Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Jes vala,vec zamisljam nekoga ko je presao preko teritorija i punktova koje kontrolise asad,isis,talibani,razni gospodari rata,banditi,presao tursku i egejsko more, pa takvi kad ugledaju hrvatskog granicara, ne samo da ce se da se useru od straha, nego ce tako usrani odmah da se okrenu i peske da se vrate u siriju/afganistan :lol::D

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Edited by kurjak92
Link to comment

Jes vala,vec zamisljam nekoga ko je presao preko teritorija i punktova koje kontrolise asad,isis,talibani,razni gospodari rata,banditi,presao tursku i egejsko more, pa takvi kad ugledaju hrvatskog granicara, ne samo da ce se da se useru od straha, nego ce tako usrani odmah da se okrenu i peske da se vrate u siriju/afganistan

 

preko reke je mnogo lakse kontrolisati transport nego preko mora. reku mozes efektivno da zatvoris na nacin kako ne mozes ni kopno ni more. reke i planinski grebeni (i klanci) su najlakse linije i tacke za sprecavanje prolaska bilo cega. 

Link to comment

Jes fala to ce ovde da bas pomogne,steta sto nema nijedne reke vise na njihovoj putanji :p:p

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Edited by kurjak92
Link to comment

Jes fala to ce ovde da bas pomogne,steta sto nema nijedne reke na njihovoj putanji :P:p

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

nema nijedne (u evropi bar) koja je granica celom duzinom (a izmedju backe i baranje jeste celom duzinom)

Link to comment

U svakom slucaju ja gajim veliku nadu da ces uz neznatni umni napor mancmelo, i uz pomoc drugih, do tristote stranice ove teme skapirati da ne govorimo o vojnim formacijama,tako da reke gube dobar deo svoje strateske prednosti pri zaprecavanju

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Eto opet,trebali bi neku temu sta se sve prosvercuje rekama iz bosne,hr i rumunije na obe strane, iako ima svoje prednosti, ne znaci nista ako talas krene tuda

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

U svakom slucaju ja gajim veliku nadu da ces uz neznatni umni napor mancmelo, i uz pomoc drugih, do tristote stranice ove teme skapirati da ne govorimo o vojnim formacijama,tako da reke gube dobar deo svoje strateske prednosti pri zaprecavanju

 

vojne formacije je kudikamo teze zaustaviti nego masu ljudi sa kesama u kojima su im gace i carape. To je samo stvar politicke volje ili nevolje, naredjenja "odozgo", "zelenog svetla", opste politike EU. 

 

Ne govorim ja ovo zato sto bi zeleo da se to desi, daleko bilo, to bi bila tragedija i za te ljude i za Srbiju. Samo kazem da ne treba imati iluzija da ce EU odjednom postati spremna da primi milion ljudi (a sto bi, realno, mogla) i da Srbija treba dobro da osluskuje u kom smeru se krece evropska politika. Ali, naravno, sa ovom vlascu od toga nema nista. 

Link to comment

vojne formacije je kudikamo teze zaustaviti nego masu ljudi sa kesama u kojima su im gace i carape. To je samo stvar politicke volje ili nevolje, naredjenja "odozgo", "zelenog svetla", opste politike EU. 

 

Ne govorim ja ovo zato sto bi zeleo da se to desi, daleko bilo, to bi bila tragedija i za te ljude i za Srbiju. Samo kazem da ne treba imati iluzija da ce EU odjednom postati spremna da primi milion ljudi (a sto bi, realno, mogla) i da Srbija treba dobro da osluskuje u kom smeru se krece evropska politika. Ali, naravno, sa ovom vlascu od toga nema nista. 

 

ja mislim da je primanje milion ljudi preveliki zalogaj - EU ima oko 500mil stanovnika - to bi značilo da je svaki 500ti gradjanin EU bio izbeglica iz Sirije. Plus - ne bi EU primila te ljude nego par zemalja u okviru EU. A treće, pitanje je da li će samo milion krenuti ka EU? 

Link to comment

nema nijedne (u evropi bar) koja je granica celom duzinom (a izmedju backe i baranje jeste celom duzinom)

Sa druge strane - Srem i Srijem deli kopnena granica, desna obala Dunava nizvodno od Bačke Palanke je u Srbiji...

Link to comment

Daj bre covece, govorimo o 0.2 posto.

 

Naravno da EU moze da apsorbuje pola Sirije i ceo Balkan.

 

Ne može politički. I bez njih su u debelom kurcu.

Link to comment

vojne formacije je kudikamo teze zaustaviti nego masu ljudi sa kesama u kojima su im gace i carape. To je samo stvar politicke volje ili nevolje, naredjenja "odozgo", "zelenog svetla", opste politike EU.

 

Ne govorim ja ovo zato sto bi zeleo da se to desi, daleko bilo, to bi bila tragedija i za te ljude i za Srbiju. Samo kazem da ne treba imati iluzija da ce EU odjednom postati spremna da primi milion ljudi (a sto bi, realno, mogla) i da Srbija treba dobro da osluskuje u kom smeru se krece evropska politika. Ali, naravno, sa ovom vlascu od toga nema nista.

 

Opet ogromna greska, vojne formacije mozes da unistis,zarobis,prikujes na jedno mesto,okruzis,blokiras minskoeksplozivnim sredstvima, ove ljude ne, posebno kada ih na kratko zaustavis i oni dostignu kriticnu masu i prosto krenu ka kordonu ili zici,sto se vec desilo i kod nas,i u kalei,i u grxkoj

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

ja mislim da je primanje milion ljudi preveliki zalogaj - EU ima oko 500mil stanovnika - to bi značilo da je svaki 500ti gradjanin EU bio izbeglica iz Sirije. Plus - ne bi EU primila te ljude nego par zemalja u okviru EU. A treće, pitanje je da li će samo milion krenuti ka EU? 

 

milion na 500 miliona je 0,2 posto stanovnistva. ako bi (a sto nece) uspeli da se dogovore da ih ravnomerno rasporede to nije nikakav problem. Zasto je problem 1 covek na 500 ljudi, to meni ne izgleda kao bilo kakav problem. Ni jedan na sto mi ne izgleda kao problem. Masa tih zemalja ima negativan prirodni prirastaj. Nemackoj bi na primer primanje milion ljudi podiglo population growth za 1 posto, to nije nikakv skandal, to je zapravo potrebno

Link to comment

milion na 500 miliona je 0,2 posto stanovnistva. ako bi (a sto nece) uspeli da se dogovore da ih ravnomerno rasporede to nije nikakav problem. Zasto je problem 1 covek na 500 ljudi, to meni ne izgleda kao bilo kakav problem. Ni jedan na sto mi ne izgleda kao problem. Masa tih zemalja ima negativan prirodni prirastaj. Nemackoj bi na primer primanje milion ljudi podiglo population growth za 1 posto, to nije nikakv skandal, to je zapravo potrebno

 

ne znam, Manc, ne ide mi ova politička klima u Evropi sa takvom situacijom.

 

Evo sad nam vraćaju koliko - 200k azilanata? A treba da prime milion? 

 

Prosto ne verujem....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...