Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Opet ogromna greska, vojne formacije mozes da unistis,zarobis,prikujes na jedno mesto,okruzis,blokiras minskoeksplozivnim sredstvima, ove ljude ne, posebno kada ih na kratko zaustavis i oni dostignu kriticnu masu i prosto krenu ka kordonu ili zici,sto se vec desilo i kod nas,i u kalei,i u grxkoj

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

fizicki je to zaustavljanje puno lakse nego zaustavljanje vojske. pitanje je, ponavljam, samo politicke volje. Zatovoris i gotovo. Ako te nije briga sta se sa njima desava (a u srbiji ih sigurno niko ne bi "likvidirao" - zasto je to problem?

Link to comment

Ja ne kontam ovu foru - mi smo izbeglice, ne polažemo nikome račune, rešili smo da postanemo nemci/britanci/francuzi ko god - i to je to. Svako ko pokuša da nas zaustavi/ograniči/na bilo koji način organizuje je fašista, neljud, ludak itd itd???

Pa, u suštini jeste tako. Oni su krenuli na put u jednom pravcu i kome se to ne svidja može samo da ih ubije jer ih drugačije neće zaustaviti. A ako ih ubije onda je samo takav fašista, nesoj i ludak.

 

Sad se ti verovatno pitaš, pa zašto ne bismo i ti i ja tako? Lepo rešimo da postanemo Francuzi, krenemo na put i niko nam ništa ne može? Fora je upravo u tome što mi to možemo da uradimo ali nećemo. Jer takav poduhvat podrazumeva ostavljanje svega što si imao na ovom svetu, potucanje od nemila do nedraga, spavanje pod vedrim nebom, rizikovanje života, opaku golgotu pre Francuske, a kada najzad stigneš tamo čekaju te bukvalno decenije života u strahu od deportacije. Možeš da se oženiš i decu da dobiješ, i da te negde na njihov deseti rodjendan imigraciona služba nahvata i protera, kao u UK što rade.

 

Jedino i bukvalno jedino pitanje tu glasi: da li si dovoljno očajan (i nemaš šta da izgubiš) da bi se upustio u gore opisan život?

 

Naravno da nisi. Velika većina ljudi u Srbiji nije, koliko god Srbija bila bedna i siromašna ona je raj na zemlji u poredjenju sa Alepom, Pešavarom, Džalalabadom, Mogadišuom i tako tim mestima. Ti i ja imamo šta da izgubimo kao azilanti, a ovi ljudi nemaju. Jasno ti je koliko je sati kada se odlučuju da čak i sitnu decu povedu na takav put. I zato odgovor glasi: ne, oni nikom ne polažu račune dok ne stignu tamo gde su naumili.

Edited by beowl
Link to comment

ne znam, Manc, ne ide mi ova politička klima u Evropi sa takvom situacijom.

 

Evo sad nam vraćaju koliko - 200k azilanata? A treba da prime milion? 

 

Prosto ne verujem....

 

ne verujem ni ja, zato sto su javno mnjenje nabazdarili na to na sta su ga nabazdarili. samo kazem da je moguce. da im pricaju kako ne moze da ne postoji toliki procenat starog stanovnistva, a da im budu zagarantovane iste realne penzije kao njihovim roditeljima, a sto je istina, stvar bi bila drugacija. evropa razmislja negativno i to je veliki problem. 

Link to comment

Pa, u suštini jeste tako. Oni su krenuli na put u jednom pravcu i kome se to ne svidja može samo da ih ubije jer ih drugačije neće zaustaviti. A ako ih ubije onda je samo takav fašista, nesoj i ludak.

 

Sad se ti verovatno pitaš, pa zašto ne bismo i ti i ja tako? Lepo rešimo da postanemo Francuzi, krenemo na put i niko nam ništa ne može? Fora je upravo u tome što mi to možemo da uradimo ali nećemo. Jer takav poduhvat podrazumeva ostavljanje svega što si imao na ovom svetu, potucanje od nemila do nedraga, spavanje pod vedrim nebom, rizikovanje života, opaku golgotu pre Francuske, a kada najzad stigneš tamo čekaju te bukvalno decenije života u strahu od deportacije. Možeš da se oženiš i decu da dobiješ, i da te negde na njihov deseti rodjendan imigraciona služba nahvata i protera, kao u UK što rade.

 

Jedino i bukvalno jedino pitanje tu glasi: da li si dovoljno očajan (i nemaš šta da izgubiš) da bi se upustio u gore opisan život?

 

Naravno da nisi. Velika većina ljudi u Srbiji nije, koliko god Srbija bila bedna i siromašna ona je raj na zemlji u poredjenju sa Alepom, Pešavarom, Džalalabadom, Mogadišuom i tako tim mestima. Ti i ja imamo šta da izgubimo kao azilanti, a ovi ljudi nemaju. Jasno ti je koliko je sati kada se odlučuju da čak i sitnu decu povedu na takav put. I zato odgovor glasi: ne, oni nikom ne polažu račune dok ne stignu tamo gde su naumili.

bravo.

Link to comment

Cek mancmelo dogovori se sam sa sobom,sad kazes da evropa razmislja negativno i da ih ne zeli,a lre dva min pises kako im fali politicke volje da fizicki zatvore granice,jer je to tako lako(zaustaviti stotine hiljada civila koji nemaju sta da izgube nekim cudom )

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

 evropa razmislja negativno i to je veliki problem. 

 

evropa razmišlja sporo, pod uslovom da (trenutno) uopšte razmišlja.  

jebešmimater, meni sve ovo liči na ponašanje u onim poplavama: svi nešto kao upiru - i svaka čast - ali u suštini čekaš da nekako prođe i stane samo od sebe. 

Link to comment

Pa, u suštini jeste tako. Oni su krenuli na put u jednom pravcu i kome se to ne svidja može samo da ih ubije jer ih drugačije neće zaustaviti. A ako ih ubije onda je samo takav fašista, nesoj i ludak.

 

Sad se ti verovatno pitaš, pa zašto ne bismo i ti i ja tako? Lepo rešimo da postanemo Francuzi, krenemo na put i niko nam ništa ne može? Fora je upravo u tome što mi to možemo da uradimo ali nećemo. Jer takav poduhvat podrazumeva ostavljanje svega što si imao na ovom svetu, potucanje od nemila do nedraga, spavanje pod vedrim nebom, rizikovanje života, opaku golgotu pre Francuske, a kada najzad stigneš tamo čekaju te bukvalno decenije života u strahu od deportacije. Možeš da se oženiš i decu da dobiješ, i da te negde na njihov deseti rodjendan imigraciona služba nahvata i protera, kao u UK što rade.

 

Jedino i bukvalno jedino pitanje tu glasi: da li si dovoljno očajan (i nemaš šta da izgubiš) da bi se upustio u gore opisan život?

 

Naravno da nisi. Velika većina ljudi u Srbiji nije, koliko god Srbija bila bedna i siromašna ona je raj na zemlji u poredjenju sa Alepom, Pešavarom, Džalalabadom, Mogadišuom i tako tim mestima. Ti i ja imamo šta da izgubimo kao azilanti, a ovi ljudi nemaju. Jasno ti je koliko je sati kada se odlučuju da čak i sitnu decu povedu na takav put. I zato odgovor glasi: ne, oni nikom ne polažu račune dok ne stignu tamo gde su naumili.

+1000

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

bravo.

 

+1

 

Evropa mora ozbiljno da porazmisli o sopstvenoj budućnosti, jer ovo neće stati. A uskoro će na put krenuti i Ukrajinci.

Link to comment

Pa, u suštini jeste tako. Oni su krenuli na put u jednom pravcu i kome se to ne svidja može samo da ih ubije jer ih drugačije neće zaustaviti. A ako ih ubije onda je samo takav fašista, nesoj i ludak.

 

Sad se ti verovatno pitaš, pa zašto ne bismo i ti i ja tako? Lepo rešimo da postanemo Francuzi, krenemo na put i niko nam ništa ne može? Fora je upravo u tome što mi to možemo da uradimo ali nećemo. Jer takav poduhvat podrazumeva ostavljanje svega što si imao na ovom svetu, potucanje od nemila do nedraga, spavanje pod vedrim nebom, rizikovanje života, opaku golgotu pre Francuske, a kada najzad stigneš tamo čekaju te bukvalno decenije života u strahu od deportacije. Možeš da se oženiš i decu da dobiješ, i da te negde na njihov deseti rodjendan imigraciona služba nahvata i protera, kao u UK što rade.

 

Jedino i bukvalno jedino pitanje tu glasi: da li si dovoljno očajan (i nemaš šta da izgubiš) da bi se upustio u gore opisan život?

 

Naravno da nisi. Velika većina ljudi u Srbiji nije, koliko god Srbija bila bedna i siromašna ona je raj na zemlji u poredjenju sa Alepom, Pešavarom, Džalalabadom, Mogadišuom i tako tim mestima. Ti i ja imamo šta da izgubimo kao azilanti, a ovi ljudi nemaju. Jasno ti je koliko je sati kada se odlučuju da čak i sitnu decu povedu na takav put. I zato odgovor glasi: ne, oni nikom ne polažu račune dok ne stignu tamo gde su naumili.

 

Ja mislim da će ovakva isključivost doneti isključivost i na suprotnoj strani. 

 

To je stvar politike, i matematike. Ako prihvate milion, zašto ne dva, ako prihvate dva, zašto ne tri i tako redom. Kad tad će doći do prezasićenja. A onda će nastati cirkus. Stepen prezasićenja naravno zavisi od države do države, ali je on lančana reakcija. 

Link to comment

+1

 

Evropa mora ozbiljno da porazmisli o sopstvenoj budućnosti, jer ovo neće stati. A uskoro će na put krenuti i Ukrajinci.

 

nije nista problem dok na put ne krenu rusi, posto oni obicno ne idu peske  ^_^

Link to comment

doci ce mozda do prezasicenja ali taj momenat je uzasno daleko. kad bude bilo vreme za zatvaranje neka zatvaraju, a oni to bukvalno sad rade kad nista jos nije ucinjeno. nista iole inteligentno osim ovih evropskih kvota ali i to se izvrgava ruglu.

Link to comment

Ja mislim da će ovakva isključivost doneti isključivost i na suprotnoj strani. 

 

To je stvar politike, i matematike. Ako prihvate milion, zašto ne dva, ako prihvate dva, zašto ne tri i tako redom. Kad tad će doći do prezasićenja. A onda će nastati cirkus. Stepen prezasićenja naravno zavisi od države do države, ali je on lančana reakcija. 

nemoj vise, najiskrenije te molim.

Link to comment

doci ce mozda do prezasicenja ali taj momenat je uzasno daleko. kad bude bilo vreme za zatvaranje neka zatvaraju, a oni to bukvalno sad rade kad nista jos nije ucinjeno. nista iole inteligentno osim ovih evropskih kvota ali i to se izvrgava ruglu.

 

taj momenat je daleko taman koliko je daleko da 51% glasača kaže - Dosta više sa izbeglicama/azilantima.  

 

Brzinom kojom se sad stvari odvijaju, to je baš blizu. Par terorističkih napada u kojima će se naći paralela sa izbeglicama daleko. 

 

Ikare - šta je problem? 

Link to comment

Cek mancmelo dogovori se sam sa sobom,sad kazes da evropa razmislja negativno i da ih ne zeli,a lre dva min pises kako im fali politicke volje da fizicki zatvore granice,jer je to tako lako(zaustaviti stotine hiljada civila koji nemaju sta da izgube nekim cudom )

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

ko kaze da ja mislim da im to "fali"? daleko bilo. fali im nesto drugo. to bi bio katastrofalan razvoj dogadjaja, ali, na zalost, obzirom na to kako i cime kljukaju svoje javnosti - ne treba sasvim iskljuciti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...