Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

Во меѓуграничниот појас на грчко-македонската граница во близина на преминот Богородица повеќе илјади мигранти чекаат да влезат во нашата држава. Нивниот број од час во час расте. Според очевидци, грчки автобуси полни со мигранти од утрово застанувале во близина на преминот Евзони, каде мигрантите се симнуваат и се упатуваат кон македонската граница. Покрај тоа блокирана е пругата од Солун од Гевгелија во близина на граничниот премин, поради присуство на голем број мигранти.

 

Во Гевгелија забележливо е засиленото присуство на полицијата, која утрово пристигна во градот. Таа е лоцирана во граничниот појас и засега не им дозволува на мигрантите да преминат во Македонија.

 

Инаку, според очевидци мигрантите се лоцирани во лозјата, во близина на некогашниот граничен премин Сеово. Преку мостот на Сува река, кој води кон железничката и автобуската станица, мигрантите најбргу влегуваат во Гевгелија и со автобуси и возови продолжуваат понатаму по нивниот пат.

 

U Đevđeliji je primetno povećana prisutnost policije, koja je jutros stigla u grad. Policija se nalazi u pograničnom pojasu i zasad ne dopušta migrantima prelaz u Makedoniju.

 

Prema rečima očevidaca, migranti se nalaze u vinogradima, u blizini nekadašnjeg graničnog prelaza Seovo. Preko mosta na Suvoj reci, koji vodi do železničke i autobuske stanice,, migranti najbrže ustižu u Đevđeliju i autobusima i vozovima nastavljaju dalje.

 

6472C596E8ACE445A69EDF9B72A80055.jpg

 

Utrinski vesnik

Link to comment

kakav apsurd, cela evropa igra ping pong sa ovim nesretnim ljudima

Nije apsurd. Evropa je započela pisanje jedne od najsramnijih stranica™ u svojoj istoriji. Još nije kasno ali izgleda da je Evropa spremna braniti svoju kasu do poslednje izbeglice.

Link to comment

Jel neki deo izbeglica pokusava da iz Grcke predje u Italiju? Jel ih pustaju da se ukrcaju na neku redovnu brodsku liniju tipa Igumenica - Bari? Meni ta ruta deluje logicnije nego jebavanje sa tri granice.

Link to comment

Znaci stvarno prave tampon zonu,vrv vec veceras sledi razvoj dogadjaja

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

Ovoga sam se pribojavao sve vreme. Imao sam utisak da nekoTM zidovima podiže temperaturu u balkanskom loncu i da je pitanje samo ko će prvi da izgubi strpljenje i krene u otvorenu represiju.

 

Plašio sam se da bi to mogla da bude Srbija ali da kucnem u drvo, izgleda da smo se obuzdali ovaj put. 

 

Pored Grčke, Srbije, Bugarske i Mađarske, Makedonci su mi bili poslednji favorit za ovo. 

Edited by McCabe
Link to comment

Ovoga sam se pribojavao sve vreme. Imao sam utisak da nekoTM zidovima podiže temperaturu u balkanskom loncu i da je pitanje samo ko će prvi da izgubi strpljenje i krene u otvorenu represiju.

 

Plašio sam se da bi to mogla da bude Srbija ali da kucnem u drvo, izgleda da smo se obuzdali ovaj put. 

 

Pored Grčke, Srvbije, Bugarske i Mađarske, Makedonci su mi bili poslednji favorit za ovo. 

 

ali ono, nije bez logike. prvo, najmanji su i najosetljiviji na pritisak (ako ga je bilo, a vrlo veroatno jeste), drugo, njima zaista preti najveca opasnost od neke krize izazvane velikim i nekontrolisanim brojem izbeglica. i trece, možda oni imaju neki info da se Srbija sprema da uradi nešto slično, a za njih bi u tom smislu bilo veoma problematično da se prvo zaptije severna granica a da njihova sa grčkom bude još neko vreme otvorena. i četvrto, oni zaista imaju najveće moralno pravo da to urade jer - šta oni zapravo rade? ljude kojima je bio cilj da uđu u EU - drže u EU. Realno, drže onome kome i treba problem u ruci. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ovoga sam se pribojavao sve vreme. Imao sam utisak da nekoTM zidovima podiže temperaturu u balkanskom loncu i da je pitanje samo ko će prvi da izgubi strpljenje i krene u otvorenu represiju.

 

Plašio sam se da bi to mogla da bude Srbija ali da kucnem u drvo, izgleda da smo se obuzdali ovaj put. 

 

Pored Grčke, Srvbije, Bugarske i Mađarske, Makedonci su mi bili poslednji favorit za ovo.

 

MK je optužila GR da je organizovano sprovela izbeglice do granice a MK realno ne može da drži korak s prilivom ljudi. Bojim se da neće moći ni Srbija i da će biti problema i sukoba među samim izbeglicama gde će policija morati reagovati.
Link to comment

nemci spemili video na nekoliko balkanskih jezika, u pokusaju da obeshrabre azilante iz ovih zemalja.

 

Overwhelmed with the influx of refugees coming from the Balkans, the German government is now targeting potential refugees on social media with grim online campaigns trying to deter them from leaving home.

Link to comment

bas htedoh pre neki dan da pitam, jel pustila to tamo neka tv? svima su poslali, koliko sam cuo :D

 

nisam video, mozda u nekom dw segmentu. emituju se na rtv i n1 (ne znam da li idu jos na b92).

ostali, tesko.  ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...