Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

 

Dvadeset i pet godina ovde se talozi frust koji nema gde da izadje. Ovo je otprilike kao da je Evropa dala dete na cuvanje pedofilu. Ali moze biti da mracim™

 

pa kada krene frust na frust ukoliko se krene u prislino pravljenje velikog kampa™ u srbiji jer bogme ni frustovi sirijaca a tek afganistanaca nisu zanemarljivi.

Link to comment

prilicno sam siguran da neki smartass u vucicevom kabinetu a mozda cak i on sam u ovoj apokalipticnoj viziji srbije sa milion stanovnika vise sledece godine u ovo vreme, vidi sansu za dalje cvrstorukasenje, zavodjenje generalne represije i ogranicavanje sloboda kojim ce se taj buduci pretis lonac cuvati od eksplozije koji bi ih mogla odneti sa vlasti. ti prihvatni centri ce svakako biti mesto periodicnih pobuna velikih razmera posto se ti ljudi koji su ostali bez domova i svega nece miriti sa time da ih se drzi u nekom polozaju nedefinisane vecnosti u kojoj su zarobljeni u zemlji koja je i bez njih lisena sustinske perspektive, pogotovo sto se ne radi ni o seoskom ni o stanovnistvu nekog posebno niskog, ruralnog profila koje bi se u nekom budalastom srpskom snovidjenju moglo iskoristiti za punjenje napustenih sela (sto je bilo nemoguce uraditi i sa daleko pogodnijim stanovnistvom izbeglom iz krajiskih sela pre 20 godina). sa srpske strane ce i ovo malo solidarnosti i empatije biti odneto kao rukom posle prvih vecih sukoba migranata i lokalnog stanovnistva a sve ce to proizvesti drustvenu atmosferu u kojoj se nijedan represivan zakon ili odluka ne samo nece ciniti nemogucim nego ce verovatno biti docekano aklamacijom tihe vecine. 50% podrske ce samo rasti...

Link to comment

znaci najgoru mogucu vest za srbiju, ukoliko ne pobijemo ekspresno nesto manjina da se napravimo nebezbednom drzavom. ostajemo prakticno jedna safe non EU country pre turske, idealno ostrvo za milionce migranata.

 

 

hm, viš sad kako onaj moj preterani post od pre dva dana više ne zvuči, preterano™. To, na žalost, nije posledica moje preterane™ pameti, nego ludilo u koje cela planeta (a mi zajedno s njom) srljamo. 

 

 

 

prilicno sam siguran da neki smartass u vucicevom kabinetu a mozda cak i on sam u ovoj apokalipticnoj viziji srbije sa milion stanovnika vise sledece godine u ovo vreme, vidi sansu za dalje cvrstorukasenje, zavodjenje generalne represije i ogranicavanje sloboda kojim ce se taj buduci pretis lonac cuvati od eksplozije koji bi ih mogla odneti sa vlasti. ti prihvatni centri ce svakako biti mesto periodicnih pobuna velikih razmera posto se ti ljudi koji su ostali bez domova i svega nece miriti sa time da ih se drzi u nekom polozaju nedefinisane vecnosti u kojoj su zarobljeni u zemlji koja je i bez njih lisena sustinske perspektive, pogotovo sto se ne radi ni o seoskom ni o stanovnistvu nekog posebno niskog, ruralnog profila koje bi se u nekom budalastom srpskom snovidjenju moglo iskoristiti za punjenje napustenih sela (sto je bilo nemoguce uraditi i sa daleko pogodnijim stanovnistvom izbeglom iz krajiskih sela pre 20 godina). sa srpske strane ce i ovo malo solidarnosti i empatije biti odneto kao rukom posle prvih vecih sukoba migranata i lokalnog stanovnistva a sve ce to proizvesti drustvenu atmosferu u kojoj se nijedan represivan zakon ili odluka ne samo nece ciniti nemogucim nego ce verovatno biti docekano aklamacijom tihe vecine. 50% podrske ce samo rasti...

 

 

Dozvoli da se ne složim. 

Prvo, nikakvo kuvanje, naročito po tom pitanju, ne ide u prilog Vučiću. On je pomiritelj™. Off the record će svakako biti nekakvog tlačenja, al do je, recimo, nužno zlo. Opet, ne možemo ni mi da se ukopavamo preko grla da bi dokazivali humanost™. Realnost se mnogo razlikuje od tople fotelje™.U jednom trenutku će država morati da se nekako zaštiti. 

Drugo, Vučić se do sada pokazao kao pragmatičan političar. Makijavelista. Ali efikasan. Čak se negde opasno približio lestvici koju je postavio, u narodu najpragmatičniji sin naših naroda i narodnosti, Djindjic. Meni lično se čini da je Vučić neuporedivo pragmatičniji od dotičnog. Na koncu, evo najavljuju se izbori do kraja godine pa ćemo videti - ako stvarno smeni gomilu ministara i inih čimbenika u vlasti to će biti dokaz da sam u pravu za ovo što pišem. 

U pravu si da se u kabinetu sigurno razmatraju neki potezi - na kraju Srbija bi a conto izbeglica mogla i da profitira - čak, u nekoj nategnutoj varijanti možda to i ubrza prijem u EU, što je Vučićev apsolutni cilj koji bi trebalo da mu omogući doživotnu™ vlast. 

Link to comment

prilicno sam siguran da neki smartass u vucicevom kabinetu a mozda cak i on sam u ovoj apokalipticnoj viziji srbije sa milion stanovnika vise sledece godine u ovo vreme, vidi sansu za dalje cvrstorukasenje, zavodjenje generalne represije i ogranicavanje sloboda kojim ce se taj buduci pretis lonac cuvati od eksplozije koji bi ih mogla odneti sa vlasti. ti prihvatni centri ce svakako biti mesto periodicnih pobuna velikih razmera posto se ti ljudi koji su ostali bez domova i svega nece miriti sa time da ih se drzi u nekom polozaju nedefinisane vecnosti u kojoj su zarobljeni u zemlji koja je i bez njih lisena sustinske perspektive, pogotovo sto se ne radi ni o seoskom ni o stanovnistvu nekog posebno niskog, ruralnog profila koje bi se u nekom budalastom srpskom snovidjenju moglo iskoristiti za punjenje napustenih sela (sto je bilo nemoguce uraditi i sa daleko pogodnijim stanovnistvom izbeglom iz krajiskih sela pre 20 godina). sa srpske strane ce i ovo malo solidarnosti i empatije biti odneto kao rukom posle prvih vecih sukoba migranata i lokalnog stanovnistva a sve ce to proizvesti drustvenu atmosferu u kojoj se nijedan represivan zakon ili odluka ne samo nece ciniti nemogucim nego ce verovatno biti docekano aklamacijom tihe vecine. 50% podrske ce samo rasti...

 

na zalost, u pravu si sa svojim pretpostavkama :(

 

mada, iskreno se nadam da rezim nece trenirati cvrstorukasenje prema izbeglicama ukoliko dodje do ostvarenja tvojih pretpostavki, setimo se, sirija je zemlja koja je decenijama bila u ratnom stanju kao drzava i vodila ratove sa izraelom, jeste da ih je sve izgubila ali to nije bitno za ovu pricu, o miroljubivosti™ afganistanaca kada neko udari na njih da i ne pricamo tako da sumnjam da je sadasnji rezim uopste sposoban da se nosi sa tom situacijom ukoliko dodje do situacija periodicnih pobuna velikih razmera jer nece ti ljudi reagovati na kordone™ bas tako mekano kao domace stanovnistvo, meni je depresivna i sama pomisao da sve moze da krene u tom smeru

 

@steins

 

eee da mi je tvoj optimizam

 

slazem se za tvoje tumacenje vucica, naivno je podcenjivati ga, mada, ni prvi ni poslednji put da se neki politicari podcenjuju u pocetku, dobro, ovome je pocetak trajao oko dve decenije a najpoznatijem poltiicaru koji je podcenjivan u pocetku taj pocetak je trajao oko deceniju

Edited by Pontijak
Link to comment

 

Brussels Wants Balkan Countries to Close Borders to Migrants

 

 

 

Commissioner for Home Affairs Dimitris Avramopoulos 

"These countries aspiring to join the EU must understand that they are part of the problem and should help us to manage migration," he insisted, without naming the countries he criticized.

Albania, Macedonia are countries of passage for migrants arriving in Greece and transiting to the EU doors via Serbia and Kosovo.

 

Uhmm, nevolja je sto oni padobranima slecu u Makedoniju i Srbiju :(

Link to comment

Uhmm, nevolja je sto oni padobranima slecu u Makedoniju i Srbiju :(

 

pa da, nato turska i grcka ne uspevaju da ih zaustave, ali nije u redu sto se srbija i makedonija bas ne trude. 

Link to comment

Drugo, Vučić se do sada pokazao kao pragmatičan političar. Makijavelista. Ali efikasan. Čak se negde opasno približio lestvici koju je postavio, u narodu najpragmatičniji sin naših naroda i narodnosti, Djindjic. Meni lično se čini da je Vučić neuporedivo pragmatičniji od dotičnog.

 

Nije on nikakav pragmatičar nego je obična veleizdajnička slugeranja. U tome je razlika između njega i Đinđića. Potonji je bio (i previše) pragmatičan ali je još kako umeo da povuče crvenu liniju i da kaže: "Izvinite gospodo ali ja ne mogu da gurnem svoju zemlju u bunar dubok 50 metara samo zato što je to u vašem kratkoročnom interesu". Psiholabud nema takve barijere, on će izvršiti svaki nalog iz Berlina bez obzira na posledice po njegovu zemlju. Tu nema "p" od pragmatičnosti.

 

A što se tiče masovnih sukoba između blokiranih migranata i domaćeg stanovništva, nije to baš tako zagarantovano kao što izgleda. Velika izbeglička naselja, ako ih uopšte bude u Srbiji, biće pravljena na nekim usamljenim lokacijama gde neće biti direktnog dodira sa lokalcima. Van tih naselja oni će se kretati po Srbiji kao što se i sada kreću, gledati svoja posla i potrošiti neku crkavicu tu i tamo. Neće niko graditi Camp Aleppo usred Obrenovca pa da izazove proteste lokalnog noblesa. To će biti posve drugačiji projekti, nešto što Srbija još uvek nije imala na svojoj teritoriji. Jedino što ja uopšte ne mogu da zamislim da je neko u ovoj zemlji sposoban da to uradi. To je bukvalno moguće samo u varijanti u kojoj iz EU ekspresno stigne ozbiljan keš i know-how, što će se desiti malo nikada.

Link to comment

A što se tiče masovnih sukoba između blokiranih migranata i domaćeg stanovništva, nije to baš tako zagarantovano kao što izgleda. Velika izbeglička naselja, ako ih uopšte bude u Srbiji, biće pravljena na nekim usamljenim lokacijama gde neće biti direktnog dodira sa lokalcima. Van tih naselja oni će se kretati po Srbiji kao što se i sada kreću, gledati svoja posla i potrošiti neku crkavicu tu i tamo. Neće niko graditi Camp Aleppo usred Obrenovca pa da izazove proteste lokalnog noblesa. To će biti posve drugačiji projekti, nešto što Srbija još uvek nije imala na svojoj teritoriji. Jedino što ja uopšte ne mogu da zamislim da je neko u ovoj zemlji sposoban da to uradi. To je bukvalno moguće samo u varijanti u kojoj iz EU ekspresno stigne ozbiljan keš i know-how, što će se desiti malo nikada.

 

 

Ti zaista mislis da ce se posle svega sto su presli, pola miliona ili milion ljudi tek tako pomiriti sa svojom sudbinom, otici u kontejnere na nekoj cuki bogtepita gde, pognuti glave i kao ovce u toru cekati da se jednog dana nesto desi? Pa u zatvorima gde je represija neupredivo gora se ljudi bune. Ovde ces imati problem da te ljude smestis, a onda ih da ih zadrzis. Da li ste svesni da je za ovo potrebna logistika nacisticke Nemacke koju je ona imala za koncentracione logore za Jevreje.

Link to comment

Nije on nikakav pragmatičar nego je obična veleizdajnička slugeranja. U tome je razlika između njega i Đinđića. Potonji je bio (i previše) pragmatičan ali je još kako umeo da povuče crvenu liniju i da kaže: "Izvinite gospodo ali ja ne mogu da gurnem svoju zemlju u bunar dubok 50 metara samo zato što je to u vašem kratkoročnom interesu". Psiholabud nema takve barijere, on će izvršiti svaki nalog iz Berlina bez obzira na posledice po njegovu zemlju. Tu nema "p" od pragmatičnosti.

 

A što se tiče masovnih sukoba između blokiranih migranata i domaćeg stanovništva, nije to baš tako zagarantovano kao što izgleda. Velika izbeglička naselja, ako ih uopšte bude u Srbiji, biće pravljena na nekim usamljenim lokacijama gde neće biti direktnog dodira sa lokalcima. Van tih naselja oni će se kretati po Srbiji kao što se i sada kreću, gledati svoja posla i potrošiti neku crkavicu tu i tamo. Neće niko graditi Camp Aleppo usred Obrenovca pa da izazove proteste lokalnog noblesa. To će biti posve drugačiji projekti, nešto što Srbija još uvek nije imala na svojoj teritoriji. Jedino što ja uopšte ne mogu da zamislim da je neko u ovoj zemlji sposoban da to uradi. To je bukvalno moguće samo u varijanti u kojoj iz EU ekspresno stigne ozbiljan keš i know-how, što će se desiti malo nikada.

 

e lepo. ajd da mi kažeš gde je to Djindjic povukao tu "crvenu liniju"? Ozbiljno pitam. Štaviše ustvrdiću da je Zoran Djindjic bio više izvikan nego pragmatičan, sa mnogo više kapaciteta za kompromis™ nego bilo koji drugi političar. Čak više i nego SM koji je na kompromis pristajao uglavnom posle teškog uvrtanja ušiju. 

 

I opet - koji je to nalog koji je Vučić bez pogovora izvršio?

 

 

e: EU će morati nešto da da Srbiji - bilo pare i know how bili recimo ekspresno EU članstvo. 

Edited by steins
Link to comment

Ti zaista mislis da ce se posle svega sto su presli, pola miliona ili milion ljudi tek tako pomiriti sa svojom sudbinom, otici u kontejnere na nekoj cuki bogtepita gde, pognuti glave i kao ovce u toru cekati da se jednog dana nesto desi? Pa u zatvorima gde je represija neupredivo gora se ljudi bune. Ovde ces imati problem da te ljude smestis, a onda ih da ih zadrzis. Da li ste svesni da je za ovo potrebna logistika nacisticke Nemacke koju je ona imala za koncentracione logore za Jevreje.

 

ja ne kapiram to večno pozivanje na "mirenje sa sudbinom". Ček bre malo - jesu oni državljani Srbije? Nisu. Jesu li pozvani buklijom da dodju? Nisu. Dakle, sva ova zajebancija je manje više dobra volja Srbije - mogli smo i mi da ispletemo ogradu ili do maximuma ubrzamo rešavanje azila sa ekspresnim vraćanjem onih koji ga ne dobiju (a po pravilu bi ga malo ljudi dobilo).

 

NIje baš da su izbrglice u mogućnosti nešto spektakularno da biraju. 

 

Tu je matematika jednostavna i glasi ovako - ljudi, mi možemo ovo da vam ponudimo. Ako vam se ne dopada, zaobidjite nas. 

Edited by steins
Link to comment

e lepo. ajd da mi kažeš gde je to Djindjic povukao tu "crvenu liniju"? Ozbiljno pitam. Štaviše ustvrdiću da je Zoran Djindjic bio više izvikan nego pragmatičan, sa mnogo više kapaciteta za kompromis™ nego bilo koji drugi političar. Čak više i nego SM koji je na kompromis pristajao uglavnom posle teškog uvrtanja ušiju. 

 

I opet - koji je to nalog koji je Vučić bez pogovora izvršio?

 

 

e: EU će morati nešto da da Srbiji - bilo pare i know how bili recimo ekspresno EU članstvo. 

 

O prva dva ne bih na ovom topiku jer obojica imaju svoje teme pa možemo tamo.

 

Što se tiče ovog trećeg - kad na vrbi rodi grožđe, a gotovo izvesno ni tada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...