Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ne vidim kako je prosta konstatacija da navijači u beogradu neće nositi transparente "refugees welcome" "kurčenje o poznavanju navijačkog sveta"? nije valjda da je ovde to neko visoko znanje? :lol:

 

Ako ikada budemo imali imigrantski sloj u Srbiji, njihov način probijanja u životu biće sasvim drugačiji od onoga koji zamišljaju ljudi koji im nose flašice sa vodom itd. (ne mislim ništa loše o tome, hteo sam da se uključim u akciju, nemojte da penite) Taj način je isti kao i onaj kod pevačica, cigana, đoganija i dr. A sažeo bih ga ovako: o emancipaciji se ne govori, emancipacija se živi. Sve to će u početku biti prilično zbunjujuće za one koji ih podržavaju jer se zalažu za toleranciju u društvu. Možda i šokantno, možda bude i reakcija poput onih Natalije Dević. Biće nužno razumeti ovaj fenomen sa nekog emancipatorskog stanovišta, afirmisati ga na pravi način, ali eksterna i patronizujuća pozicija oličena u toleranciji i tada će biti samo prepreka ka tome.

Link to comment

KOJA PATRONIZIRAJUĆA POZICIJA?

 

Da li, nakon 700 postova u ovoj inkarnaciji nisi sposoban da ukapiraš da se na PPPu ne ouplja svet koji je presek nekog realnog sloja već je PPP eskapistička kafana za proživljavanje fantazija o boljem, lepšem i pravednijem svetu?

 

ODAKLE TI MANDAT DA GASIŠ TAJ SVET??? NEMAŠ TO PRAVO!!!

Link to comment

Znači da sumiram, ekipa na PPP će pisati, misliti i pokušati da sprovede u delo svoje fantazije nekim kolektivnim akcijama poput trolovanja Beške, nazivanja guščije maskote ili skupljanja pomoći za Krupanj. To je naš domet i to volimo. 

 

Ne volimo pametnjakoviće koji nam govre da smo unutar svog balona. Naravno da smo unutar svog balona. Sami smo ga naduvali. Odakle ti ideja da ćeš da ga bušiš?

Link to comment

Mi živimo u Srbiji.

 

A ovo mi posebno ide na nu stvar.

 

Tvoji stavovi su toliko duboko autorasistički da ih nisi ni svesan. Štaviše nosaš ih okolo kao paun i pokazuješ svima. 

 

To sam pokušao da ti objasnim onomad kad si drkao na prezupčarske tekstove ali očito da ja nemam kapaciteta da to sročim da razumeš ili da ti nemaš kpaciteta da me čitaš.

 

Bolna je tvoja zatupljenost kojom žive ljude ukalupljuješ u taj tribalizam unutar Zakona jačeg kojem si tako bespogovorno povinovan. 

Link to comment

ok, ajde da prestanemo sa glupostima. navijački svet nije nikada bio tolerantna sredina, niti će to biti. niti "tolerancija" rešava ovo pitanje u bilo kom smislu (tolerancija kao takva je jedan večito neuspešni pokušaj da se prevaziđe društveni antagonizam bez ukidanja klasnih razlika)

sad ozbiljno.

da li si ikada izasao iz srbije?

stvarno me interesuje.

Link to comment

Dobro, znači bottomline tvog nastupa na ovom topiku je "nemojte se zanositi, srpski navijači neće nositi banere refugees welcome".

 

Prosto ne znam kako je ovaj topik mogao da se čita pre tebe. 

Link to comment

bilo je na trenutak neprijatno ali je bilo jasno da bi ove degenerike ortaci iz mosula i bagdada, prekaljeni decenijskim fajtom, rastavili od zivota - i njih i sva moguca pojacanja, sa sve radovcima.

 

+1

 

Ali je meni utisak kako su se na novonastale okolnosti prilagodile kurave i makroi iz kraja, a oni su malo zajebanija ekipa od lokalnih nacista. Samo su se malo pomerili prema Nemanjinoj, rade i dalje.

Link to comment

Meni je neka nada da će građani Srbije biti izuzetno tolerantni a da će to ovi na vlasti znati iskoristiti. Nemali je broj onih koji su tako slično došli u Srbiju, još je veći broj onih koji imaju rodbinu, prijatelje iz te priče.

Migranti ni na koji način ne ugrožavaju domaćine™, parkovi i ovako i onako su puni đubreta, ulice isto, Hella nikoga ne zove u goste da mu smeta što su autobusi ka severu puni... Nadam se.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...