Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa mislim da ima.

Obezbediš na drugom mestu kakve-takve uslove, svakako bolje od parka, vodu, obrok, medicinsku pomoć i vezu sa stanicom i od stanice.

Ljudi su tu u parku zato što jeste blizu stanice ali i zato što im nije ponuđeno ništa bolje.

 

slazem se sa tobom jer ionako i ja slicno mislim

Link to comment

ne postoji nista sto bi te ljude nateralo da se pomere iz parka. tu su na 100 metara 2 stanice, na sever se ide vozovima, busevima, taksijem i privatnim automobilima. laka logistika je njihov prvi i jedini interes, da li ce se okupati tu ili u prihvatnom centru u kiskunhalasu, prilicno je svejedno. ideja da ce neko da ulazi u gradski autobus i ide negde - bilo gde - da bi se istusirao  je ocigledno nepoznavanje situacije, mali perica fazon. vi koji zivite u beogradu, umesto da se takmicite u virtuelnom resavanju problema i pretvaranju bege stajge u oslo i stokholm (kao da sami nikada niste sorali u nekom haustoru dole ili uz drvo), sidjite do parka. prethodno se vakcinisite od lepre i side za svaki slucaj, to se valjda podrazumeva.

Link to comment

ne postoji nista sto bi te ljude nateralo da se pomere iz parka. tu su na 100 metara 2 stanice, na sever se ide vozovima, busevima, taksijem i privatnim automobilima. laka logistika je njihov prvi i jedini interes, da li ce se okupati tu ili u prihvatnom centru u kiskunhalasu, prilicno je svejedno. ideja da ce neko da ulazi u gradski autobus i ide negde - bilo gde - da bi se istusirao  je ocigledno nepoznavanje situacije, mali perica fazon. vi koji zivite u beogradu, umesto da se takmicite u virtuelnom resavanju problema i pretvaranju bege stajge u oslo i stokholm (kao da sami nikada niste sorali u nekom haustoru dole ili uz drvo), sidjite do parka. prethodno se vakcinisite od lepre i side za svaki slucaj, to se valjda podrazumeva.

OK imaš drugačije mišljenje ali nema potrebe takvim tonom™.

Link to comment

Gazza je manje-više u pravu. Ovo nije trenutak da se razmišlja o lepoti kruga dvojke. U tom skrnavom parku (koji nikada nije nosio neku bajnu reputaciju) ima sasvim dovoljno mesta za nekoliko mobilnih tuševa/toaleta i jedan punkt na kojem bi se delila voda, sredstva za higijenu i neke osnovne informacije. To čak i u Srbiji može da se završi za jedno pre podne. A ne završava se jer je očigledno da Srbiju vode izdajničke hulje i slugeranje kojima je slanje slike u Berlin svet daleko bitnije od bilo kakve ljudskosti.

Edited by beowl
Link to comment

Slažem se. Ovo nije trenutak da se razmišlja o lepoti kruga dvojke. U tom skrnavom parku (koji nikada nije nosio neku bajnu reputaciju) ima sasvim dovoljno mesta za nekoliko mobilnih tuševa/toaleta i jedan punkt na kojem bi se delila voda, sredstva za higijenu i neke osnovne informacije.

 

nista se vise ne trazi od toga. koliko se secam kada sam poslednji put video te prikolice sa tusevima, ima dva bloka sa po 3 tusa. ako se svako brzinski tusira po 3 minuta, to 120 ljudi na sat, ili skoro 3000 ljudi dnevno. to je mislim vise nego sto prodje obicnim danom kroz beograd, ne znam, mozda gresim, cenim po broju ljudi koji spavaju u ova dva parka. ostali koji odu u hotel hostel ili nesto trece su vec reseni.

 

prosto, 6 tuseva i recimo 12 toi toi toaleta i to je sve. ima fontana sa 3 cesme. otvorice savski venac i UNHCR taj info punkt i vec ce izgledati civilizovanije. samo ne zaboravite da dolazi zima, da ce ih mozda biti manje ali ce svejedno biti tu. kisa, sneg,..... ne sumnjam da ce se ova skrnava vlast prizvati pameti dotle i uspostaviti neke oblike realne logistike za koju imaju kapacitet, ili oni ili UNHCR, narocito ako pritisak kroz medije koji su gradjanima pri ruci bude pojacan, konzistentan i efektan. jebiga kurve smo u potrazi za medijskom slavom koju cemo naplatiti ali cemo valjda pomoci da se tim ljudima pruzi ono sto je davno trebalo. 

Link to comment

Gazza je manje-više u pravu. Ovo nije trenutak da se razmišlja o lepoti kruga dvojke. U tom skrnavom parku (koji nikada nije nosio neku bajnu reputaciju) ima sasvim dovoljno mesta za nekoliko mobilnih tuševa/toaleta i jedan punkt na kojem bi se delila voda, sredstva za higijenu i neke osnovne informacije.

Ma jebo park, ne radi se o njemu.

Nije rešenje, ovo će biti samo gore... Biće sve više ljudi i dobićeš bedno improvizovano neuslovno mesto koje će postati problem a deo pomoći.

Ali dobro, dosta je pipavo i emotivno pa ću se ostaviti teme.

Link to comment

@yolo

 

ja vidjam povremeno u belvilu grupice kako lutaju, znaci ne zadrzavaju se svi kod parka mada su povremene grupice mnogo malobrojnije od ljudi koji se zadrzavaju u parku kod stanice. ma nema razloga da punis svoj kurac bezveze, ne cini mi se da ovde iko ima nameru da uprazno mudruje a to ko je svratio do parka i odneo paklo vode ili nije, neko ima potrebu to da saopsti, neko nema, neko ode, neko ne ode, nema razloga da se nerviras toliko. naravno da si u pravu za ovo sto kazes, zasto su ti ljudi odabrali bas tu lokaciju. naravno da bi bilo najkorisnije da se tamo postavi neka privremena infastruktura koju si i ti pominjao ali stoji i to sto je hamlet pomenuo, nemoc lokalne samouprave tj opstine i onaj odijum javnosti koji je pomenuo hamlet a njemu se bar na rec moze verovati jer je upucen u desavanja u toj opstini, otuda je i pocelo razmisljanje o alternativnoj lokaciji  

Link to comment

definitivno se na slazemo oko ovoga. ako se zbog javnog interesa trebaju obljavljivati slike dece, onda se decji likovi zamute, podrudis se da ti budes van kadra i konacno da te slike dodju do medija. moj prvi post od kojeg je krenula ova diskusija o slikama odnosi se na serovanje po privatnim nalozima na fejsbuku (bas sam se vratio iz picinog parka, vidi kako su slatka deca i ja dobar pored njih, daj lajk.)

 

neko gore je pomenuo kebinog sina, ne znam ko je to dete i zaista ne znam kakav je propis u srbiji (svakako ne treba da trazis dozvolu od chandre, vec od roditelja/staratelja, dakle kebe). u spaniji si ZAKONOM obavezan da imas saglasnost prvo za slikanje, a zatim za objavljivanje i posebno za komercijano objavljivanje (svo troje bez izuzetka). i to se odnosi na sve, decu i odrasle. zakoni nisu svuda usaglaseni, u anglo-americkoj sferi su liberalniji sto se tice slikanja i nekomercijalnog objavljivanja. 

 

sve to mozda nema veze sa ovom nasom pricom jer su fotografi sigurno trazili saglasnost za slikanje i postavljanje slika, posebno od zaspalih roditelja zaspale dece, a i da nisu, ko ih jebe, za njihovo dobro je. 

hej chandra

da li znas jel je tom zakonu u spaniji prethodio neki poseban incident ili su ga doneli sami od sebe? vise puta su me roditelji/staratelji zaustavljali i trazili da obustavim operaciju cak i ako slikam zgradu u gro planu a dete je u kontrasvetlu minijaturno upalo u kadar... i sad stalno pitam. pitam i to bojazljivo. ako se zadesi da su roditelji stranci/turisti oni se iznenadjeno smejulje, kao kad pitas nekog da li mozes da sednes pored na slobodno mesto u gradskom prevozu.

 

potpuno postujem pravo da ne budes uslikan/objavljen, i licno ga povremeno uzivam.

 

mada mi je slikanje golaca bez kucice na spavanju pomalo spuki, mislim da - da im je to u ovom trenutku najbitnije na svetu, pokrili bi se carapom preko glave, okacili baldahin o granu, postavili nekoga da dezura (??) ... a budni bi vec lako rasterali paparace. 

 

do mene su jedine vesti o sadasnjem zivotu u tom parku stigle preko fejzbuka i tih serovanih albuma, preko 'reportaze' novinara koji ih je vodio na bilijar i preko posete marke zvake. imam utisak da su tim ljudima znacili ti susreti, sa sve kamerama.

Link to comment

@yolo

 

ja vidjam povremeno u belvilu grupice kako lutaju, znaci ne zadrzavaju se svi kod parka mada su povremene grupice mnogo malobrojnije od ljudi koji se zadrzavaju u parku kod stanice. ma nema razloga da punis svoj kurac bezveze, ne cini mi se da ovde iko ima nameru da uprazno mudruje a to ko je svratio do parka i odneo paklo vode ili nije, neko ima potrebu to da saopsti, neko nema, neko ode, neko ne ode, nema razloga da se nerviras toliko. naravno da si u pravu za ovo sto kazes, zasto su ti ljudi odabrali bas tu lokaciju. naravno da bi bilo najkorisnije da se tamo postavi neka privremena infastruktura koju si i ti pominjao ali stoji i to sto je hamlet pomenuo, nemoc lokalne samouprave tj opstine i onaj odijum javnosti koji je pomenuo hamlet a njemu se bar na rec moze verovati jer je upucen u desavanja u toj opstini, otuda je i pocelo razmisljanje o alternativnoj lokaciji  

 

 

nerviram se ali me prolazi, mator sam konj a dozivljavam da me uvek neko iznenadi sa stavovima koje bez obzira na svu sirinu i toleranciju kojom obilujem nema sanse da percepiram. zapravo je odavno vreme da se sklonim odavde, slazem se da je problem u meni. ovde je inace stvar toliko jednostavna da jednostavnija ne moze biti a potezu se najteze moguce kvalifikacije, manipulisanje sa izbeglicama i njihovom decom ili stanje parka kod autobuske stanice. pa majku vam jebem, gde ste bili u prethodnih 50 godina mog zivota da ga prvo gradjanistickom akcijom sredite pa da se onda lepo zalite zato sto ga je neko ko je u 10 dana sa familijom iz erbila u kurdistanu dopuzao ovde uneredio tako sto je urinirao na 150m vazdusne linije od centra grada. djilasizam na kvadrat, prepoznajem konture logike koju je primenjivao na rome ispod gazele.

Link to comment

Koliko bi bilo komplikovano zakupiti bus do Subotice i preko ovih volontera organizovati izbeglice iz parka da ih prebacimo?

Računam™ ima nas a i govna smo, mogli bi...

Link to comment

Toliko?

Nisam mislio sve nego ove koji ne uspeju sami da se snađu, porodice s malom decom...

Šta znam, nekako mi par tura™ izgleda više za njih nego voda, pelene, hrana.

Jeste i dosta komplikovanije...

Link to comment

Uh, ne znam koji su propisi i ko uopšte sme da prevozi azilante.

Taksisti su optuženi za krijumčarenje ljudi, a oni imaju dozvolu za javni prevoz.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...