Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

 

A ovo ti/vam je vrli, novi svet. Nema tu slobodnog ručka. Ima samo socijalnih mreža i izloga. Lepo je to primiti neke izbeglice, nosati vodu, slikati se po kampovima i lamentirati. No, kad cifra predje simboliku onda naglo sledi zaokret. Dalko bilo da će se prosečan evropljanin žrtvovati za nekog tamo arapina. Bole ih dupe. Uz to postoji i reaktuelizovana priča oko islamizacije Evrope i ISIL i to je manje više ta papazjanija koja dovodi do kvalitetnog ludjenja civilizacijski naprednog dela sveta. 

Otprilike ko što će svi da kritikuju internet a kad bi ga neko daleko bilo isključio nastao bi haos i histerija biblijskih razmera. 

 

samo da dodam ovo za bold, daleko bilo da ce se prosecan bilo ko zrtvovati za bilo koga, nema neke solidarnosti ni arapa prema arapima kao sto nema neke solidarnosti ni izmedju evropljana prema evropljanima, videlo se na primeru grcke dokle ide evropska solidarnost. to sto kazes, o lepoti primanja nekih izbeglica, donosenju vode, slikanja, statusa na fb, da, to stoji, necu ni da zamislim u sta ce se pretvoriti solidarnost srba ukoliko ovde bude prinudno zaustavljeno sto ili par stotina hiljada ljudi, danas se zgrazavamo scenama sa ostrva kos a sutra cemo se zgrazavati scenama iz naseg komsiluka

Link to comment

nije to daleko od sirijaca. :(

Krampo procitaj prvo post na koji sam odgovorio, nisam ja ukljucio Sirijce u pricu nego onaj saljivdzija

 

@garcia, bumo videli.

Edited by Caligula
Link to comment

ja bolje da cutim jer bi to bilo tek mracenje :lolol:

 

ko je bio koliko - toliko odrastao kada je poceo raspad bivse drzave i sve sto se posle toga desavalo do dana danasnjeg, nema katastroficnog scenarija koji se ne moze prihvatiti kao vrlo moguc u srbiji

Link to comment

... nema katastroficnog scenarija koji se ne moze prihvatiti kao vrlo moguc u srbiji

 

Pitao drugara zasto nije iselio stvari iz podruma kada su krenule poplave i kada je jasno video da se reka dize preko keja. Kaze,

 

"svi smo gledali sa prozora zgrade, satima, kako se voda dize. Niko nije verovao da ce da prelije preko nasipa, a kada je pocela da preliva vec je bilo kasno".  Niko nije spasavao podrume (neki imali citave radionice u podrumima i garazama, milion sitnih masina im stradalo iako su mogli da ih spasu da su ulozili dva minuta truda).

 

Poenta je da ljudi uglavnom poricu realnost. Cak i kada se ta realnost desava covek ima potrebu da je ofarba u ruzicasto.

 

Nego, iskreno, daj boze da gresim/mracim, mada sam to rekao i 2012te pa dzaba, evo nas u govnima do guse bas kako je receno™

Edited by Caligula
Link to comment

Imam pasos ali i dve kartice platne koje su cesto u minusu, dakle nemam novca. Dalje, stanimo ovde sa zlonamernim komentarima, iz ove kuce upravo u Mikser ide drugi paket pomoci izbeglicama. Nemojmo srozavati diskusiju na dobre PC ljude i lose nazi zivotinje, nije mi do prepucavanja.

 

 

zasto saljes pakete u mikser? zasto ne odes dole sa svojom decom, podelis ljudima sta kome treba i deca se malo poigraju sa  istom decom kao sto su oni. to sa tom vrstom distribovane pomoci je pogresno na mnogo nivoa. nije poenta pomoci da neko drugi to radi za tebe, pogotovo sto se tako uvecava sansa da to zavrsi u magacinima jer ce nekoga smarati da to deli. poenta je da odes u park, pogledas te ljude u oci, nasmejes se i podelis sa njima neko vreme, ljubav i ako imas jos nesto super, ako ne i ovo prvo je vise nego dovoljno.

Link to comment

to je ozbiljno velika tema u socijalnim komunikacijama, da li se i u koje svrhe sme koristiti vizuelizacija zrtve ili podredjene osobe. i ne postoji konsenzus oko toga, neki zastupaju iskljucivost, da ne mozes da koristis cak ni sliku zene nasminkane kao da je muz prebio u kampanji protiv nasilja jer tako naglasavas nemoc i bespomocnost zrtve. neki zastupaju da je dozvoljeno sve sto ce unaprediti polozaj i situaciju ugrozene grupe. licno sam blizi ovoj drugoj grupi ali uz dosta takta i opreza da se izbegnu pogresna tumacenja i zloupotreba.

 

u konkretnom slucaju mislim da daleko bolji efekat od dece koja spavaju u prasini postizu slike azilanata koji ponosno prolaze kroz sve ovo ili dece koja su nasmejana i igraju se umesto da pate.

Edited by yolo
Link to comment

zasto saljes pakete u mikser? zasto ne odes dole sa svojom decom, podelis ljudima sta kome treba i deca se malo poigraju sa  istom decom kao sto su oni.

 

To je bila prva zamisao, zena vec sakupila stvari (uglavnom decije) za podelu. Onda sam razmislio o logistici, tipa da pridjem jednoj porodici i zamolim ih da odaberu za sebe pa da onda dele dalje jer bolje znaju sta je kojem detetu potrebnije. Pa je stigao mejl za sve zaposlene u agenciji tipa "sakupljamo kao agencija i nosimo"... te sam odneo brdo stvari. Posle mi HR rece da je ideja da se sve sliva u Mixer, iz identicnih razloga zbog kojih sam ja imao problem da idem direktno u park.

 

Sad, ako mikserski hipsteri zloupotrebljavaju moje pelene, cebad  i benkice onda jebiga, ispada da si ti (kao i uvek hehe) u pravu.

 

edit: i zajebi tu pricu o ljubavi gde se smeskamo i volimo a onda ja odem u svoj stan i uvalim se u fotelju ispred klime dok se on sa decom kuva na sasusenoj travi. Ljubav je kada ga ugostim sa komplet porodicom na neodredjeno, klima included. A na to nisam spreman iz vise razloga, prema tome, primenjujem cojstvo.

Edited by Caligula
Link to comment

to je ozbiljno velika tema

 

 

... upravo, zato je malo bezveze istrcavati sa izjavama "hteo je da pomogne". Ima tu puno za i jos vise protiv. Imao sam ideju da snimim dokumentarac (ne na autobuskoj vec na nekom manje prometnom mestu) sa ljudima koji zele da pricaju i stvore neki baz o tome kako je njima i kroz sta prolaze. Odustao sam jer to trazi ozbiljno vreme a ja ga nemam.

Edited by Caligula
Link to comment

 

Sad, ako mikserski hipsteri zloupotrebljavaju moje pelene, cebad  i benkice onda jebiga, ispada da si ti (kao i uvek hehe) u pravu.

 

 

nisam to rekao, niti bih, samo su mi u svezem secanju slike punih magacina iz vremena poplava punih stvari sa kojima nisu znali sta da rade i kako da ih dostave.

Link to comment

Dostavili su ih posle socijalno ugroženima kojima ck i redovno deli pomoć

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Međutim, kako saznaje Kurir, dramu je izazvalo sedam Pakistanaca koji su doleteli u srpsku prestonicu, a tokom leta su uništili dokumenta kako bi odmah po sletanju u Srbiju tražili azil! Osoblje aviona je to primetilo, pokušali su da ih vrate nazad u Dubai, ali oni na to nisu pristajali.

- Na tom letu iz UAE su, pored tih Pakistanaca, bile i četiri porodice iz Sirije, kao i jedan Rus. Sirijci i Rus su imali nekakve vize, a Pakistanci su uništili svoja dokumenta tokom leta. Prema proceduri, morali su da budu vraćeni u Dubai, međutim, oni su tu mogućnost odbili! Posle mukotrpnog pregovaranja odvedeni su u međuzonu i ostavljeni u redovnu proceduru za deportovanje - otkriva izvor našeg lista upućen u dramatična dešavanja na aerodromu „Nikola Tesla“.

 

Interesantno da su ih u Dubaiju pustili u avion bez srpskih viza.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...