Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

na temu pomoći

Imala sam priliku da posetim ovdašnji Centar za socijalni rad prvih dana , kada su migranti ili azilanti, interesantno još se nije ustalila terminologija, čuje se i čita i o izbeglicama dakako,  dakle, odem u Centar, i saznam da

1 Ako pomažem ljudima koji su nelegalno u mojoj zemlji, dakle odnesem hleb majci sa decom i li neko voće ili pampers pelene ili neku odeću samoinicijatrivno činim krivično delo..ja nema auto i da ga imam ne bih živela odprevoza ovih ljudi tamo i ovamo i kojekuda

2. Centar za socijalni rad je dobio zadatak samo da bude staratelj maloletnim licima i onima koje su roditelji usput izgubili, jer se i to dešava

3. Dakle, jedino civilne organizacije, i Crveni krst u varoši imaju pravo da prikupljaju idistribuirarju pomoć, a ja se mogu priključiti kao volonter

 

Na jednoj od prethodnih stranica dala sam linkove za izveštaj obdumna za prošlu godinu i sa jedan zanimljiv seminar od aprila ove godine..mene zanima opšta slika, dakle imaljudi kojima je posao da obradjuju podatke i da sačinjavaju tzv objektivnu sliku stvarnosti.Ali ponavljam i ponavljaću, mi jednostavno nismo u stanju da sagledamo snagu i dubinu i posledice ovih pokreta

 

A marame mogu biti crne, ružičaste, tamnoplave , a najviše nekako bele.ja se setim uvek zavežljaja za put...jedino mislim, u sebi naravno, i za sebe nekako, treba se čuvati reči...blizu ti  reč, stoji negde zapisano

Link to comment

Meni je zanimljiv fenomen vatanja za pasoš™ zbog fašizacije ovog društva, da bih otišla

u neko razvijenije (bogatije) društvo u kom azilanti neće ni da se nađu, jer to društvo ima pare da napravi zidove

i da fizički spreči ulazak izbeglica.

Link to comment

na temu bula iz teksta, tacno je da ih ima dosta u knezu i centru grada, narocito oko skupljih radnji. najcesce nisu same nego sa decom, muzevima, drugim zenama - u raznim formatima i brojevima. nemaju veze sa azilantima, radi se ili o porodicama muzeva iz zemalja zaliva koji imaju neki posao ovde ili su u turistickoj poseti. najvise ih ima u kaficima na pocetku kneza, trgu republike i obilicevom vencu. 

Link to comment

Meni je zanimljiv fenomen vatanja za pasoš™ zbog fašizacije ovog društva, da bih otišla

u neko razvijenije (bogatije) društvo u kom azilanti neće ni da se nađu, jer to društvo ima pare da napravi zidove

i da fizički spreči ulazak izbeglica.

 

Ne preteruj, to je pasos za neki Mars ili tako nesto. Nije Evropa ceo svet btw, eno ti google earth

Edited by Caligula
Link to comment

Meni je zanimljiv fenomen vatanja za pasoš™ zbog fašizacije ovog društva, da bih otišla

u neko razvijenije (bogatije) društvo u kom azilanti neće ni da se nađu, jer to društvo ima pare da napravi zidove

i da fizički spreči ulazak izbeglica.

 

pa kao sto sirijci zele u nemacku iz svojih razloga tako bi i mi domaci u nemacku iz svojih razloga, svako ima pravo na svoje razloge i na pokusaj da ostvari ono sto zeli

 

btw, koliko se secam ti si na ovoj temi pre iks dana kada smo se svi zezali na temu ucenja madjarskog i drzavljanstva odobravala zelju ljudi da zbog ekonomskih razloga uzmu madjar drzavljanstvo? mada, mozda sam pomesao nikove

Edited by Pontijak
Link to comment

A jel bi mogli i Danas da stavimo na istu listu na kojoj su Kurir i Blic?

 

 

:puke:

 

Mašala, i Srbija dobila svoju Katie Hopkins 

 

Na kraju će se Evropa ujediniti, ali na desnici. To će biti divan prizor.

Edited by MancMellow
Link to comment

@Pontijak

Puna usta antifašizma u redu za mađarski pasoš.

Mislim da ovde nisam pisala ništa na tu temu i da sam se prvi put oglasila kad je postavljen zid.

Link to comment

@Pontijak

Puna usta antifašizma u redu za mađarski pasoš.

Mislim da ovde nisam pisala ništa na tu temu i da sam se prvi put oglasila kad je postavljen zid.

 

izvini onda, pomesao sam nikove, samo se secam da sam ovo Puna usta antifašizma u redu za mađarski pasoš primetio jos ihaj vremena, na prvim stranicama ove teme kada je prica o zidu skliznula u pricu o nacinima dobijanja madjarskog drzavljanstva

Link to comment

na temu bula iz teksta, tacno je da ih ima dosta u knezu i centru grada, narocito oko skupljih radnji. najcesce nisu same nego sa decom, muzevima, drugim zenama - u raznim formatima i brojevima. nemaju veze sa azilantima, radi se ili o porodicama muzeva iz zemalja zaliva koji imaju neki posao ovde ili su u turistickoj poseti. najvise ih ima u kaficima na pocetku kneza, trgu republike i obilicevom vencu. 

 

postoji ozbiljna kolonija Libijaca u Jerkoviću npr

Link to comment

ali pisanije tog, pardon my zli™ jezik, gilfa je anomalija u Danasu a ne pravilo i od početka ispada iz koncepcije lista.

ne znam sa kojom idejom su je uopšte pozvali da piše za Danas.

Link to comment

izvini onda, pomesao sam nikove, samo se secam da sam ovo Puna usta antifašizma u redu za mađarski pasoš primetio jos ihaj vremena, na prvim stranicama ove teme kada je prica o zidu skliznula u pricu o nacinima dobijanja madjarskog drzavljanstva

 

da se razumemo, nemam ja ništa protiv uzimanja bilo čijeg pasoša, imam protiv licemerja kojim se

taj izbor opravdava. kao da postoji potreba za pravdanjem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...