Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

i koliko je ovaj forum otisao u tri lepe kad neko ovde poteze argument za nedelovanje - gledace nas mrko. pa sta da radimo da nam se osmehnu? da ih pobijemo? mislim, nije da kao drzava nemamo iskustva u tome. mozda bi nam otvorili i tacku 7.31b pregovora ako lepo i cisto odradimo posao. 

molim te da me uputis na postove u kojima se zagovara nedelovanje jer ce nas gledati mrko. 

 

hvala. 

Link to comment

takoe, kakav smo mi oslo takav nam je i picin park cum azilantski protocni bojler (bez vode)

Razumem ogorčenost, ja bih ukinuo sve letove za Grčke, Turske i preusmerio ih za gradove EU.

Sa izbeglicama, koje to žele.

No ovde pričamo, valjda, šta je realno, šta je bolje i sl.

Link to comment

Nameravam večeras ili sutra, prekosutra da odem do štajge. Šta savetujete?

 

Vodu ili nešto drugo?

 

Mislio sam da im ponesem neku staru garderobu ali ne znam da li je to smisleno. Obzirom da nije baš letnja.

 

Jedino što mi pada na pamet su voda i vlažne maramice. 

Link to comment

Pa jeste ali nije. Tu je i glavni problem.

Izbeglice su došle tamo gde im je najzgodnije no to baš nije sjajno rešenje za BG.

ne razumes. To mesto je izbeglicki kamp. Postoje tri izbora. Da se nasilno ukloni, ignorise ili opremi. Izbor govori apsolutno sve o kvalitetu drustva koje donosi odluku.

i naravno da kamp nije sjajno resenje za Beograd. Sjajno resenje bi bilo da nema rata i gladi. Ali jbg tako je kako je.

Link to comment

Nameravam večeras ili sutra, prekosutra da odem do štajge. Šta savetujete?

 

Vodu ili nešto drugo?

 

Mislio sam da im ponesem neku staru garderobu ali ne znam da li je to smisleno. Obzirom da nije baš letnja.

 

Jedino što mi pada na pamet su voda i vlažne maramice.

 

Ja to i nosim kad idem tamo. Uzmem paket vode i one baby wipes u velikim pakovanjima.

Link to comment

ima placeva koliko hoces, a bogami nema ni potrebe da se ovi ljudi zadrzavaju u beogradu. isto tako bi mogli da im organizuju prevoz do subotice, eno tri kasarne tamo zvrje jos uvek prazne (ako se nesto skoro nije promenilo) - dovolljno da primis nekoliko hiljada ljudi u tranzitu. 

 

ma o cemu uopste vise pricamo. vidis da tu postoji briga za odijum kod gradjanstva. morace da naprave regionalnu konferenciju u dubrovniku da prodiskutuju pitanje koji tusevi su bolji. 

 

postoji milion stvari koje drzava moze da ucini da im pomogne, ali nece. kao sto nece da pomogne ni sopstveni gradjanima za koje je jednako boli kurac. kazem drzava, a mislim i na partije, ngo-ove, crveni krst, i druge organizacije redom.  

 

i koliko je ovaj forum otisao u tri lepe kad neko ovde poteze argument za nedelovanje - gledace nas mrko. pa sta da radimo da nam se osmehnu? da ih pobijemo? mislim, nije da kao drzava nemamo iskustva u tome. mozda bi nam otvorili i tacku 7.31b pregovora ako lepo i cisto odradimo posao. 

 

ma jasno je da se ti ljudi ne zadrzavaju u beogradu duze ali se ipak zadrzavaju tako da ako se vec ovde zadrzavaju kratko da imaju makar neke ljudske uslove dok su ovde a ocito postoji neka dinamika kretanja i da se ne bi dolazilo do situacija da u subotici recimo ima previse ljudi nego sto su kapacitet tei sredine onda se lepo stvore ovde uslovi oko kojih se slazemo, ono o satorima, poljskim krevetima, tusevima, toaletima itd, ljudi predahnu, malo se odmore, okrepe i idu dalje, slazem se, praznih placeva ima puno, ja pomenuh onaj koji poznajem jer zivim u tom kraju i vidim prednosti tog placa za lako formiranje kampa u kojem bi ti ljudi imali najosnovnije uslove za privremeni boravak makar to bio dan ili dva

 

i ponavljam opet, mislim da niko u evropi, hajd da kazem u nemackoj, ne bi mrko gledao gradske i republicke vlasti zbog toga

Edited by Pontijak
Link to comment

ne razumes. To mesto je izbeglicki kamp. Postoje tri izbora. Da se nasilno ukloni, ignorise ili opremi. Izbor govori apsolutno sve o kvalitetu drustva koje donosi odluku.

i naravno da kamp nije sjajno resenje za Beograd. Sjajno resenje bi bilo da nema rata i gladi. Ali jbg tako je kako je.

Razumem nego ti nećeš mene da razumeš.

Jeste kamp jer tu borave izbeglice, nije zato što država/vlast/neki q ne želi tu kamp.

Zastupam™ ideju da mu tu nije mesto, ne zbog građana™ nego zato što mislim da pravljenje kampa u parku velikog grada je pogrešno, loše na duže staze, skuplje, komplikovanije i manje uslovno od objekata koji se mogu naći nedaleko od stanice.

Ignorisanje je svinjarija i da govori o njima.

Link to comment

Aha,kontam sad. Pa taj kamp nije tu slučajno već zbog prednosti lokacije. Nemam ništa protiv da bude na boljem mestu ali ostaje pitanje šta sa ovim kampom. Nema načina da se ukloni osim nasilno.

Link to comment

Zasto nasilno? Ako se ljudima kaze da imaju bolje uslove na drugom mestu i obezbedi im se relativno lagan transport do tamo, naravno da ce sami otici.

 

Sve je ovo naravno teorijska rasprava.

Link to comment

Ne slažem se u vezi fotografija izbeglica i dece, jednostavno niste u pravu. Tu se radi o javnom interesu. 

 

 EDIT. Odnosi se na ovo što piše chandra.

 

definitivno se na slazemo oko ovoga. ako se zbog javnog interesa trebaju obljavljivati slike dece, onda se decji likovi zamute, podrudis se da ti budes van kadra i konacno da te slike dodju do medija. moj prvi post od kojeg je krenula ova diskusija o slikama odnosi se na serovanje po privatnim nalozima na fejsbuku (bas sam se vratio iz picinog parka, vidi kako su slatka deca i ja dobar pored njih, daj lajk.)

 

neko gore je pomenuo kebinog sina, ne znam ko je to dete i zaista ne znam kakav je propis u srbiji (svakako ne treba da trazis dozvolu od chandre, vec od roditelja/staratelja, dakle kebe). u spaniji si ZAKONOM obavezan da imas saglasnost prvo za slikanje, a zatim za objavljivanje i posebno za komercijano objavljivanje (svo troje bez izuzetka). i to se odnosi na sve, decu i odrasle. zakoni nisu svuda usaglaseni, u anglo-americkoj sferi su liberalniji sto se tice slikanja i nekomercijalnog objavljivanja. 

 

sve to mozda nema veze sa ovom nasom pricom jer su fotografi sigurno trazili saglasnost za slikanje i postavljanje slika, posebno od zaspalih roditelja zaspale dece, a i da nisu, ko ih jebe, za njihovo dobro je. 

Link to comment

Aha,kontam sad. Pa taj kamp nije tu slučajno već zbog prednosti lokacije. Nemam ništa protiv da bude na boljem mestu ali ostaje pitanje šta sa ovim kampom. Nema načina da se ukloni osim nasilno.

Pa mislim da ima.

Obezbediš na drugom mestu kakve-takve uslove, svakako bolje od parka, vodu, obrok, medicinsku pomoć i vezu sa stanicom i od stanice.

Ljudi su tu u parku zato što jeste blizu stanice ali i zato što im nije ponuđeno ništa bolje.

Link to comment

ovo sto pise chandra je vrhunski cinizam gradjanina srbije. treba sedeti kod kuce i na forumima praviti velike planove i prozivati drzavu sto nista ne radi a on je platio porez.

 

a svakoga ko ode samoinicijativno da nesto uradi i to eventualno podeli na mediju koji mu je dostupan treba osuditi da je mali bono ili najmanje andjelina dzoli u najavi (u prvom postu je bilo pomenuto atenšn horovanje).

 

a da je pre svega kršitelj konvencije UN o pravima deteta, jer on nepogrešivo zna da roditelji nisu konsultovani o tome da se ovo iskustvo, praćeno slikom nasmejane dece kojima je druženje sa nekim ko u njima nije video sleepere ISIS-a ili prenosioce lepre, na par sati skrenulo pažnju sa epopeje kroz koju prolaze podeli sa još ljudi u nadi da će tako lična inicijativa pobediti paralizu ili hipokriziju državnog aparata.

 

chandra, neka te je sramota zbog ovoga što si napisao.

Edited by yolo
Link to comment

Ајде ви лепо помозите несрећним људима, и извршите притисак на власти да помогну - па после качите на Фејсбук шта год оћете. Ја то ионако не користим... :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...