Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:560279-Kanjiza-Montazni-objekti-za-pomoc-migrantima

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:560279-Kanjiza-Montazni-objekti-za-pomoc-migrantima

 

ovu vest pokušavam par dana da provučem kroz sve moguće filtere. ne sviđa mi se ovaj centar, te je možda to 

razlog zašto sam skeptična i prema ovome

 

http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/vulin-u-prihvatnom-centru-za-migrante-u-presevu_628787.html

 

Русија помаже да се у Прешеву збрине око 1.000 миграната дневно

 

I pitanje, da li je ovo prva strana pomoć koju je Srbija dobila?

Edited by logoped
Link to comment

možda negde postoje podaci o prispeloj pomoći...ali mi volimo pretpostavke i medije...meni to ne smeta, ali ponekad se pitam da li sam u pravu i šta je to tolerancija

 

jedna anegdot iz ličnog ugla....za vreme devedesaetih i onih dešavanja  u kanjižu je nekim čudom, ministarstvo kulture ili za kulturu, slalo najnovija izdanja i prevedene literature i domaćih autora i časopise za književnost..ja sedela i gurala knjige

 

sad u obim mojim nekim godinama nemam više potrebu za poredjenjima , to sam prevazišla, ali opet čitam, sad na madjarskom jeziku,,i osluškujem sve finese u značenju..i ne umem to da objasnim..ali ima ono da je život veći od svakog zakona i svakog pravila

 

budite mi Dobro

Edited by logoped
Link to comment

ma, najdepresivnije sto smo svedoci 1 istorijskog procesa a to je pocetak kodifikacije etike za novi milenijum, mnogo toga na sta smo navikli a sto je stvoreno u proslom veku, narocito posle 2 svetskog rata, ce nestati, izmedju ostalog i institut politickog azila sa svim aspektima humanizma koji uz to idu, elite bogatog sveta bi to uradile danas ocas posla ali je potrebno neko vreme da se sopstveno stanovnistvo indoktrinira i oduci od svega cemu je uceno narocito posle tog svetskog rata, dolaze surova, bezosecajna i bezdusna vremena kada su u pitanju patnje drugih™ i drugacijih™

Ništa nije bilo stvoreno, to je samo uobrazilja, to su bili formalni akti, a vremena su uvek bila surova, bezdušna, bezosećajna.

Vidimo na tri različite tačke kontinenta kakve to ,,evropske vrednosti'', empatiju i ljudskost prema migrantima baštini EU-primeri Grčke,

Mađarske, Britanije. Pokazalo se da je demokratija samo fasada, a lice fašiste ,,građanina'' očas izviri.

Kako će biti kod nas, videćemo. Vučić za sad igra ulogu velikog humaniste i pomiritelja, no prisećajući se iskustva krajiških izbeglica 95e, i reakcije dobrog dela stanovništva ,,došli su da našoj deci otimaju posao/što nisu branili svoje/doveli su nam rat u kuću/zagađuju naš lepi Novi Sad/nek se vrate u svoju

šumu/brdo'' itd, nešto čisto sumnjam da će i ove izbeglice naići na topao prijem.

Edited by anomander rejk
Link to comment

Ту је на перцепцију утицало и то што је то био последњи талас избеглица, они без ичега. Пре њих су, током претходне три-четири године, дошла два-три таласа, пре свега они са парама од пре и они са парама од малопре, који су на рату нешто ушићарили па дигли сидро. Притом се и држава утркивала да их части и лево и десно, било је ту запошљавања ухлебљивања на часну реч, станова, почасних пензија, добијања плацева за фирме... што је све примећено и запамћено. Није битно колико је тога било, битно је шта је запамћено у главама. Чак сам жестоке критичаре избеглица нашао међу потомцима колониста ("јеботе је ли могуће да смо ми били такви... добро су нас и трпеле ове Лале").

 

Једна од оних кад, док објасниш да ниси медвед, могу да оду јаја.

Link to comment

Banja koviljaca je prosla to sa vikendicama, uostalom nista nije sf ako srbija bude morala na silu sa da zadrzi te ljude negde, ne mogu zbog slabog neta da okacim neke od najupecatljivijih clanaka sa desnicarskih i sl portala,mozda vcrs, ali je vec sada sve prilicno ekstremno(radikali su isto davali neke izjave,kao i onaj novi srpski patriotski front, ili kako vec da se zove)

Za sada je sve podnosljivo jer se minimalno zadrzavaju,kada se to promeni zbog eu,drugih siromasnijih grupa ili vremena, videcemo sta ce biti(bilo je incidenata,sranja i protesta kada je broj izbeglica bio neuporedivo manji broj,proteklih godina)

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

U realnosti, na ulici, još ništa strašno se ne događa. To sa jedne strane svakako pokazuje da i nismo tolika govna, ali sa druge i da su svi ti strašni navijači, desničari najobičnije cave koje su glasne protiv pedera i na internetu, ali kad vide grupu Afrikanaca i Arapa u najboljim godinama, malo šta od svojih zamisli smeju sprovesti u delo.

 

 

Naravno, to ne znači da kad tad neće doći do sukoba, štaviše - hoće.

Edited by dillinger
Link to comment

ajde batalite te romantizacije ulice, i priče o časti, hrabrosti itd.

 

naši navijači su jedni od luđih u evropi. kod mene u kraju uglavnom su radovci a arapa je sve više. za sada nema nekih sranja, jer su tenzije male i ovo je uglavnom neka srednja klasa koja samo sedi po kafićima. videćemo kako će biti posle, mislim da nam prete razna sranja

Link to comment

http://www.dnevnik.rs/vojvodina/migranti-prebaceni-na-vasariste

 

zrikavci uveče, kosovi ujutru, kornjače, porodica ježeva u vrtu, zvezdano nebo, Tisa...život ume da bude jednostavan..prostore sami ispunimo, koječime..život se živi svaki dan

 

al nešto škripi, ili samo meni tako izgleda

 

 

Бимбо позива грађане на протест

- У праву је сваки становник Кањиже, Мартоноша и Хоргоша који са страхом излази на улицу и када је забринут због деце и скорог почетка школске године. Тамо где је била тишина, мир и чистоћа сада су гомиле отпада. Сада је јасно да Србија не може да заштити грађане и пореске обвезнике северне Бачке и изгледа да судбина Мађара и других националности не интересује надлежна лица. Народни посланик Балинт Пастор је проглашен расистом, јер се залагао за заштиту интереса грађана који овде живе – рекао је Бимбо. Он је поручио да грађанима да се не може даље трпети и да морају да се уједине, и у име локалне самоуправе Кањиже апеловао на грађане да буду спремни за случај када ће их замолити да изразе своје незадовољство, заједно са општинским руководством.

- Бојим се да морамо узети у своје руке решавање ове несрећне ситуације. На крају крајева, треба да учинимо подношљивим за живот наше окружење, наша села. Рецимо отворено: Доста нам је неиспуњених обећања – поручио је председник кањишке општине др Михаљ Бимбо.

 

Neću da "morališem". Ovo ništa ne valja.

Link to comment

Ti pises u Danasu pod zenskim nom de guerre?

 

 

ovde ima arapa koji su već duže vreme bili u srbiji, zbog arapske škole i nekog konzulata u blizini. dakle, nisu ovi imigranti iz sirije što bleje po parkovima, već ljudi koji su ovde već duže vreme.

 

a prvi talas izbeglica (ovih koji sada dolaze) je svakako bila neka srednja klasa, što je jasno i iz onih reportaža na vajsu. naravno, oni čine manjinu i posle njih (sada kada se već radi o ozbiljnim brojevima) dolaze ljudi koji većinom ne dolaze iz viših slojeva.

Link to comment

ajde batalite te romantizacije ulice, i priče o časti, hrabrosti itd.

 

naši navijači su jedni od luđih u evropi. kod mene u kraju uglavnom su radovci a arapa je sve više. za sada nema nekih sranja, jer su tenzije male i ovo je uglavnom neka srednja klasa koja samo sedi po kafićima. videćemo kako će biti posle, mislim da nam prete razna sranja

 

Npr?

Link to comment

Npr?

Nece covek moci da mirno seta psa po kraju, da prodje Knez Mihajlovom od burki i turbana, da u kaficu sedi ko covek, jer je opste poznato da migranti opsedaju kafice, osim kad spavaju na klupama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...