Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

@yolo

 

ma ne, jedino se postupak u nemackoj bitno skracuje i skoro po pravilu zavrsava odbijanjem i trenutnom deportacijom. srbija, makedonija i bih su vec sigurne, sad hoce da prosire na kosovo, albaniju i crnu goru

 

 

Savezna služba za migracije i izbeglice založila se zvanično za proširenje spiska takozvanih sigurniih zemalja porekla na Albaniju, Crnu Goru i Kosovo, nakon što su prošle godine za sigurne zemlje proglašene Srbija, Makedonija i Bosna i Hercegovina. Stavljanje ove tri države na spisak sigurnih smanjilo je broj zahteva za azil njihovih građana za 23 odsto dok je iz tri zemlje koje nisu na listi broj azilanata porastao za 515 procenata, saopštila je Služba.

Edited by aram
Link to comment

Mrzi me sad da tražim drugi izvor.

Koliko ljudi može da se zbrine za 10 miliona eura?

Meni je ova vest sumrak čovečnosti, onako do kraja:

 

PARIZ – Kompanija koja upravlja Eurotunnelom, koji povezuje Francusku i Veliku Britaniju, zatražila je od vlada dviju zemalja da osiguraju 9,7 miliona eura kako bi se preduzele mjere protiv priliva migranata.

Iz Eurotunnela istaknuto je kako se u francuskom lučkom gradu Kaleu nalazi na hiljade migranata koji kampuju tu u nadi kako će se domoći britanskog tla.

 

 

Navodi se kako je u prvoj polovini ove godine, finansijski sektor kompanije uložio 13 miliona eura u bezbjednosne segmente. Toliko novca ukupno je uloženo tokom cijele prethodne godine.

 

Francuska i Velika Britanija, sa druge strane, optužuju jedna drugu za propuste vezane za migrante koji u velikom broju pristižu u ovaj tunel pod morem gdje i stradaju.

 

http://www.kliker.tv/eurotunnel-trazi-od-britanije-i-francuske-97-miliona-eura-za-preduzimanje-mjera-protiv-priliva-migranata/

Link to comment

Meni je ova vest sumrak čovečnosti, onako do kraja:

 

a gde kompanija da namakne kintu za osiguranje tunela jel od prodaje deonica čovečnosti :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3183352/How-Bulgaria-keeps-migrants-50-miles-razor-wire-Fence-Turkish-border-15ft-tall-5ft-wide-said-kept-500-people-month.html?ito=social-facebook
Bugari se ne zajebavaju, 50 km zilet zice, plus non stop nadzor, nece to niko da cupa(iako to nije resenje i samo ce usporiti i malo preusmeriti tok )
Da pitam i ovde, jel citao neko neki tekst/analizu koji se bavi resenjem/predvidjanima cele ove seobe naroda i njenim trajanjem, posto mi se cini da je ovo tek zagrevanje

Link to comment

Samo je pitanje vremena kada će se naša veleizdajnička bagra vlada naći pred jasnim izborom: organizovati neki ozbiljan privremen smeštaj i logistiku za migrante ili ih masovno loviti i na silu vraćati u Makedoniju. Tako će radikalsko smeće najzad dočekati svoj nedosanjani san: da proteruju i deportuju druge ljude uz zeleno svetlo velikih sila koje im je prošli put nedostajalo.

Edited by beowl
Link to comment

Njima je neka humanitarna pomoć potrebna i u prolazu, i biće im sve više potrebna ako Mađari krenu da ih silom vraćaju preko granice. Čim se bude napravilo usko grlo (ograda + deportacije) duž granice će sa srpske strane početi da niču improvizovana naselja poput onih u Melilji, gde će migranti provoditi nedelje, mesece... čekajući priliku da se ušunjaju u Mađarsku ili da probaju ponovo nakon što su vraćeni. Šta će zatim onaj skrnavi Pastor reći svojim naprednjačkim pajtosima i šta će oni odlučiti da urade, možemo samo da zamišljamo i da nam ne bude dobro.

Edited by beowl
Link to comment

to mi deluje realno. 

Britanci tvrde da 70 posto migranata uspe da se prebaci iz Kalea u Veliku Britaniju, sto je jasan pokazatelj da ni madjarska ograda nece raditi, i da ce se nastaviti sa putovanjem u tom pravcu. 

Madjarska politika odvracanja ce biti generator korupcije na madjarskom tlu, kao i uskog grla na teritoriji Srbije

Link to comment

A, ovaj, kako tačno ono njih misle da "vraćaju" u Srbiju? Dakle, prego graničnog prelaza cenim da neće moći. Kako onda? Vode ih puškom do granične linije i onda ih prebace preko nje? Mislim, šta mi ćemo da pustimo da nam neko pod pretnjom oružja ubacuje ljude preko granice?

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...