Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Bilo kakav pokusaj zbrinjavanja, manje ili vise privremenog, 100,000 migranata je za zemlju velicine i kapaciteta Srbije 1 kataklizma.

Infrastrukturna, ekonomska, logisticka, socijalna i politicka.

 

 

nabrojana kataklizme već imamo, daj neku novu ili bataljuj

 

 

Ima para ali teškonih se odreći za tamo neke.

A i realno™ ko bi nama dao pare?

Pa mi sami sebi ne bi jer znamo da će veći deo otići u džepove bizmismena.

 

Rekao sam da nije problem ukoliko ima para.

 

Para neće biti.

 

Doduše, mogu da zamislim kako bi se sa njima postupalo pri izvođenju ovog scenarija. Padaju mi na pamet uslovi iz tendera - izvođač mora da bude visok 184 cm i da vozi auto sa registarskim oznakama tim i tim, kao i mnogi slični, a bitni uslovi.

Link to comment

@djordje geprat

 

mina-tent-city-13%25255B5%25255D.jpg

 

 

ovo je mina, satorsko naselje u saudijskoj arabiji. preko 100 hiljada satora, svaki sa erkondisnom. svaki ovaj deo ima svoju kuhinju i kupatilo. satori su od kombinacije fiberglasa i teflona koja izdrzava temperaturu od 700°C. takodje, svaki ima protivpozarni alarm.

 

mina-tent.jpg

Link to comment

evo, ja lokalac, pa da primetim

 

Bio gospodin Vulin pa rekao na lokalnoj tv stanici otprolike, parafraziraću. Ako sad mislite da ćemo mi njih da stavimo u kamione pa odvezemo ne znam gde, grdno se varate.

A u sledećem kadru lokalni gospodin na vlasti izjavi, ako se dobro sećam, da ćemo mi sve dezinfikovati, i park i prodavnice i sve.. te se prikaže poljanče  i šatori d se ljudi smeste..i da, reče gospodin para niotkuda..

Ako ćemo o 2008 godinui, reba proveriti, ne idu mi datumi, onda doneli zakon o azilu..doduše sve nekako prepisano iz nekih sličnih akata EU. E, pa tamo se navodi da je jedno od osnovnih ljudskih prava u medjunarodnim okvirima, sloboda kretanja..

 

o ogradama bilo koje vrste nemam neko mišljenje, preskačem članke o tim stvarima

 

 

al se setih ne znam zašto onih poplava od pre par godina, setih se Beograda na vodi

 

Hoću reći  glavu u pesak drugovi i drugarice, bauk i baukinje srca nam zaposeli

strah i manipulacije raznih fela inhibirajući faktor

joj što sam sad pripovedala, a moram reći da sam pre dosta godina odlučila da budem glupa, jer je to jedini način da otkrivam alternativni život,i posmatram svet u kome živim otvorenih očiju, uma i srca

Link to comment

Da je sreće i pameti da stvari preokrenemo u našu korist, sve i jedna cigla i flaša vode da se finansira EU lovom, a naši da se bace na kulturni preobražaj novopridošlica u srpski nacionalni korpus. Srpski jezik, istorija i primenjeni evroskepticizam od prvog dana u kampu

Link to comment

dobro @arame, miša mu jebem, ovde kod nas ume da padne i sneg o Sv. Savi... :fantom:

Ma budalastina, Mina je naselje za smestaj hadzija koji dolaze u Meku, znaci ljudi koje treba smestiti samo privremeno, samo muskaraca...

Koji su, pri tom, spremni da se malo stisnu i pritrpe.

Samo energana za Minu, 4 ogromne GE gasne turbine cini mi se, da ne proveravam, kostala je negde oko 200 miliona US$...

Link to comment

dobro @arame, miša mu jebem, ovde kod nas ume da padne i sneg o Sv. Savi... :fantom:

 

ko je jos umro od malo zime :fantom:

 

jel oce u evropu, pa nek' im nosić pocrveni...

Link to comment

Da je sreće i pameti da stvari preokrenemo u našu korist, sve i jedna cigla i flaša vode da se finansira EU lovom, a naši da se bace na kulturni preobražaj novopridošlica u srpski nacionalni korpus. Srpski jezik, istorija i primenjeni evroskepticizam od prvog dana u kampu

I lopata, i lopata!!!

Link to comment

Ma budalastina, Mina je naselje za smestaj hadzija koji dolaze u Meku, znaci ljudi koje treba smestiti samo privremeno, samo muskaraca...

Koji su, pri tom, spremni da se malo stisnu i pritrpe.

Samo energana za Minu, 4 ogromne GE gasne turbine cini mi se, da ne proveravam, kostala je negde oko 200 miliona US$...

 

ma naravno da je budalastina, samo se tu ipak smesti par miliona ljudi relativno jeftino. kazem samo da se moze...

uzgred, dolaze tu i zene, imaju odvojene satore.

 

napravise hrvati jedan centar za azilante, na granici sa bosnom uz reku cetinu, 4 miliona €, dala evropska komisija.

 

trilj108_v-ARDFotogalerie.jpg

 

ovo desno je zgrada policije.

na krovu ce im biti sportsko igraliste, a bice ogradjeno ovom zicom, cetiri metra visokom. da im lopta ne pobegne valjda...

 

trilj110_v-ARDFotogalerie.jpg

Edited by aram
Link to comment

Da je sreće i pameti da stvari preokrenemo u našu korist, sve i jedna cigla i flaša vode da se finansira EU lovom, a naši da se bace na kulturni preobražaj novopridošlica u srpski nacionalni korpus. Srpski jezik, istorija i primenjeni evroskepticizam od prvog dana u kampu

 

Prvo da pređi na pravoslavlje. Posle sve može :fantom:

Link to comment

ma naravno da je budalastina, samo se tu ipak smesti par miliona ljudi relativno jeftino. kazem samo da se moze...

uzgred, dolaze tu i zene, imaju odvojene satore.

 

napravise hrvati jedan centar za azilante, na granici sa bosnom uz reku cetinu, 4 miliona €, dala evropska komisija.

 

trilj108_v-ARDFotogalerie.jpg

 

ovo desno je zgrada policije.

na krovu ce im biti sportsko igraliste, a bice ogradjeno ovom zicom, cetiri metra visokom. da im lopta ne pobegne valjda...

 

trilj110_v-ARDFotogalerie.jpg

Ma nisam mislio na tebe, nego na gomilu potreba kad se olako razmatraju ovakve stvari, izgradis i problema nema.

Pogle samo kolika je policija :))), zamisli policiju, srpsku, u gradu sa 100,000 ljudi koji su im iz!ozeni na milost i nemilost, obaska sto bi u tolikom gradu, sve da u njemu zive cistokrvni Skandinavci, bilo problema koliko hoces.

Sam problem svakodnevnog snabdevanja tolikog naselja, dostavna vozila, bolesni, zbrinjavanje otpada, organizacija zivota, neka vrsta nuzne samouprave, ma ne smem ni da mislim dalje...

Link to comment

pa nece doci pola miliona ljudi u jednom naletu i nastaniti se u jumbo centar pobogu. jedan dio ce prolaziti u evropu, jedan dio ce nestati, veliki dio ce biti deportovan i tako u krug.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...