Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Kako je Srbija to u kontraritmu?

Otvoren je lov na izbeglice a mi nećemo da se pridružimo, sad kad nam niko ne bi zamerio? Je l to?

Link to comment

Kako je Srbija to u kontraritmu?

Otvoren je lov na izbeglice a mi nećemo da se pridružimo, sad kad nam niko ne bi zamerio? Je l to?

 

Nije. 

Samo što se moraju poduzeti neke mere da ne primimo, da prostiš, više od onog što može da nam stane. 

Link to comment

Koje mere?

 

Jedino da se ukljucimo u mieovni proces u Siriji.

 

ograničiti broj azilanata koje ćemo da primimo u zemlju, npr. Organizovati prevoz do granica, kao i eventualni smeštaj i hranu za odredjeni broj dana. 

 

Pre svega da se odredi cap. Odnosno maximalan broj izbeglica koji mogu da se u jednom trenutku nadju na teritoriji Srbije.

Edited by steins
Link to comment
Nu, ajdmo sad ovako

 

Varijanta 1 - otvoriti granice i pustiti da se hiljade ljudi dnevno (bukvalno), i to ljudi koji su bez novca, i u hroničnoj psihozi, potucaju kojekude po Srbiji, da zaguše sav transportni sistem, da se ulogore u svakom parku, haustoru, parkingu, pumpi, napuštenom objektu uz put i da isti ostave u užasnom stanju, da na drumu poumiru ili iz ovih ili onih razloga naprave sranja (bilo da mentalno popuste i izbodu nekog nožem ili da se potuku sa lokalcima oko brstenja jabuka uz drum), sve dok ne dodju do te famozne granice. 

A kad stignu do nje, pa popiju nogobulj od madjarskih carinika i murije pa da se vrate na tumaranje i kampovanje™ po Srbiji dok im ne uspe da se dokopaju EU. 

A i kad se dokopaju EU da čekamo da ih, po ugovorima koje smo sami potpisali, vrate na mesto ulaska u Šengen, tj u Srbiju i da ih, opet, pustimo da tumaraju i kampuju™ po Srbiji. 

 

Varijanta 2 - da ih kontrolisano puštamo da ulaze, da popisujemo i pregledamo na ulasku,pružimo pomoć onima kojima treba, da obezbedimo prihvatne centre u kojima će moći nešto da pojedu, odmore se i operu. 

Da organizujemo vanredne transporte do granice i objekte za interniranje istih sve dok ne uspeju da udju u EU. 

 

Meni bolja druga varijanta - al ona iziskuje odredjene novce jer sve košta - od izgradnje/adaptacije objekata, do obroka i transporta. Pošto baš ne seremo pare, to znači da bi broj izbeglica bio ograničen dužinom gubera, odnosno da ne bi mogli svi koji žele da udju u Srbiju. 

Link to comment

Inače evo jedne nepopularne priče - neki prijatelji pre 3 ili 4 dana došli iz Djevdjelije - kažu da je tamo horor, azilanti naveliko kradu po prodavnicama i iza sebe ostavljaju užasne gomile djubreta i svakojakih gluposti. Makedonci su debelo pogubili nerve s njima pošto ne mogu da žive normalno tako da se već spremaju raznorane vidžilanti grupe. Čak je jedan od njih skolnio familiju od dole. Sad dal su ksenofobni ili situaciono-ksenofobni, ne znam. Ali onakve parole do sada nisam nikad od njih čuo, čak i kad su grci ili albanci u pitanju.

 

Neeeee, samo ne smece... I svakojake gluposti.

Link to comment

Ja razumem sta steins pokusava da kaze, ali cak i ovde vidimo kako izgleda to "kontrolisano pustanje" i sl jednostrane akcije koje se zavrsavaju tako da par hiljada ljudi i dece lezi u blatu nicije zemlje dok je naspram njih kordon i suzavac.

Ovde je zapravo potrebna ozbiljna medjudrzavna saradnja i koncenzus da se izbeglice puste do zemalja koje su im krajnji ciljevi, a toga nema, pa se svaka drzava "stiti" na svoj nacin,zidovima,deportacijama, kordonima,maltretiranjem i pretnjama(bugarska, rumunija ili posebna prica o kojoj se cuti,crna gora) plaseci se vise velikih gazdi u eu nego onoga sta rade sa tim nesrecnim ljudima

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

ne razumem to kontrolisano pustanje. neka naprave organizovan konvoj ili koridor za prolaz izbeglica i uvedu odredjenu disciplinu jer ovo je ubedljivo najnehumaniji tretman ljudi

Link to comment

Ja razumem sta steins pokusava da kaze, ali cak i ovde vidimo kako izgleda to "kontrolisano pustanje" i sl jednostrane akcije koje se zavrsavaju tako da par hiljada ljudi i dece lezi u blatu nicije zemlje dok je naspram njih kordon i suzavac.

Ovde je zapravo potrebna ozbiljna medjudrzavna saradnja i koncenzus da se izbeglice puste do zemalja koje su im krajnji ciljevi, a toga nema, pa se svaka drzava "stiti" na svoj nacin,zidovima,deportacijama, kordonima,maltretiranjem i pretnjama(bugarska, rumunija ili posebna prica o kojoj se cuti,crna gora) plaseci se vise velikih gazdi u eu nego onoga sta rade sa tim nesrecnim ljudima

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

a pita li se iko, šta se dešava ako ta zemlja koja je krajnji cilj prosto - neće/ne može da ih primi? Ja ne kontam ovu foru - mi smo izbeglice, ne polažemo nikome račune, rešili smo da postanemo nemci/britanci/francuzi ko god - i to je to. Svako ko pokuša da nas zaustavi/ograniči/na bilo koji način organizuje je fašista, neljud, ludak itd itd???

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...