Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ti zaista mislis da ce se posle svega sto su presli, pola miliona ili milion ljudi tek tako pomiriti sa svojom sudbinom, otici u kontejnere na nekoj cuki bogtepita gde, pognuti glave i kao ovce u toru cekati da se jednog dana nesto desi? Pa u zatvorima gde je represija neupredivo gora se ljudi bune. Ovde ces imati problem da te ljude smestis, a onda ih da ih zadrzis. Da li ste svesni da je za ovo potrebna logistika nacisticke Nemacke koju je ona imala za koncentracione logore za Jevreje.

 

cak ni takva logistika u sadasnjim okolnostima ne bi radila posao a odbijam da uopste i razmisljam da bi ikome palo na pamet u danasnjoj evropi pa i u srbiji da razradjuje takve logistike

Link to comment

Što se tiče ovog trećeg - kad na vrbi rodi grožđe, a gotovo izvesno ni tada.

 

+1

 

upravo ovaj priliv stranaca u zapadnu evropu definitivno zatvara vrata™ preostalim balkancima, koji se percipiraju mozda samo kao stepenica iznad bliskoistocnih imigranata (prethodnih godina su romi i azilanti sa kosova bili tema). peglanje kvota i fondova iz ekonomije, plus nekakvo pridruzeno clanstvo su maksimum, i to na duzi period.

Link to comment

+1

 

upravo ovaj priliv stranaca u zapadnu evropu definitivno zatvara vrata™ preostalim balkancima, koji se percipiraju mozda samo kao stepenica iznad bliskoistocnih imigranata (prethodnih godina su romi i azilanti sa kosova bili tema). peglanje kvota i fondova iz ekonomije, plus nekakvo pridruzeno clanstvo su maksimum, i to na duzi period.

 

lepo ja rekoh tj napisah juce, kada balkanci shvate to, da im arapi™ otimaju posao kvote i fondove brzo ce nestati ikakav osecaj empatije i solidarnosti sa izbeglicama koji prolaze kroz srbiju i jos kada proradi desnicarska propaganda da ce srbija postati kalifat™ eto veselja

Link to comment

lepo ja rekoh tj napisah juce, kada balkanci shvate to, da im arapi™ otimaju posao kvote i fondove brzo ce nestati ikakav osecaj empatije i solidarnosti sa izbeglicama koji prolaze kroz srbiju i jos kada proradi desnicarska propaganda da ce srbija postati kalifat™ eto veselja

 

mislio sam na pogled stanovnika/glasaca iz eu. balkanci imaju uvek dovoljno svojih iracionalnih motiva da mrze druge/drugacije.

Link to comment

mislio sam na pogled stanovnika/glasaca iz eu. balkanci imaju uvek dovoljno svojih iracionalnih motiva da mrze druge/drugacije.

 

pa sta cu kada zivim ovde i depresivna mi je pomisao da ovde moze da dodje do masovnog negativnog stava o izbeglicama ukoliko se ostvare prognoze o humanitaroj katasttrofi zadrzavanja nekoliko stotina hiljada ljudi na teritoriji srbije a kako se slazem da ovde ima i previse iracionalnih motiva da se mrze drugi/drugaciji ta perspektiva mi izgleda bas i tuzna i mracna

Link to comment

pa sta cu kada zivim ovde i depresivna mi je pomisao da ovde moze da dodje do masovnog negativnog stava o izbeglicama ukoliko se ostvare prognoze o humanitaroj katasttrofi zadrzavanja nekoliko stotina hiljada ljudi na teritoriji srbije a kako se slazem da ovde ima i previse iracionalnih motiva da se mrze drugi/drugaciji ta perspektiva mi izgleda bas i tuzna i mracna

 

Ono sto nam porucuje, recimo gosn Avramopoulos (ne direktno, ali dovoljno jasno) je da je zapravo uslov za dobru volju EU u vezi sa bilo cim - upravo razvijanje malo vise netrpeljivosti prema imigrantima, pre svega od strane drzave (na stranu sad apsurd da ti ljudi relativno slobodno prvo prolaze upravo kroz EU da bi dosli do nas)

Link to comment

prilicno sam siguran da neki smartass u vucicevom kabinetu a mozda cak i on sam u ovoj apokalipticnoj viziji srbije sa milion stanovnika vise sledece godine u ovo vreme, vidi sansu za dalje cvrstorukasenje, zavodjenje generalne represije i ogranicavanje sloboda kojim ce se taj buduci pretis lonac cuvati od eksplozije koji bi ih mogla odneti sa vlasti. ti prihvatni centri ce svakako biti mesto periodicnih pobuna velikih razmera posto se ti ljudi koji su ostali bez domova i svega nece miriti sa time da ih se drzi u nekom polozaju nedefinisane vecnosti u kojoj su zarobljeni u zemlji koja je i bez njih lisena sustinske perspektive, pogotovo sto se ne radi ni o seoskom ni o stanovnistvu nekog posebno niskog, ruralnog profila koje bi se u nekom budalastom srpskom snovidjenju moglo iskoristiti za punjenje napustenih sela (sto je bilo nemoguce uraditi i sa daleko pogodnijim stanovnistvom izbeglom iz krajiskih sela pre 20 godina). sa srpske strane ce i ovo malo solidarnosti i empatije biti odneto kao rukom posle prvih vecih sukoba migranata i lokalnog stanovnistva a sve ce to proizvesti drustvenu atmosferu u kojoj se nijedan represivan zakon ili odluka ne samo nece ciniti nemogucim nego ce verovatno biti docekano aklamacijom tihe vecine. 50% podrske ce samo rasti...

 

 

... mracis™ :fantom:

Link to comment

Tu je matematika jednostavna i glasi ovako - ljudi, mi možemo ovo da vam ponudimo. Ako vam se ne dopada, zaobidjite nas. 

 

pa na svoj nacin im to govore i bogate zemlje eu pa kao sto vidimo ljudi i dalje krecu na taj put u velikom broju, neki zaglave u francuskoj kod kalea, neki na jugu italije, neki u srbiji mada koliko shvatam jos uvek nema zadrzavanja veceg broja ljudi u srbiji jer tranzitni procesi svakodnevno traju

Link to comment

Nije on nikakav pragmatičar nego je obična veleizdajnička slugeranja. U tome je razlika između njega i Đinđića. Potonji je bio (i previše) pragmatičan ali je još kako umeo da povuče crvenu liniju i da kaže: "Izvinite gospodo ali ja ne mogu da gurnem svoju zemlju u bunar dubok 50 metara samo zato što je to u vašem kratkoročnom interesu". Psiholabud nema takve barijere, on će izvršiti svaki nalog iz Berlina bez obzira na posledice po njegovu zemlju. Tu nema "p" od pragmatičnosti.

 

+milion

Link to comment

Uglavnom je raspolozenje medju ljudima jako negativno prema izbeglicama, a desnicari kljucaju,to su svakodnevni tekstovi,vesti,clanci,komentari, otprilke ako stvarno budu krenuli sa ogromnim centrima i zadrzavanjem u srbiji,bice haos

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...