Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Radikalu!

Ma zabole me.

Ogorčenje prerasta u bes, smrdljive pacovčine koje godinama unovčuju priču o slobodi, pravdi, jednakosti, demokratiji. Želim im sudbinu ovih nesrećnika na par dana pa neka oni nekome budu brojka, gubitak, %.

Link to comment

Ma napravio bih im totalni haos. Prvo - da, postavio bih patrole i vojsku i sve. Koje ne bi imale za cilj da fizički sprečavaju ulazak nasilno isteranih iz Mađarske, ali bi imale zadatak da stupe u kontakt sa mađarskim kolegama preko  i da im prenesu da taj, konkretno taj potez koji se odigrava ispred očiju smatramo za prvorazredni incident. Sa patrolama bih poslao TV ekipe i snimke bih momentalno podelio apsolutno svima. I žalio bih se do boga oca, EK-u, UNHCR-u, kome god. Nema šanse da bih samo sedeo skrštenih ruku i puštao da mi na silu ubacuje bilo koja druga država ljude na teriotoriju. I to potpuno protiv volje tih ljudi. Nema trika.

 

Napraviti kampove blizu granice, satore u kojima ce moci da se odmore i okrepe i probaju da zapale kod Orbana iznova, sa druge strane, ne vidim zaista kako neko moze da proteruje nekoga tek tako kod nas. Niti ima putne isprave niti znas da je iz Srbije usao u Djarmalend. Kroz zicu se ne moze, preko granicnog prelaza se ne sme..neka ga duvaju kobasicari.

Link to comment

Prvi put ozbiljno mislim da eu treba da crkne i bude okupirana od strane bilo koga.

Barem nema foliranja i evropskih vrednosti ali selektivno.

 

zar tako o nekome ko ima nobelovu nagradu za mir?  :ohmy:

Link to comment

Napraviti kampove blizu granice, satore u kojima ce moci da se odmore i okrepe i probaju da zapale kod Orbana iznova, sa druge strane, ne vidim zaista kako neko moze da proteruje nekoga tek tako kod nas. Niti ima putne isprave niti znas da je iz Srbije usao u Djarmalend. Kroz zicu se ne moze, preko granicnog prelaza se ne sme..neka ga duvaju kobasicari.

 

Ljudi, kako da vam kažem, Bugari to opušteno rade već nekoliko godina, niko im reč nije rekao. Čak i Španci u Melilji i Seuti to ponekad rade kada nahvataju velike grupe oko kojih se treba cimati. Samo ih zveknu nazad.

 

Neki će imati papir da su prethodno bili u Srbiji, neki neće. Ali to je potpuno irelevantno, ovi će ih deportovati i to verovatno uz pomoć nekih lokalnih SA jedinica poput onih šest i po županija ili kako se već zovu.

 

A ovo što Manc kaže, da stojiš na granici sa vojskom (kojom vojskom, Srbija ima vojsku?) i TV ekipama i izlažeš ih ruglu... Mislim, kome ih izlažeš ruglu? Nemcima i Britancima po čijem nalogu se sve to radi? Malim wannabe fašistima iz Praga? Da, oni će baš žestoko da se naljute na Mađare kada budu videli te snimke i pročitali srpske diplomatske note.

Link to comment

Prvi put ozbiljno mislim da eu treba da crkne i bude okupirana od strane bilo koga.

Barem nema foliranja i evropskih vrednosti ali selektivno.

 

evo, ja predlazem islamsku drzavu koja je idealna da okupira eu :P gde ces bolji nacin da se okonca sa foliranjima i evropskim vrednostima a i vlast u srbiji ne bi morala da misli sta sa izbeglcama iz sirije, cenim da bi onda nemacka postala neprivlacna destinacija

 

oh wait, talasi izbeglih nemaca ceha, austrijanaca, madjara... i opet sve preko srbije, uvek problemi za srbiju, uvek

Edited by Pontijak
Link to comment

evo, ja predlazem islamsku drzavu koja je idealna da okupira eu :P gde ces bolji nacin da se okoncanje sa foliranjima i evropskim vrednostima a i vlast u srbiji ne bi morala da misli sta sa izbeglcama iz sirije, cenim da bi onda nemacka postala neprivlacna destinacija

 

oh wait, talasi izbeglih nemaca ceha, austrijanaca, madjara... i opet sve preko srbije, uvek problemi za srbiju, uvek

I oni. Barem znaš da ti nisu prijatelji i ne kriju da su govna.

Ovo više ne znaš s koje strane smrdi i gde da se okreneš.

Link to comment

 

 

A ovo što Manc kaže, da stojiš na granici sa vojskom (kojom vojskom, Srbija ima vojsku?) i TV ekipama i izlažeš ih ruglu... Mislim, kome ih izlažeš ruglu? Nemcima i Britancima po čijem nalogu se sve to radi? Malim wannabe fašistima iz Praga? Da, oni će baš žestoko da se naljute na Mađare kada budu videli te snimke i pročitali srpske diplomatske note.

 

ako ti ne skrećeš pažnju na svoje probleme - niko neće. ako ništa napravi buku da ti daju pare da lakše pomogneš tim ljudima. nemam pojma, meni je nezamislivo da neko na silu uteruje ljude u srbiju, a ti sediš i zviždućeš

 

ovo bugarska...jbg, turci očigledno imaju drugu računicu

Link to comment

Ljudi, kako da vam kažem, Bugari to opušteno rade već nekoliko godina, niko im reč nije rekao. Čak i Španci u Melilji i Seuti to ponekad rade kada nahvataju velike grupe oko kojih se treba cimati. Samo ih zveknu nazad.

 

Neki će imati papir da su prethodno bili u Srbiji, neki neće. Ali to je potpuno irelevantno, ovi će ih deportovati i to verovatno uz pomoć nekih lokalnih SA jedinica poput onih šest i po županija ili kako se već zovu.

 

A ovo što Manc kaže, da stojiš na granici sa vojskom (kojom vojskom, Srbija ima vojsku?) i TV ekipama i izlažeš ih ruglu... Mislim, kome ih izlažeš ruglu? Nemcima i Britancima po čijem nalogu se sve to radi? Malim wannabe fašistima iz Praga? Da, oni će baš žestoko da se naljute na Mađare kada budu videli te snimke i pročitali srpske diplomatske note.

 

 

Dok nisi spreman da pucaš na oružanu silu koja ti ubacuje ljude preko granice, sve ostalo je besmisleno.

A svakako nisi spreman da pucaš u tu oržanu silu.

Link to comment

ako ti ne skrećeš pažnju na svoje probleme - niko neće. ako ništa napravi buku da ti daju pare da lakše pomogneš tim ljudima. nemam pojma, meni je nezamislivo da neko na silu uteruje ljude u srbiju, a ti sediš i zviždućeš

 

ovo bugarska...jbg, turci očigledno imaju drugu računicu

 

Ne kažem da ne treba kukati za neke pare (koje će, opet, da završe u privatnim džepovima i svuda osim u nekoj ozbiljnoj pomoći za ove ljude) ali to se može uraditi i bez izvođenja lako naoružanih mladih izviđača na granicu u pratnji TV ekipa.

Link to comment

Ne kažem da ne treba kukati za neke pare (koje će, opet, da završe u privatnim džepovima i svuda osim u nekoj ozbiljnoj pomoći za ove ljude) ali to se može uraditi i bez izvođenja lako naoružanih mladih izviđača na granicu u pratnji TV ekipa.

 

ne slažem se. niko ne bi gledao scene iz nekog Ruana. Iz Kalea svima zanimljivo. Policija s jedne, policija s druge strane... Jbg, mora da se napravi šou da bi neko gledao. Izgladneli emigranti u nekom kampu u Kanjiži definitivno nikog ne zanimaju. Što je tragedija, ali je tako. 

Link to comment

Pa o tome i ja pričam. Kale je svetski megaspektakl jer je tamo ugrožena viša rasa. Kanjiža? Ko je čuo za Kanjižu? Niko ne zna gde je Kanjiža... tamo može da se nakrca milion izbeglica i to će se izboriti možda za neku petu/šestu vest po važnosti.

Link to comment

I oni. Barem znaš da ti nisu prijatelji i ne kriju da su govna.

hm. kroz srbiju prolaze hiljade i hiljade ljudi koji beze od tih iz islamske drzave jer su na vrlo ruzne nacine saznali da im to nisu prijatelji a i ne da ne kriju da nisu govna nego naprotiv

Link to comment

Mislim da tim ljudima ako hoćemo da pomognemo možemo sasvim lepo sami. Nije Srbija oaza bogatstva naravno, ali za par poljskih vecea, nešto ćebića i hrane da im se nađe za usput svakako imamo. Što mora da se kuka za pare? Ne žive u Srbiji kljasti ljudi na neplodnoj zemlji?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...