Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ako vas pobijem znaci da ste sami zato krivi jer pitate. ovo u vezi invazije se moze pronaci u medijima. potrazite jbg. The Times npr. ceka se rezolucija un-a. uk sa spa, ita i fra, treba da posalje kopnene trupe u libiju kako bi pomogli i zaustavili is. uz to naravno idu ostali spojleri kao azil centri. Eto, ali da se zna ja vam nisam rekao

Link to comment

Elem to meni sve i dalje pomalo SF. U slucaju da nas time ucenjuju samo bi im se lepo zahvalio na saradnji.

 

Šta će nam reći prijatelj-Orban i svi ostali dobri prijatelji?

Edited by Time Crisis
Link to comment

 

 

Letonija jača granicu sa Rusijom zbog migranata

Letoniji je potrebno 17 miliona evra za ojačavanje granice sa Rusijom kako bi se sprečio priliv ilegalnih migranata, izjavio je letonski ministar policije.

"Mi zapravo već imamo projekat i rad na njemu je počeo ove godine. Imamo rok od četiri godine, a neophodna su nam sredstva od 17 miliona evra", rekao je letonski ministar unutrašnjih poslova Rihards Kozlovskisu intervjuu za letonsku televiziju.

Prema njegovim rečima, novac je neophodan za uspostavljanje pogranične zone za sprečavanje ilegalne imigracije, preneo je Tas. 

 

Za Letoniju je mudrije da investira novac u bolju i skuplju granicu nego da o svom trošku vraća one koji potraže utočište u toj zemlji. 

 

Letonske pogranične službe privele su od početka godine 239 ilegalnih migranata, od kojih je većina iz Vijetnama i Avganistana. 

 

Za njih je Letonija tranzitna zemlje ka drugim državama EU.

 

 

i oni bi da se igraju mađarske

Link to comment

Šta će nam reći prijatelj-Orban i svi ostali dobri prijatelji?

Isto sto i ovako. Na cijoj teritoriji izgrade to cudo to je kao du su mu ukinuli status kandidata za EU. Prema tome prvo i osnovno je da se ne dopusti izgradnja togga u srbiji. Drugo i osnovno kao i sve ostalo je mnogo manje bitno

Link to comment

Isto sto i ovako. Na cijoj teritoriji izgrade to cudo to je kao du su mu ukinuli status kandidata za EU.

 

Pa onda to i nije tako loše.

Link to comment

Elem to meni sve i dalje pomalo SF. U slucaju da nas time ucenjuju samo bi im se lepo zahvalio na saradnji.

 

Ovo se pretvara u apsolutno najvaznije evropsko pitanje, daleko vaznije od naseg prijema u EU. Postoje najrazlicitiji ekonomski, diplomatski i politicki mehanizmi da privole obodne zemlje da postanu logori za migrante i nemam nikakvu sumnju da ce upotrebiti bukvalno sve sto mogu, ako dodje do toga.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Elem to meni sve i dalje pomalo SF.

 

 

Meni to nije SF. Dosadašnje akcije EU su bile usmerene ka tome da se zaštiti od promena koje se odvijaju na globalnom nivou, ili bar da se promene uspore do nivoa da se žaba skuva. Ovde se često pominju razni neprincipijelni političari, kao što je bio Milošević i to kako je prigrlio nacionalizam kako bi vladao. Ja tu vidim samo model koji se dosledno i dosadno ponavlja. EU pliva kroz razne modele čija je jedina namena da smanje talasanje, što se može videti kroz način kako vladaju, koje zakone donose itd. Ne žele da rizikuju naglo srozavanje standarda građana, pa onda donose rešenja koja neugodne događaje ostavljaju van granica EU, tj filtriraju svoju stvarnost. To na kraju mora neko da plati  i tu je moj osnovni problem sa EU, koriste marionetske režime, kao i zemlje u tranziciji sa neizgrađenim sistemima i definisanim politikama, da kroz njih reše svoje probleme za cenu koja je mnogo puta manja od realne. Možda grešim, ali tako za sada vidim njihovu politiku.

 

Zato se ne bih iznenadio da ovde ili na nekom sličnom mestu naprave svoje sabirne centre.

Link to comment

Ovo se pretvara u apsolutno najvaznije evropsko pitanje, daleko vaznije od naseg prijema u EU. Postoje najrazlicitiji ekonomski, diplomatski i politicki mehanizmi da privole obodne zemlje da postanu logori za migrante i nemam nikakvu sumnju da ce upotrebiti bukvalno sve sto mogu, ako dodje do toga.

 

nema mehanizama koji vrede za Srbiju osim prijema u EU. Da uvedemo medjusobno carine ponovo na istom smo gubitku koliko i dobitku. Sta ce - da nas napadnu vojno sto to ne dopustamo? Nek grade to na svojoj teritoriji. Alo, zajebavaju 15 godina ceo region sa nekim zarezima i sad odjednom - najbolje da mi od toga napravimo jedan najveci centar za azilante na svetu. Pali. 

Link to comment

Slazem se ja nacelno sa tobom ali ne mislim da ce Vucic tako razgovarati sa svojim dobrim prijateljima™. U sustini, pravice te centre tamo gde su otpori najslabiji i potpuno je jasno gde je to.

Link to comment

Slazem se ja nacelno sa tobom ali ne mislim da ce Vucic tako razgovarati sa svojim dobrim prijateljima™

 

 

Taj ce opasno da najebe zbog toga ovde, slutim. Taj novi peti oktobar bice nesto drugaciji od onog onomad.

Link to comment

Slazem se ja nacelno sa tobom ali ne mislim da ce Vucic tako razgovarati sa svojim dobrim prijateljima™. U sustini, pravice te centre tamo gde su otpori najslabiji i potpuno je jasno gde je to.

 

to ce biti nacionalna katastrofa na jedno 5 nivoa. Prvo i osnovno - zdrastvenom. Drugo - ovde ce se naci stotine hiljada, ma milioni koji ce biti protiv toga, ti azilanti ce poceti sve gore da se provode po srbiji dok ne krenu ozbiljna prebijanja i ubistva. posle toga krecemo ponovo da budemo neki moroni koji ubijaju svojih malecnih par stotina hiljada imigranata dok se oni oh tako lepo snalaze po Nemackama i Svedskama. I na kraju - zemlja u kojoj se sve to nalazi moze samo da bude iskljucena iz bilo kakvih integracija i zajednickog novca. Dakle Vucic ako to prihvati bice svesno nesto mnogo gore od izdajnika. 

Link to comment

Da sam neko u Briselu ja bih ubacio izgradnju konclogora kao uslov u poglavlje 35, pod "razno", s Kosovom, da se zabirokratizuje do kraja. :fantom:

 

 

A kome se ne sviđa - natovario bih mu bar 2 NGO na vrat da mu viču da je radikal i antimodernizator.

Link to comment

Taj ce opasno da najebe zbog toga ovde, slutim. Taj novi peti oktobar bice nesto drugaciji od onog onomad.

 

Od koga će najebati ? Sva mržnja će se usmeriti prema zlim migrantima i birokratama iz EU, a Vučić će još dobiti opravdanje za buduće loše rezultatete na svakom mogućem planu. To će i biti prilika da se svi fašisti i slićni dobiju priliku da govore, javno ispolje stavove i opet dovede do raznih prepucavanja i daljeg zagovnjavanj društvene klime

Link to comment

Da sam neko u Briselu ja bih ubacio izgradnju konclogora kao uslov u poglavlje 35, pod "razno", s Kosovom, da se zabirokratizuje do kraja. :fantom:

 

 

A kome se ne sviđa - natovario bih mu bar 2 NGO na vrat da mu viču da je radikal i antimodernizator.

 

Ne ali pazi ti taj bezobrazluk da to neko uopste razmatra. Oni vec udju u EU, ali ne...ne moze to. O tome iole ozbiljne drzave (sto znamo da nismo) jednostavno - ne razgovaraju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...