Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Toliko?

Nisam mislio sve nego ove koji ne uspeju sami da se snađu, porodice s malom decom...

Šta znam, nekako mi par tura™ izgleda više za njih nego voda, pelene, hrana.

Jeste i dosta komplikovanije...

komplikovano i pre svega opasno za sve uključene. koga da vodiš i zašto baš njega, pa objasni policiji da džabe voziš pun autobus migranata. skupo, nepraktično, selektivno do koske, opasno, jednokratno.

Link to comment

komplikovano i pre svega opasno za sve uključene. koga da vodiš i zašto baš njega, pa objasni policiji da džabe voziš pun autobus migranata. skupo, nepraktično, selektivno do koske, opasno, jednokratno.

Jeste.

Mislim ne krši se nijedan zakon, ako mogu slobodno da kupe kartu i putuju može se i organizovati prevoz za njih ali da... Komplikovano bez neke organizacije/nvo.

Link to comment

Zid pokušava na sve načine da ih se ratosilja.

 

Postoji organizovani prevoz, šta ima da se organizuje nešto što je organizovano?

Edited by čekmeže
Link to comment

prvo i osnovno, treba da znate da je milosevic kupovao socijalu preko sverca cigareta i benzina a da sada prisustvujemo delimicnoj rekonstrukciji tog sistema u kome od sverca ljudi profitira citav lanac ljudi, carinik i granicni policijac, covek koji radi na salteru u presevu, saobracajac kod naplatne rampe u leskovcu, njegov kolega kod bubanj potoka, taksisti, prevoznici, preprodavci olovaka, sim kartica, punjaca za telefone, prevodioci preko granice, organizatori razvoza etc etc. to na prvom mestu.

 

da je ovo zemlja sa elementarnim sistemom, u presevu bi ove ljude cekali drzavni autobusi. na izlasku iz zgrade gde se dobija uput da se azilant javi u izbeglicki centar u sjenici ili bogovadji, gde ih vec upute. imas papir, izvoli u bus. ne moraju cak ni besplatno da ih voze, zna se ekonomska cena voznje od 500 i kusur kilometara. sigurno je jeftinija od voznje taksijem do beograda (juce bilo 300e). recimo da je 25e po glavi sa ukljucenom amortizacijom autobusa. izvolite do kilometar pre granice, a dalje vidite kako cete.

 

naravno, madjari bi napravili zid kao ispred ramale a nemci bi ustrojili svog sticenika. i park kod stajge bi bio ponos grada... 

 

edit - treba da proverim ali mislim da su makedonci pre nekog vremena, bas zbog sranja sa otimanjem ljudi i slicnim, uveli besplatan prevoz kroz makedoniju za azilante sa regulare papirima. ne znam da li samo voz ili jos neki vid prevoza.

Edited by yolo
Link to comment

prvo i osnovno, treba da znate da je milosevic kupovao socijalu preko sverca cigareta i benzina a da sada prisustvujemo delimicnoj rekonstrukciji tog sistema u kome od sverca ljudi profitira citav lanac ljudi, carinik i granicni policijac, covek koji radi na salteru u presevu, saobracajac kod naplatne rampe u leskovcu, njegov kolega kod bubanj potoka, taksisti, prevoznici, preprodavci olovaka, sim kartica, punjaca za telefone, prevodioci preko granice, organizatori razvoza etc etc. to na prvom mestu.

 

Da nam nisi rekao ne bi znali. Nikakava socijala se ovde ne kupuje, jako mali broj ljudi je uključen a oni su kvarni od ranije (panduri, carina, taxi..). Oni švercuju pa švercuju, samo su dodali novu robu u asortiman.

Link to comment

Nije baš da država sve usmerava na ilegalu. Npr železnice su pojačale kapacitet na linijama od Preševa i Beograda ka Subotici. Pri tome kapiram i da bezbednjaci i panduracija drže kidnaperske bande podalje od arene kako im ne bi kvarili biznis. A možda i u nekim preostalim slojevima društva kojima se ne upravlja iz mozga onog psiholabuda još uvek postoje neki tragovi ljudskosti i humanosti.

Link to comment

Juče-prekjuče je bio prilog o jednom kontejneru za 8 ljudi koji je postavljen u Kanjiži u dvorištu pol. stanice.

Iznajmila ga je i platila 3 meseca 'američka katolička konferencija', i kako rekoše to iznajmljivanje iznosi 4.500$ na taj period. Nije loše znati!

 

 

 

Dok sa te francuske strane Kale-nebrda žandari intervenišu, sa one druge 'žutare' skreću kampanju na konkretne probleme za vascelo Britstvo... otkriven je pakleni plan da dolaze zbog 35 funti nedeljno i spavanja u hotelu!

 

article-3182519-2B09F73600000578-579_636

Link to comment
 

 

a sto se tice legalnosti ili ilegalnosti migranata, indijev link je objasnio. to je i razlog sto ih se ne hapsi. a ako ih se vec ne hapsi, onda, jebemmumater, valjda nas nece merkelova strogo pogledati ako im damo vojne satore ili poljske krevete i wc-e? nije ni vucic tolika picka da se bas tako boji merkelove. samo ga boli paja za ove mucenike, kao i ds i ldp, etc.

 

 


Indijev link jeste objasnio, samo sto on nije kvotovao deo koji je i objasnio i ujedno imao veze sa postom koji je komentarisao.

 

 

 

The claim: Scott Morrison says people illegally enter Australia when they come without a valid visa and says the term 'illegal entry' is used in international conventions.

 

 
The verdict: Mr Morrison is correct. Based on the definition set out in the United Nations people smuggling protocol, people who have come to Australia without a valid visa have illegally entered the country. That is the case even though these people have not committed any crime, nor broken any Australian or international law.

 

 

i koliko je ovaj forum otisao u tri lepe kad neko ovde poteze argument za nedelovanje - gledace nas mrko. pa sta da radimo da nam se osmehnu? da ih pobijemo? mislim, nije da kao drzava nemamo iskustva u tome. mozda bi nam otvorili i tacku 7.31b pregovora ako lepo i cisto odradimo posao. 

 

 

Ko je potegao taj argument?

 

Iz tvojih postova deluje kao da nisi ni pratio topik vec dosao da bi prozvao nekoga ko je fotografisao decu u parku.
 
Ukratko, vecina migranata ne zeli azil u Srbiji, niti Madjarskoj. Ako traze azil u Madjarskoj nece moci da ga ponovo traze u nekoj drugoj zemlji, npr. Nemackoj. Zele u zemlje Zapadne Evrope. Oni koji imaju dovoljno novca bi najradije otputovali tamo avionom i zatrazili azil, ali su u tome onemoguceni. S obzirom da ne zele da zatraze azil u Madjarskoj ulaze u nju ne koristeci granicne prelaze i nastavljaju put ka svom cilju. To rade zato sto:
 

Article 13
Entry and/or stay

1. Where it is established, on the basis of proof or circumstantial
evidence as described in the two lists mentioned in
Article 22(3) of this Regulation, including the data referred to
in Regulation (EU) No 603/2013, that an applicant has
irregularly crossed the border into a Member State by land,
sea or air having come from a third country, the Member
State thus entered shall be responsible for examining the application
for international protection.
That responsibility shall
cease 12 months after the date on which the irregular border
crossing took place.

2. When a Member State cannot or can no longer be held
responsible
in accordance with paragraph 1 of this Article and
where it is established, on the basis of proof or circumstantial
evidence as described in the two lists mentioned in Article 22(3),
that the applicant — who has entered the territories of the
Member States irregularly or whose circumstances of entry
cannot be established — has been living for a continuous
period of at least five months in a Member State before
lodging the application for international protection, that
Member State shall be responsible for examining the application
for international protection.


If the applicant has been living for periods of time of at least
five months in several Member States, the Member State where
he or she has been living most recently shall be responsible for
examining the application for international protection.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:32013R0604&from=EN

 
Otuda madjarska ograda i naslov ovog topika.
 
Nema opravdanja za nedelovanje, ali ima za izbegavanje velikih simbolickih gestova politicara na vlasti, sto ne znaci da su oni u potpunosti izostali. Na primer, pokrajinska vlada je poslala sleper humanitarne pomoci Kanjizi i Subotici. 
Link to comment

pa dobro, ruku na srce, s obzirom da je prvi deo chandrinog posta bio utopljen u neznanje opste poznatih cinjenica o nedelovanju sistema plus prozivka LDP i DS zbog nedelovanja, ostaje ono najvaznije iz poslednjeg pasusa - da se skrene paznja na posast zvanu poverty safari i deobu starih cebica da bi se opalio selfic sa sirijskom decom mimo njihovih prava i neko lazno predstavio na fezbuku kao dobar covek. valjda je zbog toga sve to i pisano, kapiram da se ne bi valjda pri zdravoj pameti prozivao LDP za koji ne znam da li uopste postoji. parlamentarna stranka vec 3 godine nije a ne obnasa ni gradsku vlast, ne znam kako i koju bi vrstu delovanja nekoliko preostalih clanova trebalo da sistemski sprovedu.

Edited by yolo
Link to comment

nerviram se ali me prolazi, mator sam konj a dozivljavam da me uvek neko iznenadi sa stavovima koje bez obzira na svu sirinu i toleranciju kojom obilujem nema sanse da percepiram. zapravo je odavno vreme da se sklonim odavde, slazem se da je problem u meni. ovde je inace stvar toliko jednostavna da jednostavnija ne moze biti a potezu se najteze moguce kvalifikacije, manipulisanje sa izbeglicama i njihovom decom ili stanje parka kod autobuske stanice. pa majku vam jebem, gde ste bili u prethodnih 50 godina mog zivota da ga prvo gradjanistickom akcijom sredite pa da se onda lepo zalite zato sto ga je neko ko je u 10 dana sa familijom iz erbila u kurdistanu dopuzao ovde uneredio tako sto je urinirao na 150m vazdusne linije od centra grada. djilasizam na kvadrat, prepoznajem konture logike koju je primenjivao na rome ispod gazele.

 

pa cuj, ja se u svemu slazem sa tvojim stavovima sto se tice izbeglica a i nije prvi put da dajes vrlo razumna tumacenja situacija i konkretne predloge resavanja odredjenih problema, bar je to moj utisak na osnovu citanja tvojih postova na ovom forumu. nadam se da me nisi pogresno shvatio da ja uopste razmisljam o stanju tog parka itd, ti si napisao sta bi trebalo uraditi u tom parku i koliko sam shvatio to ce biti uskoro i uradjeno u saradnju sa unhcr, sto se mene tice, to je dobar pocetak, sto ti rece, info pult, mobilni tusevi i toaleti, da ne ponavljamo to sto puta, dakle, sve sto se ucini da se tim ljudima olaksa njihov boravak u beogradu za mene je dobra stvar.

 

 

 

prvo i osnovno, treba da znate da je milosevic kupovao socijalu preko sverca cigareta i benzina a da sada prisustvujemo delimicnoj rekonstrukciji tog sistema u kome od sverca ljudi profitira citav lanac ljudi, carinik i granicni policijac, covek koji radi na salteru u presevu, saobracajac kod naplatne rampe u leskovcu, njegov kolega kod bubanj potoka, taksisti, prevoznici, preprodavci olovaka, sim kartica, punjaca za telefone, prevodioci preko granice, organizatori razvoza etc etc. to na prvom mestu.

 

da je ovo zemlja sa elementarnim sistemom, u presevu bi ove ljude cekali drzavni autobusi. na izlasku iz zgrade gde se dobija uput da se azilant javi u izbeglicki centar u sjenici ili bogovadji, gde ih vec upute. imas papir, izvoli u bus. ne moraju cak ni besplatno da ih voze, zna se ekonomska cena voznje od 500 i kusur kilometara. sigurno je jeftinija od voznje taksijem do beograda (juce bilo 300e). recimo da je 25e po glavi sa ukljucenom amortizacijom autobusa. izvolite do kilometar pre granice, a dalje vidite kako cete.

 

kazem ja lepo, ti umes da dobro opises i protumacis odredjene fenomene, prvi pasus na zalost iskljucuje drugi pasus a duboko si u pravu za sve sto si napisao u ovom svom postu

 

 

Edited by Pontijak
Link to comment

definitivno se na slazemo oko ovoga. ako se zbog javnog interesa trebaju obljavljivati slike dece, onda se decji likovi zamute, podrudis se da ti budes van kadra i konacno da te slike dodju do medija. moj prvi post od kojeg je krenula ova diskusija o slikama odnosi se na serovanje po privatnim nalozima na fejsbuku (bas sam se vratio iz picinog parka, vidi kako su slatka deca i ja dobar pored njih, daj lajk.)

 

 

Nije najbitnije da li se slažemo ili ne, bitno je šta o tome kaže zakon (a ja sam linkovao ono što važi ovde gde živim; drugi neka okače ako kod njih ima nešto različito). Komercijalna upotreba fotografija je nešto drugo, takođe postoje slučajevi kada se sudskim nalogom moraju pixelizirati likovi u (komercijalnim) medijima.

 

Ja stvarno ne znam odakle ideja da se (izbeglička) deca imaju nešto posebno pixelizovati po defaultu. Imam ovde malo više prisutnu problematiku onih koji traže azil (nego što je to u Srbiji), potpuno mi je začudno da čitam ovde takve stvari...

 

264133-asylum-seekers-arrive.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...