Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Trenutno u magazinu "Stern" ima velika reportaza o azilantima. U jednom delu su intervjuisali i Vulina a rezime autora teksta je fascinacija kako se Srbija i njeni gradjani humano i razumno ophode prema izbeglicama.

 

Vaistinu EU megafail.

megafail ili ne Eu funkcionise iskljucivo na interesu a ne na ljudskim pravima i idejama o humanosti. evropa nije dobra mater nego zla maceha. bilo i bice. nije mi jasno zasto ste iznenadjeni idejom o remote centrima?

Link to comment

Trenutno u magazinu "Stern" ima velika reportaza o azilantima. U jednom delu su intervjuisali i Vulina a rezime autora teksta je fascinacija kako se Srbija i njeni gradjani humano i razumno ophode prema izbeglicama.

 

Vaistinu EU megafail.

Link? Ja nasao samo ovo: http://www.stern.de/politik/ausland/grenzzaun-soll--voelkerwanderung--nach-westeuropa-aufhalten-6377486.html A ako google translate ne laze, nit ima Vulina nit su se nesto pohvalno izrazili o Srbistanu.

Link to comment

Trenutno u magazinu "Stern" ima velika reportaza o azilantima. U jednom delu su intervjuisali i Vulina a rezime autora teksta je fascinacija kako se Srbija i njeni gradjani humano i razumno ophode prema izbeglicama.

 

Vaistinu EU megafail.

 

A jel u rezimeu rezimea stoji i da je zbog te humanosti i gostoprimstva Srbija idealno mesto za gradnju tog centra za 400000 il kolko već migranata?

Edited by dillinger
Link to comment

A jel u rezimeu rezimea stoji i da je zbog te humanosti i gostoprimstva Srbija idealno mesto za gradnju tog centra od 400000 il kolko već migranata?

apsolutno nemoguće. ova država smatra herojskim uspehom izgradnju 100 km autoputa teškoostvarljivom popravku jednog trotoara. 

 

400000 ljudi je grad. bar 5 miliona m2 prostora za život. infrastruktura, vodovod, trafostanice......... uslužne  delatnosti. to bi se gradilo bar 5 godina, udarnički. nema šanse.

Link to comment

Pa finansirala bi EU.

Uveren sam da bi vrlo rado dali koliko treba, čak i više samo da neko drugi sve te Somalijce i Sirijce drži podalje od njihovog dvorišta. 

Link to comment

Pa finansirala bi EU.

Uveren sam da bi vrlo rado dali koliko treba, čak i više samo da neko drugi sve te Somalijce i Sirijce drži podalje od njihovog dvorišta. 

naravno da bi pare dala EU. ali nema šanse da se toliko napravi u realnom roku. možda, ako bi došlo 400000 kineza da to gradi.

Link to comment

Zamisljam Novi Alep, jedan od najvecih i najlepsih arapskih gradova na svetu, na pola puta izmedju Beograda i Nisa.

 

Naravno, u realnosti dobili bismo naslagane kontejnere, deset ljudi pod jednim krovom, dvadeset na jedan tus itsl.

Link to comment

naravno da bi pare dala EU. ali nema šanse da se toliko napravi u realnom roku. možda, ako bi došlo 400000 kineza da to gradi

 

Mislim da sama gradnja ne bi bila problem, ukoliko ima para.

Link to comment

Bilo kakav pokusaj zbrinjavanja, manje ili vise privremenog, 100,000 migranata je za zemlju velicine i kapaciteta Srbije 1 kataklizma.

Infrastrukturna, ekonomska, logisticka, socijalna i politicka.

Na sve to moze da se doda kao bonus da se, za razliku od Turske, u Srbiji ne radi o ljudima koji kako-tako pripadaju istom ili slicnom kulturnom i civilizacijskom obrascu, sto ce reci da su sanse za bilo kakvu integraciju nepostojece, a sam pokusaj imobilizacije tolikog broja ljudi, zadrzavanja protiv njihove volje, bi ocas posla stvorio tenzije koje bi se jos brze pretvorile u nasilje.

Sto se takozvane lake gradnje koja ne bi bila problem tice: napraviti grad za 100,000 stanovnika, budalastina.

Edited by namenski
Link to comment

Bilo kakav pokusaj zbrinjavanja, manje ili vise privremenog, 100,000 migranata je za zemlju velicine i kapaciteta Srbije 1 kataklizma.

Infrastrukturna, ekonomska, logisticka, socijalna i politicka.

Na sve to moze da se doda kao bonus da se, za razliku od Turske, u Srbiji ne radi o ljudima koji kako-tako pripadaju istom ili slicnom kulturnom i civilizacijskom obrascu, sto ce reci da su sanse za bilo kakvu integraciju nepostojece, a sam pokusaj imobilizacije tolikog broja ljudi, zadrzavanja protiv njihove volje, bi ocas posla stvorio tenzije koje bi se jos brze pretvorile u nasilje.

 

a šta, moliću, EU liboracku apropo svega toga?

Link to comment

Mislim da sama gradnja ne bi bila problem, ukoliko ima para.

Ima para ali teškonih se odreći za tamo neke.

A i realno™ ko bi nama dao pare?

Pa mi sami sebi ne bi jer znamo da će veći deo otići u džepove bizmismena.

Link to comment

a šta, moliću, EU liboracku apropo svega toga?

Nimalo, naravno.

Dobili bi idealan poligon za iscudjavanje nad primitivizmom, neorganizovanoscu, nehumanoscu.

I nastavili da misle da zive u najboljem i najsigurnijem od svih mogucih svetova.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...