Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Zato je i zamenjen. Čime se opet vraćamo na EU koja ovde ne želi bilo koga normalnog već samo i isključivo neke bitange koje će dopuštati da ih se zajebava bez kraja i konca. Država Srbija ne postoji i to je to. U skladu sa tom činjenicom treba tumačiti sve što će njena tzv. vlast učiniti po pitanju ove seobe naroda.

 

Može mada ne mora da bude normalan prema svojim građanima, ali mora da bude spreman da bude bitanga kada štiti zajedničke EU interese.

Edited by Prospero
Link to comment

U vitalne organe smem da se kladim da nece biti nikakve pobune protivu ove ideje. Ova vest je  samo aperitiv i uvod za serviranje kuvane zabe koju ce ovaj narod da proguta.

Link to comment

izgleda da ocekuju jos vece talase migranata, ne znam kako drugacije ovo da tumacim.

 

ne verujem da ce se ovo gurati dalje, sasvim je jasno da taj projekat tehnicki nije izvodljiv.

Link to comment

a implikacije ideje su mindblowing u epidemioloskom i bezbednosnom, pa i politickom smislu. ko god da razmislja o ovome, treba da se umije hladnom vodom i isamara po licu.

Link to comment

Ja sam tako sa nevericom reagovao na prvo pominjanje zicane ograde od strane Madjara. Sada vise jok, tesko da me ista moze iznenaditi. U Evropi na svakih sto godina mora da se javi neka epidemija idiotizma koja zapali ceo kontinent.

Link to comment

Ja sam tako sa nevericom reagovao na prvo pominjanje zicane ograde od strane Madjara. Sada vise jok, tesko da me ista moze iznenaditi. U Evropi na svakih sto godina mora da se javi neka epidemija idiotizma koja zapali ceo kontinent.

Pa da. Sama ideja da umesto da se ne pomogne ljudima u tranzitu vec da probaju da se uspore sto vise kako bi bogati ustedeli koji dolar je monstruozna. Kada vec postavljamo stvari tako da je Evropa pala u ruke nacistima, onda hajde da vidimo sta mozemo da uradimo da tim ljudima. Ako ce u jednom trenutku njih 400 000 biti u Srbiji, onda daj da sagradimo centar. Ali tako da oni budu zivi i zdravi dok su tu i da im transport dalje bude lak. I da imamo barem neku ideju sta da radimo sa ljudima koji zele ostati. Gde da zive i kako da im se nadje posao.

 

Naravno, nema sanse.

Link to comment

Verovatno računaju na to da će da se užele kuće, ako ih ostave da žive u Srbiji. Puštaju im Vučića kod Vučićevića svaki dan, na kraju jadni ljudi kažu - šta bre fali ratu, nije ni on toliko loš i odu nazad kući.

 

Meni je cela situacija potpuno fantazmagorična, več neko vreme se osećam kao kada sam čitao u planinama ludila, u šta li smo evoluirali krušnu im mrvu!

 

Ovo je stravično ozbiljna situacija, EU svaki dan pokazuje da nije u stanju sa njom da se nosi, tako da verujem da će da delegiraju problem na treće lice. Da li ima gori sistem od našeg za tako nešto, ne znam, ali ako urade tako nešto, nama će uskoro biti potrebna pomoć po mnogim osnovama, uplata novca, čak i da je bude će biti potpuno neadekvatna - mi nismo sposobni ovo da držimo pod kontrolom niti imamo znanja, niti imamo sredstva da se izborimo sa mogućim problemima, od zdravstvene zaštite pa nadalje.

 

U završnom delu posta psujem licemere itd., nisu potrebni detalji.

Link to comment

Nemam komentar. Mislim, ja se najozbiljnije nadam da u glavama ovih budala postoji jos neko zrno zdravog razuma da takvu ideju odbiju out of hand. Ali sama cinjenica da EU razmislja o tako necemu je skandal fantasticnih razmera

 

Kako sam razumeo, Vucic ce da proda celu Srbiju da bi bio na vlasti godinu-dve duze. Dakle Milosevic je za njega laka prehlada.

 

Ovo sto se porodilo na onim biuzarnim izborima 2012te ispade 10x gore nego sto smo mogli da zamislimo. Di je Bergasa?

Edited by Caligula
Link to comment

svjeza rekla kazala (ne)informacija. pricao sa poznanikom koji radi zajednickom eu projektu za izbjeglice sa blikog istoka. njihov taks fors upozorava da je ovo nista sta se ocekuje u narednih 10 godina. poenta: eu ozbiljno ide na azil centre na sjeveru afrike i balkanu u srbiji, bih, mkd i cg. pravi se plan da to budu centri iz kojih ce ljudi ici dalje u zemlje koje su im odpbrile azile ili ce biti deportacije. problem je sto procesiranje aplikacija moze da traje i preko 15 godina, kao sto je to bio slucaj sa srbima iz hr.

Link to comment

...uskora kopnena invazija libije od strane eu savznika je prvi korak ka toj soluciji

Jer je to bilo tako dobro resenje za Irak i Afganistan?

 

Al ono, mogao bi nam javiti odakle ti te informacije.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...