektivni odnosno politički momenat.

To je ono kad će izvesnom npr Hansu iz Berlina, prekurčiti cela ta priča.

 

E super. I sta ce da uradi?

Link to comment

Pa zidovi se već grade. 

 

Iskreno - ja sam pre za Elysium. Problem je što ću završiti sa suprotne strane zida, no to je sitnica   :D

 

e: gradi ih čak i Turska koja (anjvećim delom) i nije u Evropi. 

 

Neces. Zavrsices na necemu mnogo gorem od toga, na "predzidju"

Edited by MancMellow
Link to comment

steins je načelno u pravu: biće zida i mi ćemo biti s ove strane. ne velim da mi to baš prija - a i kako bi? - ali prilično je iluzorno polagati veru u evropski moral i evropske vrednosti.    

Link to comment

Neces. Zavrsices na necemu mnogo gorem od toga, na "predzidju"

Da, to je ona medjuzona izmedju prve linije koja se još i može probiti i onog pravog, teško naoružanog zida gde nema prolaska. U toj medjuzoni će najviše da se gine. Pa ti podržavaj zidove i odbranu zadriglih slaninoždera koji trpe samo plavooke nibelunge u svom okruženju.

Link to comment

Turska ih gradi isključivo da bi mogla da popiše, pregleda i evidentira sve koji udju, to jest da im ne bi ulazili bombaši samoubice sve sa eksplozivom. Ali nikome ne brane da udje.

 

Ovo što se sada gradi po Evropi od zidova je smejurija u odnosu na ono što se sprema i što će se, da ponovim, protezati desetinama hiljada kilometara. Pogledaj fotku kojom je započet ovaj topik - to će nas uskoro spajati umesto autoputeva ako neko u toj mrtvoj Evropi ne bude stavio prst na čelo.

Pa to nas već hm spaja. Nemci već imaju ozbiljne namere da vrate 100k azilanata u Srbiju. Grci su se pre mesec dana u dlaku spasili zida™. I gde ćeš tu da nadješ prostor da udeneš milion Sirijaca?

Manc - u najboljem slučaju će da se žali svom odbirniku, u najgorem da rokne svog arapskog komsiju - konačni ishod je manje više isti.

Za ostalo-jbga nisam odgledao Elizijum do kraja ????

Link to comment

ja samo ne znam gde vi zamisljate taj "zid" koji celom duzinom stiti nekoga. Vucic nece moci nista da uradi onog momenta kad se u Srbiji nadje 200-300 hiljada ljudi razbacanih po gradovima koji nemaju nameru ni da zive u srbiji niti mogu da iz nje odu tamo gde hoce. Ili ce nesto da uradi ili ce odleteti s vlasti.

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa to nas već hm spaja. Nemci već imaju ozbiljne namere da vrate 100k azilanata u Srbiju. 

A sto u Srbiju? Izmedju Turske i Srbije postoje 2 zemlje koje su u EU, a kroz koje su emigranti morali da prodju da bi usli u Srbiju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...