Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

pa nece doci pola miliona ljudi u jednom naletu i nastaniti se u jumbo centar pobogu. jedan dio ce prolaziti u evropu, jedan dio ce nestati, veliki dio ce biti deportovan i tako u krug.

Naravno, ali ostaje gomila organizacionih pitanja, od evidencije do zbrinjavanja.

Obaska sto za njih u Srbiji ima nade samo ako se stvar ekstremno centralizuje sto znaci izmedju ostalog i samo 1 centar; ako krene razbijanje, udeljivanje na raznim lokacijama, crno im se pise.

Ored toga ostaje, onako za pricu, pitanje takozvanih projektovanih kapaciteta koji bi, kako sada stvari stoje, morali da budu debelo predimenzionirani, jer ako dodje do navale, talasa, sistem, cak i da nije srpski, ocas posla pukne.

Link to comment

Mnogo verovatnije je da ce samo promeniti namenu nekoj od napustenih kasarni koje su gle cuda ove godine renovirane,(kacilo je slike ministarstvo odbrane na svoj fejsbuk stranici) nego sto ce sada da dizu novi centar,pa makar i montazni.

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Naravno, ali ostaje gomila organizacionih pitanja, od evidencije do zbrinjavanja.

Obaska sto za njih u Srbiji ima nade samo ako se stvar ekstremno centralizuje sto znaci izmedju ostalog i samo 1 centar; ako krene razbijanje, udeljivanje na raznim lokacijama, crno im se pise.

Ored toga ostaje, onako za pricu, pitanje takozvanih projektovanih kapaciteta koji bi, kako sada stvari stoje, morali da budu debelo predimenzionirani, jer ako dodje do navale, talasa, sistem, cak i da nije srpski, ocas posla pukne.

Ma nema ništa od toga.

Ljudi ne žele da se zadržavaju u Srbiji a guranje u neke getoe može samo pogoršati situaciju.

Pomozi i isprati jedino što je pametno.

Naravno za sve koji žele ostati to omogućiti.

Link to comment

Mnogo verovatnije je da ce samo promeniti namenu nekoj od napustenih kasarni koje su gle cuda ove godine renovirane,(kacilo je slike ministarstvo odbrane na svoj fejsbuk stranici) nego sto ce sada da dizu novi centar,pa makar i montazni.

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Kasarna je u svakom pogledu najgore ili jedno od najgorih resenja, na samo 1 korak od zatvora.

Ovde se radi dobrim delom o porodicama, sto podtazumeva koliko toliko individualizovan smestaj

Kasarne nemaju ni higijenske kapacitete da zbrinu veliki broj civila sa zenama i decom, to bi trebalo da zna svako ko se barem 1 kupao u vojsci...

Link to comment

Sto i nije tako lose,skupimo njih 400 hiljada u kasarne i logore,malo obucimo,svakom desetom po pusku,ostalima neke motke,i opet smo cetvrta vojska sveta, lazanski dozivljava drugu mladost,vucko krece u osvajanja i stvara veliku srbiju i dusanovo carstvo :ph34r:

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Mnogo verovatnije je da ce samo promeniti namenu nekoj od napustenih kasarni koje su gle cuda ove godine renovirane,(kacilo je slike ministarstvo odbrane na svoj fejsbuk stranici) nego sto ce sada da dizu novi centar,pa makar i montazni.

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Ove što ka znam da su sređene već imaju 30% popunjenosti. Vojskom.
Link to comment

Ma nema ništa od toga.

Ljudi ne žele da se zadržavaju u Srbiji a guranje u neke getoe može samo pogoršati situaciju.

Pomozi i isprati jedino što je pametno.

Naravno za sve koji žele ostati to omogućiti.

Ma OK je to, ali koliko sam shvatio, mirise na to da se od Srbije ocekuje da bude ta koja nece da im da da idu dalje.

Kako sad stvari stoje, isprati ce da se svede da ih na nekoj EU granici saljes na mitraljeze, za koji mesec i na minska polja, jos ces ti da ispadnes nehuman sto to radis, a ne oni st pucaju i samo stite svoje granice od najezde.

Link to comment

Da kasarne nisu sjajne nisu, ali mogu biti sasvim pristojno resenje uz odredjene adaptacije i promene, vrv nisi bio skoro u nekoj novijie renoviranih. Ali to je najmanje bitan aspekt cele price u kojoj srbija postaje slivnik za izbeglice sa BL, sa sve resetkom ka EU, jer je frau merkel tako rekla. Dobro, ako nista, bar je pomoglo europejcima da im dodje iz dupeta u glavu posle toliko godina

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Wall koja vojska se nalazi u kasarni Mala Vrbica kod Mladenovca i Deligrad kod Aleksinca?

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Ma OK je to, ali koliko sam shvatio, mirise na to da se od Srbije ocekuje da bude ta koja nece da im da da idu dalje.

Kako sad stvari stoje, isprati ce da se svede da ih na nekoj EU granici saljes na mitraljeze, za koji mesec i na minska polja, jos ces ti da ispadnes nehuman sto to radis, a ne oni st pucaju i samo stite svoje granice od najezde.

Mislim da niko neće biti spreman ispunjavati takve želje.

Možda uz ozbiljne količine novca a isto ne liči izvesno.

A ako krene po tom scenariju mitraljeza i minskih polja, onda je svejedno, to će biti kraj.

Link to comment

Wall koja vojska se nalazi u kasarni Mala Vrbica kod Mladenovca i Deligrad kod Aleksinca?

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Rekao sam za ove za koje ja znam.

Naravno da ne znam za sve niti znam planove vojske vezano godine koje su pred nama.

Ono što znam da je renovirano (građevina, grejanje, elektro i komunilacika) polako se puni.

Nebitno.

Link to comment

Mislim da niko neće biti spreman ispunjavati takve želje.

Možda uz ozbiljne količine novca a isto ne liči izvesno.

A ako krene po tom scenariju mitraljeza i minskih polja, onda je svejedno, to će biti kraj.

Ne znam, daj boze da si u pravu, ali se bojim da atmosfera mirise na to da je zid samo 1 korak: uostalom, problem ima samo dva resenja.

Ili ce da se preduzme nesto da se dotok smanji/prestane, smirivanjem situacije na Bliskom istoku, od cega vajde nema, ili ce se pojaviti, ako vec nije, problem fizickog zaustavljanja mase ljudi na EU granicama.

Kao u svakom sranju te vrste, najvise najebe onaj u sredini, licemerje i marketing obaska.

Link to comment

Ne znam, daj boze da si u pravu, ali se bojim da atmosfera mirise na to da je zid samo 1 korak: uostalom, problem ima samo dva resenja.

Ili ce da se preduzme nesto da se dotok smanji/prestane, smirivanjem situacije na Bliskom istoku, od cega vajde nema, ili ce se pojaviti, ako vec nije, problem fizickog zaustavljanja mase ljudi na EU granicama.

Kao u svakom sranju te vrste, najvise najebe onaj u sredini, licemerje i marketing obaska.

Ma i ja samo nadu imam, da će neko tamo(t) razumeti kako imaju obavezu prihvatiti izbeglice, prvi put ako/kada zapucaju na masu to će biti kraj EU.

S time se neće moći izboriti.

Link to comment

Ma i ja samo nadu imam, da će neko tamo(t) razumeti kako imaju obavezu prihvatiti izbeglice, prvi put ako/kada zapucaju na masu to će biti kraj EU.

S time se neće moći izboriti.

Takodje.

Ali, iskustava ima, postoji, bar se meni tako cini, masovni konsenzus u EU da je azilanata previse, samo zahvaljujuci uobicajenoj tevtonskoj nespretnosti neke stvari su se pre vremena pojasnile™; sada nailazi talas teoreticara koji ce sve to da sofisticiraju, objasne i opravdaju.

Osim toga, zaboravljamo toliko puta dokazanu sporost i bezobzirnost EU birokratije kojoj su u ovom slucaju demokratske procedure pale ko kec na deset i koja ce da se beskrajno zaklanja iza njih.

A dotle...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...