Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Si siguran da se traže vize kod check ina i kod ulaska u avion?

 

Pa morali bi da traže jer po međunarodnim propisima putnik koji zbog neuredne dokumentacije ne uspe da uđe u zemlju u koju je sleteo biva vraćen nazad o trošku prevoznika koji ga je dovezao i još se prevozniku naplaćuju penali. Zbog toga aerodromsko osoblje ili osoblje prevoznika na aerodromu uvek proverava dokumente putnika pri ukrcavanju - naročito u zemljama čiji državljani ne mogu baš puno da se kreću bez viza.

 

I nema veze što su u Dubaiju imali boarding pass za Beograd, kontrola se radi i na gejtu ili bi barem trebalo da se radi. U Istanbulu na svakom gejtu gledaju pasoš, pa neka si došao sa trideset boarding karata. Negde samo otaljavaju a negde su baš revnosni, npr. na letovima ka zemljama EU ili tranzitnim zemljama kao što je Srbija. Ovi su nekako uspeli da prođu gejt u Dubaiju a nije trebalo da ga prođu. Veliki je aerodrom, desetine miliona putnika, moguće je da osoblje ponekad dobije bolove u intimnim delovima tela pa puste u avion sve bez kontrole.

Link to comment

nisam to rekao, niti bih, samo su mi u svezem secanju slike punih magacina iz vremena poplava punih stvari sa kojima nisu znali sta da rade i kako da ih dostave.

 

 

Dostavili su ih posle socijalno ugroženima kojima ck i redovno deli pomoć

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Sreo sam se skoro, pre 2 nedelje, sa čovekom (iz Obrenovca) koji je hteo da kupi veš mašinu preko oglasa, novu, neotpakovanu.

 

Odgovarala mu je cena pa je pitao gde da dođe da pogleda. Dobio je odgovor da ne može da dođe, ali oni donose pa ako mu se ne sviđa nikom ništa.

 

Pitao je odmah da li je to iz nekog dobro poznatog magacina u kome se lagerovala pomoć, prodavac je prekinuo vezu i više se nije javljao.

 

Tako da..

Link to comment

Sreo sam se skoro, pre 2 nedelje, sa čovekom (iz Obrenovca) koji je hteo da kupi veš mašinu preko oglasa, novu, neotpakovanu.

 

Odgovarala mu je cena pa je pitao gde da dođe da pogleda. Dobio je odgovor da ne može da dođe, ali oni donose pa ako mu se ne sviđa nikom ništa.

 

Pitao je odmah da li je to iz nekog dobro poznatog magacina u kome se lagerovala pomoć, prodavac je prekinuo vezu i više se nije javljao.

 

Tako da..

 

 

 

... govna.

Link to comment

nemojte to sa CK i njihovom zainteresovanoscu za distribuciju donirane garderobe i stvari... been there, seen it all, run.

Edited by yolo
Link to comment

samo oko onoga "ja se posle vratim kuci u fotelju i ukljucim klimu, umesto da pozovem i njih i ugostim ih..."

ne bi oni pristali. logistika im je prosto takva da moraju ostati tu, u grupi. a jednostavno se tu i najsigurnije osecaju.

Link to comment

A jel bi mogli i Danas da stavimo na istu listu na kojoj su Kurir i Blic?

 

 

Stranci u Beogradu

Natalija Dević

Knez Mihajlovom svake večeri korziraju bule. Pokrivenih kosa, u crnim haljinama do zemlje, kako im vera nalaže, odmeravaju nas. Nas, Beograđanke, u svojoj zemlji, u svom gradu, u letnjim haljinama, kako nalaže leto, na plus četrdeset. Hoćemo li se uskoro morati da im se izvinjavamo što smo za njihove pojmove golišave?

Avgustovskim Beogradom jedna vest ovih dana dodatno podiže temperaturu: "Srbiji narednih meseci preti humanitarna katastrofa. Nemačka je odlučila da desetine hiljada Albanaca deportuje baš kod nas. Savezna kancelarija za migracije i izbeglice najavila je da će Nemačka proterati 94.000 ljudi sa Balkana kojima je odbijen zahtev za azil, a od tog broja je najmanje 30.000 Albanaca sa srpskim pasošem.

 

 Srbija će uskoro imati socijalne, demografske pa i bezbednosne probleme, najavljuju stručnjaci. Ali, kao država kandidat za članstvo u EU, nema nam izbora nego da ih prihvatimo."

Početkom februara na hiljade Albanaca sa Kosova svakodnevno je preko Srbije ilegalno odlazilo u EU. Ministar policije Stefanović izjavio je tada da je čak 60.000 Albanaca sa Kosova zatražilo srpski pasoš. Istovremeno, broj migranata iz Sirije, Pakistana i ko zna još odakle povećava se iz dana u dan. Ima ih na desetine hiljada. I mada nam niko ne saopštava tačan broj, njihovo prisustvo je upadljivo. Živa u termometru skače, loše vesti sustižu jedna drugu, avgust pritiska iščekivanjem preokreta u septembru, a broj čudnih stranaca u Beogradu raste. I podiže strepnju. Šta rade tu?

U mom parku spava čovek pokriven letnjim jorganom. Šetam kuče oko ponoći. Vruće je. Kad izađem, on je na klupi. I tako već mesec i po. Svetlo lice, duga kosa, pokupljena u rep. Jorgan je žut. Spava mirno, kao da mu je tu mesto. Migrant ili još jedan beogradski beskućnik? Ne znam. Ali znam da ih je od avgusta po klupama već nekoliko. Ni za vreme Slobe, ni najveće gladi devedesetih, toga nije bilo u mom parku. I po prvi put, za dve i po decenije koliko živim na Vračaru, noćna šetnja postaje neprijatnost.

U vrećama za spavanje, stisnuti jedni uz druge, ljudi spavaju i na peronu beogradske železničke stanice. Ovoga leta u junu, kad sam se vraćala s mora, u 6.15 ujutru videla sam ih kroz prizor. Stotinak tamnoputih muškaraca upravo se budilo tu.

Knez Mihajlovom i centrom, nogu pred nogu, svake večeri, korziraju bule. Pokrivenih kosa, u crnim haljinama do zemlje, kako im vera nalaže, ruku prekrivenih zlatom, vode decu za ruke. Bula je sad toliko da su počele da nas odmeravaju. One nas, Beograđanke, u svojoj zemlji, u svom gradu, u letnjim haljinama, kako nalaže leto, na plus četrdeset. Valjda smo za njihove pojmove pregolišave? Hoćemo li se uskoro morati da im se izvinjavamo?

Mladići, momci, muškarci srednjih godina, svetlih i tamnijih lica, crnih kovrdžavih kosa, obučeni dobro, koji neprekidno govore u mobilne telefone nekim čudnim srpskim ili svojim jezicima, i hodaju u grupama, razmileli su se Beogradom. Starijih nema. Novca imaju. Sede po vračarskim kafićima. Jedu i piju. Troše, bučni su, deca trče između stolova. Roditelji ih ne opominju. Samo zagledaju nas. Je li im je to običaj? Ne znam. Jesu li to jadni migranti koji jedva čekaju da nastave svoj put ka EU?

Temperatura raste. Kao i broj čudnih stranaca u Beogradu.

 

:puke:

Link to comment

Gde to u Knez Mihajlovoj šetaju migranti ? Svaki dan sam u KM i video sam ih možda nekoliko. A to da odlaze do Vračara na kafu :isuse:

 

jebote, ni kuče više ne može da se prošeta od prokletnika koji pričaju mobilnim dok spavaju u parku na klupi.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

A jel bi mogli i Danas da stavimo na istu listu na kojoj su Kurir i Blic?

 

 

:puke:

 

 

Ovde bi Zli trebao da smiri frust :fantom: dooobra tetka btw.

 

Cudi me da zena koja se bavila humanitarnim radom sipa ovakvu mrznju :fantomchina:

 

edit:

 

 

U mom parku spava čovek pokriven letnjim jorganom. Šetam kuče oko ponoći. Vruće je. Kad izađem, on je na klupi. I tako već mesec i po. Svetlo lice, duga kosa, pokupljena u rep. Jorgan je žut. Spava mirno, kao da mu je tu mesto. Migrant ili još jedan beogradski beskućnik? Ne znam. Ali znam da ih je od avgusta po klupama već nekoliko. Ni za vreme Slobe, ni najveće gladi devedesetih, toga nije bilo u mom parku. I po prvi put, za dve i po decenije koliko živim na Vračaru, noćna šetnja postaje neprijatnost.

 

:ohmy::puke:

Edited by Caligula
Link to comment

polako. tek ce da pocne prolazenje™ takvih tekstova u urednistvima kada se krene sa ucestaloscu ovakvih vesti
 

 

Migranti se noževima borili za mesto u vozu / FOTO
Migranti sa Bliskog istoka sukobili su se na železničkoj stanici u Đevđeliji prilikom ukrcavanja u voz na liniji Đevđelija - Tabanovce, do srpske granice.

 

 
 
  1. A onda ce neki nozevima napadati mozda i nase gradjane u buducnosti,kada sve zemelj u susedstvu napreve zidove ko Madjarska a prebogate clanice EU odluce da ne prime vise nijednog azilantaa i da nam u Srbiju liferuju sve azilnate koji su proputovali kroz Srbija,pa nam ostane jedno nekoliko stotian do mozda cak i vise milona azilanata.

    (BB, 14. avgust 2015 13:45)

  2. @ "fantazije i halucinacije"

    Ne fantazirajte i ne halucinirajte, ili još bolje, ne smete imati nikakvih iluzija po pitanju aktuelnih, nezvanih dođoša.

    Niko nima ne brank da se bore za sebe ALI ne na naš račun ; bezbednosni, ekonomski ili bilo koji drugi. jihova "borba" može sezati samo do granice koja na bilo koji način tangira naše interese ( bezbedosne, materijalne, finansijske...)

    Srbija ni na koji način nije odgovorna za njihov status ; zašto bi snosila posledice - na sopstvenu štetu ?

    (Zvezdan, 14. avgust 2015 13:44)

     

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...