Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

 

EK: Nećemo centar za migrante u Srbiji

Izgradnja masovnih centara nije planirana ni u Srbiji, niti bilo gde drugde, izjavio je portparol predstavništva Evropske komisije u Austriji Hajnc Miko.

IZVOR: TANJUG UTORAK, 11.08.2015. | 14:56

 

 

dušebrižnici mogu da odahnu

Link to comment

zapad im je doneo demonkratiju, oslobodio ih diktatorskih vlastodržaca, usmerio ka zapadnim vrednostima, a za uređeno društvo i švedski standard su trebali sami da se izbore, ali avaj milioni nisu spremni za to pa bi prečicom do boljeg života

Bilo je ovde likova koji videli siru sliku o arapskom prolecu i govorili pametno ali liberali su ih obesili na terazijama :fantom: Edited by Caligula
Link to comment

100 puta ces da ponovis i 100 cu da ponovim: svodjenje arapskog proleca na takvu banalnost je uvredljivo po inteligenciju, arape i svakog ko je ikad uzeo ucesce u nekim demonstracijama.

Link to comment

100 puta ces da ponovis i 100 cu da ponovim: svodjenje arapskog proleca na takvu banalnost je uvredljivo po inteligenciju, arape i svakog ko je ikad uzeo ucesce u nekim demonstracijama.

 

Nažalost, realnost je uvredljiva po inteligenciju a 80% predskazanja teoretičara zavere se pokazalo tačnim

Link to comment

Sta je realnost? Da se SAD smenile Asada i postavile ISIS?

 

Nece biti da je tako jednostavno.

 

Meni ta teza smeta ne zato sto proziva zapad nego zato sto

 

a) odrice Arapima teorijsku sansu za demokratiju

b) svodi arapski svet na binarnu podelu koja ni u Srbiji ne moze da opstane

 

Jebiga, ne vidim smisao ponavljanja tih postova.

 

Apropo bivanja u pravu i dalje ne vidim u cemu. Dosadasnja situacija pokazuje da zapad nema nikakvu kontrolu nad Sirijom. Sto ga ne oslobadja odgovornosti. Ali ovde se ne pise o odgovornosti nego o vrlo dosledno sprovedenom konceptu.

Link to comment

Tja, na Društvu smo i tema nije rat u Siriji ali da ne dužimo raspoloženje dva suprotstavljena tabora, ukratko, bilo je početkom davne 2011:

 

 

1) Hell Yeah! People power!

 

2) Najebaće, žestoko će najebati.

 
 
 
Pobeda za druge. Mislim, kraj sranja/utakmice se ne nazire ali ako neko još veruje da će iz celog aktuelnog haosa iznići nešto dobro, zreo je za posmatranje. Rast ISIS-a, zidovi na granicama Evrope itd....pobedu drugih čine samo ubedljivijom.
Link to comment

100 puta ces da ponovis i 100 cu da ponovim: svodjenje arapskog proleca na takvu banalnost je uvredljivo po inteligenciju, arape i svakog ko je ikad uzeo ucesce u nekim demonstracijama.

 

... u italiku su fakti, u boldu pokusaj gebelsovske propagande koja na fakte zmuri :fantom:

 

Pogledaj semafor ™

 

edit: Dilinger bio brzi. btw. ne kapiram tu vrstu slepila gde imas milione raseljenih i desetine hiljada pobijenih a i dalje duvas u istu tikvu koja vredja inteligenciju™ tipa "demokratija kosta".

 

Koja jebena demokratija, pa toga ni u Evropi nema, evo vidimo fasisti postavljaju zidove, zvanicno.

 

+ proglasavaju ko je podoban a ko ne da im uleti sa zahtevom za azil. Samo visoki, plavi i inteligentni prolaze.

Edited by Caligula
Link to comment

... u italiku su fakti, u boldu pokusaj gebelsovske propagande koja na fakte zmuri :fantom:

 

Pogledaj semafor ™

 

edit: Dilinger bio brzi. btw. ne kapiram tu vrstu slepila gde imas milione raseljenih i desetine hiljada pobijenih a i dalje duvas u istu tikvu koja vredja inteligenciju™ tipa "demokratija kosta".

 

Koja jebena demokratija, pa toga ni u Evropi nema, evo vidimo fasisti postavljaju zidove, zvanicno.

 

+ proglasavaju ko je podoban a ko ne da im uleti sa zahtevom za azil. Samo visoki, plavi i inteligentni prolaze.

 

 

Sa dillingerom se ne slažem u pogledu dve suportstavljene tvrdnje jer tvrdnja "najebaće" nije isto što i "ovo im je jadnima neko, tj Amerika podvalio". te dve tvrdnje su u svakom smislu drugačije, a tvoja tvrdnja je ova druga kao i kod 99% posetilaca beogradskih kafana. Prvu tvrdnju nisi besomučno ponavljao. 

 

Drugo, kad smo kod toga, mislim da besomučno ponavljaš jedno te isto jer si pre dve godine argumentima udaljen sa libijskog topika. Tvoje javljanje nema veze sa azilantima nego sa tvojim Svetim Stavom.

 

Treće, fraze poput "demokratija kosta" mi nisu poznate i moraćeš da o njima nastaviš polemiku sa nekim ko ih je iskucao. Ja ni ne razumem šta to treba da poruči. A obzirom da si našao pribežište u ovom I told you so momentu koji ti je dillinger nabacio, a pride još i meni pripisao gebelsovksu propagandu, ostaje mi da zaključim da nisi previše gotivan lik te ćemo u budućnosti razgovarati drugačijim tonom. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...