Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

nisu ni migranti ovce koje se uteruju u tor, pa ce se bas u srbiji zaglaviti njih stotine hiljada.

njih srbija ne zanima, niti zele da ostanu. oni bez novca su u turskoj i egiptu, ovi zele u zapadnu evropu, ne na balkan.

smislice novi put ako ovaj makedonsko-srpski zakaze.

Edited by Takeshi
Link to comment

Meni je neka nada da će građani Srbije biti izuzetno tolerantni a da će to ovi na vlasti znati iskoristiti. Nemali je broj onih koji su tako slično došli u Srbiju, još je veći broj onih koji imaju rodbinu, prijatelje iz te priče.

Migranti ni na koji način ne ugrožavaju domaćine™, parkovi i ovako i onako su puni đubreta, ulice isto, Hella nikoga ne zove u goste da mu smeta što su autobusi ka severu puni... Nadam se.

To jeste tačno, ima mnogo onih koji su proživeli slično i imaju empatije, ali ne možeš se pouzdati samo u to.

Ova zemlja je u strahovitim problemima, puna je frustriranih, nezaposlenih, slabo plaćenih ljudi, slomljenih na svim poljima, koji samo čekaju ventil da se ,,isprazne''. Malo je to teže bilo uraditi prema svom narodu, a zamisli ako ti stigne gomila ljudi druge vere, nacije, boje kože-koliko misliš da će ih ti isfrustrirani ljudi blagonaklono gledati?

Ne znam, nisam optimista. Pogotovo što se i Evropa u celom ovom slučaju krajnje kukavički ponaša.

Edited by anomander rejk
Link to comment

nisu ni migranti ovce koje se uteruju u tor, pa ce se bas u srbiji zaglaviti njih stotine hiljada.

njih srbija ne zanima, niti zele da ostanu. oni bez novca su u turskoj i egiptu, ovi zele u zapadnu evropu, ne na balkan.

smislice novi put ako ovaj makedonsko-srpski zakaze.

 

Kako će se razrešiti nesporazum na relaciji Brisel - Beograd gde prvi od drugih traže da uspore, a drugi ubrzavaju protok migranata?

 

Ceniš da će drugi zajebati prve i da će baš svi koji prođu ovuda trajno završiti u Nemačkoj, Engleskoj...?

Link to comment

Kako će se razrešiti nesporazum na relaciji Brisel - Beograd gde prvi od drugih traže da uspore, a drugi ubrzavaju protok migranata?

 

Ceniš da će drugi zajebati prve i da će baš svi koji prođu ovuda trajno završiti u Nemačkoj, Engleskoj...?

 

ne znam kako ce se resavati sporovi medju policijama u evropi, ali mislim da migranti nece statirati. ako se jedan put uspori, trazice drugi.

sumnjam da je onima koji su stigli do evrope cilj da se smeste u najsiromasniji deo.

naravno da sudbina ima raznih, bice dovoljno onih koji dalje ne mogu, nemaju novca ili vec nesto trece, morace drzava da spremi sistematski prihvat.

Link to comment

+1

 

Ali je meni utisak kako su se na novonastale okolnosti prilagodile kurave i makroi iz kraja, a oni su malo zajebanija ekipa od lokalnih nacista. Samo su se malo pomerili prema Nemanjinoj, rade i dalje.

 

jos kada se pomere do raskrsnice sa kneza milosa o to ce biti prava stvar, simbolizam samo takav :lolol:

 

a u pravu je yolo za to sto kaze, nije da bih bas voleo da vidim na sta bi licio taj sukob izmedju domacih desnicara i sirijaca iz alepa, iracana iz bagdada, o plemenitim i miroljubivim afganistanskim gorstacima da i ne pricamo ali bilo bi veselo gledati to iznenadjenje domacih nacosa i suocavanje sa istinom da nisu superiorna vrsta  :lolol:

 

nego, cemu ovaj katastrofizam? gde su lepe misli, obogacivanje nasih gradova drugim kulturama, jednom sarenom, lepom raznolikoscu? novi obicaji, jezici, kulinarske tradicije, jedno bogatstvo razlicitosti? otkud sad toliki katastrofizam sa tim mislima o losem razvoju situacije? hajde sto rojters i ostale agencije pumpaju vesti tipa da se u djevdjelijskoj zeleznickoj stanici ljudi krvnicki obracunavaju prilikom ulaska u vozove i da su naravno etnicki podeljeni, sirijci, iracani, afganistanci, svako mlati one druge da bi usao u voz. cudo jedno kako reporteri znaju odmah u onoj guzvi da razlikuju sirijca od iracanina, taj osecaj za finese dijalekata, ta antropoloska zica da se odmah u metezu hiljadu ljudi odmah shvati ko je tu ko i ko koga mlati i ko uskace u voz. cudo jedno ti reporteri rojtersa i ostalih agencija

 

i da, naravno da nema dodatnih vagona i vanrednih vozova. zeleznice srbije su trule, mislim truli su putnicki vagoni, nema ni 20 putnickih vagona ispravnih u zeleznicama srbije, ne racunam tu sovjetske sinobuse i one nove ruske crvene sinobuse i ove swiss sinobuse

Edited by Pontijak
Link to comment

 

 

a u pravu je yolo za to sto kaze, nije da bih bas voleo da vidim na sta bi licio taj sukob izmedju domacih desnicara i sirijaca iz alepa, iracana iz bagdada, o plemenitim i miroljubivim afganistanskim gorstacima da i ne pricamo ali bilo bi veselo gledati to iznenadjenje domacih nacosa i suocavanje sa istinom da nisu superiorna vrsta  :lolol:

 

 

 

Nasi dobro uhranjeni, sa jedinom obavezom da dizu raznorazno gvozdje..protivu ovih koji pesaka putuju gladni, usput tuceni, maltretirani, krevet nisu videli mesecima..

 

Mislim da nam se uglovi gledanja na ovo drasticno razlikuju.

Link to comment

To jeste tačno, ima mnogo onih koji su proživeli slično i imaju empatije, ali ne možeš se pouzdati samo u to.

Ova zemlja je u strahovitim problemima, puna je frustriranih, nezaposlenih, slabo plaćenih ljudi, slomljenih na svim poljima, koji samo čekaju ventil da se ,,isprazne''. Malo je to teže bilo uraditi prema svom narodu, a zamisli ako ti stigne gomila ljudi druge vere, nacije, boje kože-koliko misliš da će ih ti isfrustrirani ljudi blagonaklono gledati?

Ne znam, nisam optimista. Pogotovo što se i Evropa u celom ovom slučaju krajnje kukavički ponaša.

Zbog toga se uvek ogradim, moje mišljenje, nada, očekivanje.

Ništa ne tvrdim, ne gledam u suljpa.

Neću biti ni iznenađen da bude drugačije. Samo razočaran.

Link to comment

Komentari ispod Blicovih vesti su duboko zabrinjavajuci.

 

Jedina dobra okolnost je sto je stanovnistvo Srbije zaboravilo da izlazi na ulice pa ostaje nada da se nece sad setiti.

Link to comment

Nasi dobro uhranjeni, sa jedinom obavezom da dizu raznorazno gvozdje..protivu ovih koji pesaka putuju gladni, usput tuceni, maltretirani, krevet nisu videli mesecima..

 

Mislim da nam se uglovi gledanja na ovo drasticno razlikuju.

 

nadam se da necemo biti u prilici da vidimo sta bi se onda desilo ali zaista. moja nada je u tome sto su svi ti steroizidirani dizaci gvozdja na jakom lancu tajne policije te su bez komande onoga koji drzi lanac apsolutno glupavi i nesposobni da bilo sta organizovano urade a ne verujem da ce sadasnje vlasti uopste tolerisati ikakvo nasilje nad migrantima

Edited by Pontijak
Link to comment

Navijaci su podvodjivi na sve, ne razumem euforije oko nekih traka sa natpisima na utakmicarskim tribinama. Ala zabari: "nit znam ko mi je to dao, ni sta to znaci tacno.. Ali rekli da je kul i mi eto.. Izvinite ako uvredilo nekog, mi samo navijamo"

Link to comment

Komentari ispod Blicovih vesti su duboko zabrinjavajuci.

 

Jedina dobra okolnost je sto je stanovnistvo Srbije zaboravilo da izlazi na ulice pa ostaje nada da se nece sad setiti.

I to su mediji zakuvali pricama o katastrofi koja nam se sprema u vidu stotina hiljada izbeglica i ko zna koliko dzihadista kojima je izgleda cilj da dodju u Srbiju i spavaju u parku.

 

Zapravo nagrada za tupana godine ide necemu sto se zove SNP i njihovom predlogu da se digne zid na granici sa Makedonijom. A izbeglice u Srbiju stizu vozovima.

Link to comment

Ne znam kako bi nešto tipa zida prema Makedoniji na duže staze bilo učinkovito bez zida prema Kosovu, al aj...

 

 

Problem je što desničari iznose predloge. Glupe, ludačke, sa zidovima psima i snajperima ali ipak predloge koji miluju uši većine koja bi da ostane pošteđena prisustva migranata u blizini. Druga strana ne da nema rešenja već ništa ni ne predlaže. Nekako je svima najbezbolnije propuštati migrante od jedne ka drugoj granici, kako zapravo oni i hoće ali svima je jasno da je ppitanje meseca kad će to pod pritiscima iz EU biti onemogućeno. I šta dalje?

Link to comment

 

http://www.theguardian.com/world/2015/aug/16/goslar-germany-we-cant-get-enough-immigrants-oliver-junk

Get rid of the immigrants? No, we can’t get enough of them, says German mayor
Much of Europe is turning its face against refugees but Oliver Junk, mayor of Goslar, insists migration is the best way to regenerate a struggling area

 

Sjajno...

 

Po vestima zadnjih nedelja, deluje da ljudi konacno krecu da razmisljaju kako da asimiluju izbeglice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...