Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

A, ovaj, kako tačno ono njih misle da "vraćaju" u Srbiju?

Isto kao što ih Bugari vraćaju u Tursku - na licu mesta i bez previše obaziranja na tamo neke konvencije.

Link to comment

ne znam što se zentate ostanka emigranata pričo jedan ovde kako je korisno kad usled masovnog doseljavanja cena rada padne pa bude više potrošača pa privreda postane konkurentna i uopšte sve bude extra da extrije ne može biti  :fantom:

Link to comment

ne znam što se zentate ostanka emigranata pričo jedan ovde kako je korisno kad usled masovnog doseljavanja cena rada padne pa bude više potrošača pa privreda postane konkurentna i uopšte sve bude extra da extrije ne može biti  :fantom:

 

ja se uopšte ne zentam od ostanak emigranata (sve i da oni to uopšte hoće), ali mislim da ne bih dozvolio da mi neko oružjem ubacuje ljude u državu

Link to comment

A, ovaj, kako tačno ono njih misle da "vraćaju" u Srbiju? Dakle, prego graničnog prelaza cenim da neće moći. Kako onda? Vode ih puškom do granične linije i onda ih prebace preko nje? Mislim, šta mi ćemo da pustimo da nam neko pod pretnjom oružja ubacuje ljude preko granice?

 

isto kao sto su sirom Evrope radili Jevrejima tokom holokausta.

Samo ih bampuju preko granice, prema nasim patrolama.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ja se uopšte ne zentam od ostanak emigranata (sve i da oni to uopšte hoće), ali mislim da ne bih dozvolio da mi neko oružjem ubacuje ljude u državu

A odgovor bi bio sta? Zatvarmo granicu?

Link to comment

A odgovor bi bio sta? Zatvarmo granicu?

 

pretpostavljam da postoji niz odgovora na tako nesto.

u ovom slucaju pretpostavljam da ce Vucic reci da mora da razgovara o tome sa svojim prijateljem Orbanom.

Link to comment

Muka mi je.

 

 

A kakve bi posledice bile kada ljudi ne bi ostavljali otisak u Srbiji, kao sto ne ostavljaju u Madjarskoj? Kakve bi to imalo posledice, koliko bi im bio otezan prolazak kroz zemlju? Za pocetak, mislim da ne bi mogli da dobiju pomoc od mnogih organizacija koje rade ovde ako nemaju papir.

Edited by Fins fleet
Link to comment

A odgovor bi bio sta? Zatvarmo granicu?

 

Ma napravio bih im totalni haos. Prvo - da, postavio bih patrole i vojsku i sve. Koje ne bi imale za cilj da fizički sprečavaju ulazak nasilno isteranih iz Mađarske, ali bi imale zadatak da stupe u kontakt sa mađarskim kolegama preko  i da im prenesu da taj, konkretno taj potez koji se odigrava ispred očiju smatramo za prvorazredni incident. Sa patrolama bih poslao TV ekipe i snimke bih momentalno podelio apsolutno svima. I žalio bih se do boga oca, EK-u, UNHCR-u, kome god. Nema šanse da bih samo sedeo skrštenih ruku i puštao da mi na silu ubacuje bilo koja druga država ljude na teriotoriju. I to potpuno protiv volje tih ljudi. Nema trika.

Link to comment

upravo to. takav postupak bi bio apsolutno u skladu sa medjunarodnim pravom i nacelom suvereniteta.

no, ne vredi ni misliti o tome.

Link to comment

Živimo u Evropi, kakav suverenitet, kao da će se neko na to pozvati u korist emigranata.

 

Nekakva jača reakcija na takvu eventualnu stvar bi zapravo kvarila šire odnose, što Vučić neće uraditi. Moliće za neku pomoć EU, tražiti razumevanje itd, ali se neće baš mnogo kurčiti zbog emigranata.

Link to comment

Ma napravio bih im totalni haos. Prvo - da, postavio bih patrole i vojsku i sve. Koje ne bi imale za cilj da fizički sprečavaju ulazak nasilno isteranih iz Mađarske, ali bi imale zadatak da stupe u kontakt sa mađarskim kolegama preko  i da im prenesu da taj, konkretno taj potez koji se odigrava ispred očiju smatramo za prvorazredni incident. Sa patrolama bih poslao TV ekipe i snimke bih momentalno podelio apsolutno svima. I žalio bih se do boga oca, EK-u, UNHCR-u, kome god. Nema šanse da bih samo sedeo skrštenih ruku i puštao da mi na silu ubacuje bilo koja druga država ljude na teriotoriju. I to potpuno protiv volje tih ljudi. Nema trika.

Mozemo da krenemo sa ovim, obzirom da izgleda da vec vracaju ljude koji ne zele da ostave otisak prsta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...