Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

Slušam ljude oko sebe.
Matore, mlade, ovakvog i onakvog obrazovanja i pameti uopšte.
Čini se velika empatija, nema "a ko je nama pomogao" nema "nemamo ni za sebe"... Možda mi loš uzorak™ ali nekako imam vere da smo voljni pomoći.
Pa makar to kod nekih bilo da ne smetaju.
Pretvoir si topic u nadanje i očekivanje.

Ja sam stekao bas drugaciji utisak, mada su u pitanju ljudi sa prve linije odbrane  :ph34r: uz granicu sa Bugarskom. Penzosi su u fazonu  "ocu i ja da dobijem 1800 eur kao imigranti", pa sve do Hella-ovskih teorija da "neko debelo finansira njihov put" i da svi pitaju gde je banka i izlaze iz butika sa punim kesama.

 

Mora da je sirotinja pomutila mozak...

 

Link to comment

Ja sam stekao bas drugaciji utisak, mada su u pitanju ljudi sa prve linije odbrane :ph34r: uz granicu sa Bugarskom. Penzosi su u fazonu "ocu i ja da dobijem 1800 eur kao imigranti", pa sve do Hella-ovskih teorija da "neko debelo finansira njihov put" i da svi pitaju gde je banka i izlaze iz butika sa punim kesama.

 

Mora da je sirotinja pomutila mozak...

 

Cenimo na osnovu uzorka, tako da je moguće sve.

Ne bi me iznenadilo i da sirotinja zaključi kako su ovi puni kao brod™ kad imaju 500€ za taxi/prevoz. Suma novca koju solidan broj u Srbiji nije video na gomili odavno.

 

E: Trebalo bi posetiti očnog™.

Edited by wall
Link to comment

Srbija je puna raznoraznog ološa ali nije tek tako dobila epitet relativno sigurnog koridora među samim migrantima. Oni najbolje znaju kroz šta prolaze od zemlje do zemlje.

Link to comment

nego, danski premijer je sinoc fino na tv objasnio™. vrlo jasno i precizno, sto je cudno jer to nije jezik politicara. veli otprilike: danskoj ne trebaju izbjeglice, pogotovu sa bliskog istoka ali nama trebaju stranci koji su obrazovani i po mogucnosti sa zapada. problem azilanata treba resavati u trecim zemljaa prije nego sto dodju do danske...

 

:ph34r:

 

a onomad su gurali svoje blede prstiće u koaliciji voljnih :fantom:

Link to comment

zapad im je doneo demonkratiju, oslobodio ih diktatorskih vlastodržaca, usmerio ka zapadnim vrednostima, a za uređeno društvo i švedski standard su trebali sami da se izbore, ali avaj milioni nisu spremni za to pa bi prečicom do boljeg života

Link to comment

 

 

Ja sam stekao bas drugaciji utisak, mada su u pitanju ljudi sa prve linije odbrane  :ph34r: uz granicu sa Bugarskom. Penzosi su u fazonu  "ocu i ja da dobijem 1800 eur kao imigranti", pa sve do Hella-ovskih teorija da "neko debelo finansira njihov put" i da svi pitaju gde je banka i izlaze iz butika sa punim kesama.

 

Mora da je sirotinja pomutila mozak...

 

 

 

ima ih svakakvih to je sigurno, od najcrnje sirotinje do onih koji to definitivno nisu, malopre sam video grupu ovih drugih ispred hotela srbija, svi vrlo pristojno obuceni 

Link to comment

a vi ovde verujete radikalskom generalu momiru stojanovicu :fantom:

 

 

Izgradnja masovnih centara nije planirana ni u Srbiji, niti bilo gde drugde, izjavio je portparol predstavništva Evropske komisije u Austriji Hajnc Miko

 

Link to comment

dobro je da je tako.

 

 

nego, danski premijer je sinoc fino na tv objasnio™. vrlo jasno i precizno, sto je cudno jer to nije jezik politicara. veli otprilike: danskoj ne trebaju izbjeglice, pogotovu sa bliskog istoka ali nama trebaju stranci koji su obrazovani i po mogucnosti sa zapada. problem azilanata treba resavati u trecim zemljaa prije nego sto dodju do danske...

 

:ph34r:

mislim da je ovo što je danac rekao bila i filozofija norveške za balkance. primali su izbeglice ali su ulagali i pomagali balkance. no, to je bilo različito od ovog sada. danci ne mogu da reše problem u trećim zemljama. jasno je ko može.bivši kolonizatori i izrael i USA. 

Link to comment

mislim da je ovo što je danac rekao bila i filozofija norveške za balkance. primali su izbeglice ali su ulagali i pomagali balkance. no, to je bilo različito od ovog sada. danci ne mogu da reše problem u trećim zemljama. jasno je ko može.bivši kolonizatori i izrael i USA. 

 

izrael moze europljane da nauci kako se podizu efikasni zidovi a ne kao ova madjarska smejurija, bar izraelci imaju visedecenijsko iskustvo u komunikaciji™ sa susednim arapskim svetom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...