Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa o tome i ja pričam. Kale je svetski megaspektakl jer je tamo ugrožena viša rasa. Kanjiža? Ko je čuo za Kanjižu? Niko ne zna gde je Kanjiža... tamo može da se nakrca milion izbeglica i to će se izboriti možda za neku petu/šestu vest po važnosti.

 

Ne govorim o tome. Govorim o tome da je line of engagement interesantna za bilo šta, dok "pozadinu" niko ne jebe 2%. Mađ-Srb granica sigurno ne može da bude "svetski megaspektakl", ali može da bude "vest". Kamp u Kanjiži apsolutno nema šanse da bude ni to. A i nije mi jasno koju ti alternativu vidiš.

Link to comment

Pa o tome i ja pričam. Kale je svetski megaspektakl jer je tamo ugrožena viša rasa. Kanjiža? Ko je čuo za Kanjižu? Niko ne zna gde je Kanjiža... tamo može da se nakrca milion izbeglica i to će se izboriti možda za neku petu/šestu vest po važnosti.

Ima raznih načina da se privuče pažnja. Samo je pitanje do kada.

172-0402141723.jpg

Edited by wall
Link to comment

hm. kroz srbiju prolaze hiljade i hiljade ljudi koji beze od tih iz islamske drzave jer su na vrlo ruzne nacine saznali da im to nisu prijatelji a i ne da ne kriju da nisu govna nego naprotiv

Istina. Samo ih ni ovi drugi baš nešto ne dočekaše. Suzavac, pendrek, ograda, naše vrednosti™.

A tek je počelo.

Link to comment

ne slažem se. niko ne bi gledao scene iz nekog Ruana. Iz Kalea svima zanimljivo. Policija s jedne, policija s druge strane... Jbg, mora da se napravi šou da bi neko gledao. Izgladneli emigranti u nekom kampu u Kanjiži definitivno nikog ne zanimaju. Što je tragedija, ali je tako. 

 

cekaj, ti govoris o srbiji, drzavi srbiji? u kojoj je tadasnju vlast u kojoj su bili, gle cuda, mnogo koji su u sadasnjoj vlasti, najblaze receno boleo qrac kada je pre tacno 20 godina iz kroacije proterano oko cetvrt miliona ljudi i to etnickih srba iz kroacije, da ne pominjem sto je i poprilican deo naroda u drzavi srbiji najblaze receno isto tako tada boleo qrac, medijski muk tokom tog egzodusa da i ne pominjemo, nego je i gledao svoja posla? ti zaista mislis da bi ova vlast uradila nesto tako kao sto ti predlazes u ranijem postu i to zbog migranata iz sirije, ti stvarno mislis da bi vecina naroda ocekivala to od ove vlasti? kakva kanjiza, sto pomenu wall, tamo mogu ljudi iz ocaja i da se raznesu opasani eksplozivom pa takve vesti ne bi privukle paznju i jos bi bio idealan povod da se dize ne zicani nego betonski zid sve sa zicom pod strujnim naponom

 

meni je uzasavajuca pomisao tog scenarija u kojoj bi desetine hiljada izbeglica bile stavljene u ulogu ping pong loptice izmedju srbije i eu a gde bi madjarska granica bila mrezica stola za ping pong

 

ekstremna resenja nisu dobra nego onako kako je recimo juce i danas predlozio yolo, da se ne ponavljamo sa time jer je dovoljno jasno iskazano nekoliko puta

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne govorim o tome. Govorim o tome da je line of engagement interesantna za bilo šta, dok "pozadinu" niko ne jebe 2%. Mađ-Srb granica sigurno ne može da bude "svetski megaspektakl", ali može da bude "vest". Kamp u Kanjiži apsolutno nema šanse da bude ni to. A i nije mi jasno koju ti alternativu vidiš.

 

Ja sam pobornik ispravnog postupanja. Ne potcenjujem moć i ulogu PR-a ali mi je prioritet da postupim ispravno pa tek onda da to unovčavam. Shodno tome, u ovom slučaju se zalažem da Srbija tim ljudima prvo pomogne koliko god realno može (neki minimum humanitarne i zdravstvene zaštite) pa onda neka od toga pravi sve predstave ovog sveta za koju god publiku.

Link to comment

Ja sam pobornik ispravnog postupanja. Ne potcenjujem moć i ulogu PR-a ali mi je prioritet da postupim ispravno pa tek onda da to unovčavam. Shodno tome, u ovom slučaju se zalažem da Srbija tim ljudima prvo pomogne koliko god realno može (neki minimum humanitarne i zdravstvene zaštite) pa onda neka od toga pravi sve predstave ovog sveta za koju god publiku.

Minimum postoji. I kampovi i poljske bolnice i ubrzana procedura izdavanja papira... Šta je minimum?

Još jedan kamp? Dva-tri?

Link to comment

cekaj, ti govoris o srbiji, drzavi srbiji? u kojoj je tadasnju vlast u kojoj su bili, gle cuda, mnogo koji su u sadasnjoj vlasti, najblaze receno boleo qrac kada je pre tacno 20 godina iz kroacije proterano oko cetvrt miliona ljudi i to etnickih srba iz kroacije, da ne pominjem sto je i poprilican deo naroda u drzavi srbiji najblaze receno isto tako tada boleo qrac, medijski muk tokom tog egzodusa da i ne pominjemo, nego je i gledao svoja posla? ti zaista mislis da bi ova vlast uradila nesto tako kao sto ti predlazes u ranijem postu i to zbog migranata iz sirije, ti stvarno mislis da bi vecina naroda ocekivala to od ove vlasti? kakva kanjiza, sto pomenu wall, tamo mogu ljudi iz ocaja i da se raznesu opasani eksplozivom pa takve vesti ne bi privukle paznju i jos bi bio idealan povod da se dize ne zicani nego betonski zid sve sa zicom pod strujnim naponom

 

meni je uzasavajuca pomisao tog scenarija u kojoj bi desetine hiljada izbeglica bile stavljene u ulogu ping pong loptice izmedju srbije i eu a gde bi madjarska granica bila mrezica stola za ping pong

 

ekstremna resenja nisu dobra nego onako kako je recimo juce i danas predlozio yolo, da se ne ponavljamo sa time jer je dovoljno jasno iskazano nekoliko puta

 

jbg, ako tako krenemo onda nista nema smisla. sto je možda i tačno, ne kažem.

Link to comment

jbg, ako tako krenemo onda nista nema smisla. sto je možda i tačno, ne kažem.

 

ne kazem da nista nema smisla, samo sam hteo da podsetim na te istorijske cinjenice i reagovanja vlasti i velikog procenta stanovnistva srbije i da kazem da je scenario izbeglica u funkciji ping pong loptice na granicama poprilicno deprimirajuca

Link to comment

ne kazem da nista nema smisla, samo sam hteo da podsetim na te istorijske cinjenice i reagovanja vlasti i velikog procenta stanovnistva srbije i da kazem da je scenario izbeglica u funkciji ping pong loptice na granicama poprilicno deprimirajuca

 

Znam, ali ovo je totalno drugačija situacija. Ovi ljudi nemaju blagu nameru da ostanu u Srbiji. Drugačije je i od Turske, jer kapiramd da je tamo jedan lep broj ipak odlučio da ostane. Znači ne možeš da ih "setluješ" nikako i u stvari upravo je predlog da se ništa dramatično ne radi - ping pong. Ja sam protiv toga i za to sam da se napravi haos, da se stavi Mađarskoj do znanja da je vraćanje tih ljudi u Srbiju silom za nas neprihvatljivo. Jer će oni odmah sutra da probaju ponovo, pa će lep broj ponovo da proteraju u Srbiju, pa će oni ponovo da probaju i to ne treba nikome. To je, dakle, pravi "ping-pong". 

Edited by MancMellow
Link to comment

Samo da kažem da malo preterujete po iseravanju po Srbiji.

Možda zasluži da je polijemo govnima, da se svi zajedno polijemo govnima,

ali trenutno se ovi u Srbiji ponašaju i reaguju bolje no sve lučonoše™ demokratije i slobode.

Plaši me na šta će sve ovo da izađe.

Link to comment

Samo da kažem da malo preterujete po iseravanju po Srbiji.

Možda zasluži da je polijemo govnima, da se svi zajedno polijemo govnima,

ali trenutno se ovi u Srbiji ponašaju i reaguju bolje no sve lučonoše™ demokratije i slobode.

Plaši me na šta će sve ovo da izađe.

 

ne bih da poredim ološe po tome ko je manji, a ko veći ološ.

 

možda ova država ima drugačiju retoriku od Mađarske, ali je fakat da nema apsolutno nikakav institucionalni odgovor na krizu, čak ni u vidu onog elementarnog procesovanja zahteva za azil. mislim da smo po tom pitanju najgori u celom lancu i da će,  u slučaju da migrantima ovo postane ozbiljnija tačka boravišta (što lako može da se dogodi ukoliko baš zategnu na našim granicama), naša država spektakularno zakazati, kao što i inače radi u apsolutno svim stvarima.

 

to što onaj gnusni Vulin jede govna kako su "migranti ljudi koje je muka naterala" nimalo ne ublažava ostatak njegove retorike koja je jasna: ovo nije naš problem i nećemo se mnogo cimati oko migranata, pa makar pocrkali od gladi i bolesti.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Samo da kažem da malo preterujete po iseravanju po Srbiji.

Možda zasluži da je polijemo govnima, da se svi zajedno polijemo govnima,

ali trenutno se ovi u Srbiji ponašaju i reaguju bolje no sve lučonoše™ demokratije i slobode.

Plaši me na šta će sve ovo da izađe.

 

to stoji zaista. medjutim motivi vlasti za takvo reagovanje je spoznaja da su ti ljudi u tranzitu, motivi madjarskih vlasti su frka da ce im ostati sve izbeglice koje nemacka odbije, motivi ceskih vlasti su iste, slutim da bi i francuske i britanske vlasti bile vrlo predusetljive ukoliko bi se reke izbeglica kretale dalje na sever, recimo severni pol, gde ces severnije, jednostavno, niko nece te ljude sto je porazavajuce, razmisljam sta ce se desavati ukoliko zaista pocne masovno odbijanje davanja azila i vracanje izbeglica, taj haos na madjarsko-srpskoj granici ne mogu ni da zamislim, tu kolicinu ocajnih ljudi koji ce se maltene vrteti u krugu

 

ukratko, kako ce reagovati srbija ukoliko karte budu tako podeljene da se bogate zemlje ratosiljaju problema tako sto ce stvarati okolnosti da zemlja postane veliki kamp za te ljude koje oni ne zele kod sebe tj kada svi ti ljudi ne budu u tranzitu™ kako to vlasti vole eufemisticki da kazu?

 

@manc

 

Jer će oni odmah sutra da probaju ponovo, pa će lep broj ponovo da proteraju u Srbiju, pa će oni ponovo da probaju i to ne treba nikome. To je, dakle, pravi "ping-pong".

 

 

pa ja sam upravo na takav haos mislio, ne znam kako nisam uspeo jasno to da izrazim a slutim da bi dizanje te frke madjarima samo posluzilo kao odlican materijal za spinovanje u zapadnim medijima o bezdusnoj srbiji koja nema razumevanja za patnje izbeglica u svrhu skretanja paznje sa akata njihovih vlasti u madjarskoj, ceskoj, francuskoj...

Edited by Pontijak
Link to comment

to stoji zaista. medjutim motivi vlasti za takvo reagovanje je spoznaja da su ti ljudi u tranzitu, motivi madjarskih vlasti su frka da ce im ostati sve izbeglice koje nemacka odbije, motivi ceskih vlasti su iste, slutim da bi i francuske i britanske vlasti bile vrlo predusetljive ukoliko bi se reke izbeglica kretale dalje na sever, recimo severni pol, gde ces severnije, jednostavno, niko nece te ljude sto je porazavajuce, razmisljam sta ce se desavati ukoliko zaista pocne masovno odbijanje davanja azila i vracanje izbeglica, taj haos na madjarsko-srpskoj granici ne mogu ni da zamislim, tu kolicinu ocajnih ljudi koji ce se maltene vrteti u krugu

 

ukratko, kako ce reagovati srbija ukoliko karte budu tako podeljene da se bogate zemlje ratosiljaju problema tako sto ce stvarati okolnosti da zemlja postane veliki kamp za te ljude koje oni ne zele kod sebe tj kada svi ti ljudi ne budu u tranzitu™ kako to vlasti vole eufemisticki da kazu?

 

u svakom slučaju treba misliti unapred (da, znam...) kad i ako Hrvatska uskoro uđe u Šengen, treba imati spreman scenario reagovanja, jer jer ovo sa Mađarima je ništa u odnosu na ono na šta će ličiti to isto na srpsko-hrvatskoj granici. 

 

Ti ljudi SU u tranzitu. Tačka. U tranzitu su prosto zato što nemaju nameru da ostanu u Srbiji. Tranzit je ok. Naseljavanjeu Srbiji je (meni) isto ok. Pretvaranje Srbije u čekaonicu za više stotina hiljada ljudi NIJE OK i to treba staviti svakom do znanja da ne dolazi u obzir. 

Link to comment

u svakom slučaju treba misliti unapred (da, znam...) kad i ako Hrvatska uskoro uđe u Šengen, treba imati spreman scenario reagovanja, jer jer ovo sa Mađarima je ništa u odnosu na ono na šta će ličiti to isto na srpsko-hrvatskoj granici. 

 

Ti ljudi SU u tranzitu. Tačka. U tranzitu su prosto zato što nemaju nameru da ostanu u Srbiji. Tranzit je ok. Naseljavanjeu Srbiji je (meni) isto ok. Pretvaranje Srbije u čekaonicu za više stotina hiljada ljudi NIJE OK i to treba staviti svakom do znanja da ne dolazi u obzir. 

 

da, tu se slazem sa tobom u celosti a zato sam i boldovao tvoj stav da ne bude nejasnoca sa cime se osobito slazem, samo sto sam ja poprilicno deprimiran sto se tice mogucnosti ove zemlje da efektno i efikasno stavi do znanja to o cemu ti pises a bogate zemlje ce jedva docekati i samu mogucnost da skinu problem ljudi koje oni ne zele tako sto ce srbiju pretvoriti u cekaonicu i jos spinovati u svojim medijima da je srbija ta bezdusna zemlja koja nema razumevanja, koga zmija ugrize i kanapa se plasi, ja to na osnovu dugog posmatranja moci spinovanja u svrhu konkretnih politickih ciljeva koje su bogate zemlje svojim resursima i tehnikama u stanju da rade

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...