Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

pa ja mislim i da su ti famozni mobilni tuševi i madraci pod kontrolom malog i avav-a, i da hoćete da im ih obezbedite ne možete

Link to comment

ljudska bića, izbeglice, spavaju na klupama, bez tuša, bez ičega. ako je predlog da im se daju dušeci, šatori i tekuća voda naivan, onda smo otišli u pičku materinu.

i da, baš je tako jednostavno.

Naravno da jesmo.

Mislim svet ne samo mi.

Ako to zanemarimo™ ideja o izbegličkom kampu u centru grada jeste naivna.

Ne bi trebao biti problem naći objekte malo dalje od autobuske stanice pa uvesti posebne linije od-do.

Tehnički, otvaranje kampa u parku kod autobuske je zajebana stvar.

Link to comment

Ne bi trebao biti problem naći objekte malo dalje od autobuske stanice pa uvesti posebne linije od-do.

 

pa zato ja i napisah zasto mislim da je lokacija koju sam pomenuo dobra, nema ni uvodjenja posebnih linija, ko hoce u voz tu mu je nbg zeleznicka stanica, ko hoce u bus tu mu je tramvajska stanica i ocas posla su kod glavne bus stanice za bukvalno pet minuta

 

i nema odijuma gradjana zbog kampovanja u centru grada, mozes misliti, picin park kao centar grada. sramota me kada pomislim kakvi su neki moju sugradjani

 

Edited by Pontijak
Link to comment

Promice mi zasto bi pruzanje elementarne ljudska pomoci smetalo bilo kome u Berlinu? Sta, stici ce u Nemacku u boljem stanju nego sto bi inace stigli i time nauditi nemackom zdravstvenom sistemu, koji nece imate sta da radi? Ili se Angela nada da ce sto vise njih crci usput? Meni se pre cini da je neko bupnuo, a ostali prihvatili kao istinu. A ove nase gnjide jednostavno zabole da se cimaju, em ne rade nista em mogu da se hvale kako su time sto ne rade nista postigli najbolje rezultate u regionu.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Naravno da jesmo.

Mislim svet ne samo mi.

Ako to zanemarimo™ ideja o izbegličkom kampu u centru grada jeste naivna.

Ne bi trebao biti problem naći objekte malo dalje od autobuske stanice pa uvesti posebne linije od-do.

Tehnički, otvaranje kampa u parku kod autobuske je zajebana stvar.

ali kamp je već tu, opremljen ili ne

Link to comment

Promice mi zasto bi pruzanje elementarne ljudska pomoci smetalo bilo kome u Berlinu?

 

ma i ja mislim da nikome u berlinu to ne bi smetalo, razlozi su tzv. domace prirode kao sto si ti napisao i ovo je sustina, ne samo za situaciju oko migranata vec za sve jer su

 

time sto ne rade nista postigli najbolje rezultate u regionu

 

Edited by Pontijak
Link to comment

Imaš nešto konkretnije™?

Mislim imaš pravo, eno izbegličkih kampovao već decenijama u centru Osloa, Štokholma Berna...

takoe, kakav smo mi oslo takav nam je i picin park cum azilantski protocni bojler (bez vode)

inace sam mogao naslutiti neki briljantan argument od tebe

Edited by yolo
Link to comment

Ono što Nemačka voli je da Srbija na svojoj teritoriji sagradi ozbiljne kampove™ u kojima bi mogla da na duži period zadrži određen broj migranata.

 

Ono što Nemačka ne voli je da Srbija samo okupa i osveži migrante za dalji put.

 

Drugim rečima, Nemačka želi da Srbija izmučenim maratoncima postavlja prepreke na stazi umesto da im samo dodaje čaše sa vodom kao što inače radi publika koja prati maraton.

Link to comment

pa zato ja i napisah zasto mislim da je lokacija koju sam pomenuo dobra, nema ni uvodjenja posebnih linija, ko hoce u voz tu mu je nbg zeleznicka stanica, ko hoce u bus tu mu je tramvajska stanica i ocas posla su kod glavne bus stanice za bukvalno pet minuta

 

i nema odijuma gradjana zbog kampovanja u centru grada, mozes misliti, picin park kao centar grada. sramota me kada pomislim kakvi su neki moju sugradjani

 

Nisu neki nego mnogi. Da je drugačije park bi bio pun paketa vode, pelena i sl.
Link to comment

ali kamp je već tu, opremljen ili ne

Pa jeste ali nije. Tu je i glavni problem.

Izbeglice su došle tamo gde im je najzgodnije no to baš nije sjajno rešenje za BG.

Edited by wall
Link to comment

ovo u boldu meni izaziva mucninu i nelagodnost

 

ponovo se vracam na svoju pomisao o placu pored parking placa kod buvljaka. da me ne bi neko optuzio za odvratni cinizam jer je to plac nekadasnjeg tzv. romvila moram da napomenem da je plac cist, par godina se povremeno donose kiperima tone zemlje i bageri to zaravnjaju, lako je prikljuciti mobilne tuseve na vodovod, postaviti poljske satore sa krevetima, mobilne toalete,   dezurnu lekarsku ekipu, internet za one koji imaju smartfonove jer mi se cini da su oni jako bitni tim ljudima za snalazenje i komunikaciju, tu je nbg zeleznicka stanica za one koji bi da nastave put vozom, lako bi ti ljudi nasli put do glavne bus stanice, moglo bi na tom placu  bez problema da se privremeno smesti i hiljadu ljudi, snasli bi se oni da kupe sitne potrepstine tipa hrane, tu je supervero recimo, pobogu, zar je to toliko tesko uraditi i iskreno, mislim da niko u recimo nemackoj ne bi mrko gledao ispod oka i beogadske i republicke vlasti zbog toga

 

ima placeva koliko hoces, a bogami nema ni potrebe da se ovi ljudi zadrzavaju u beogradu. isto tako bi mogli da im organizuju prevoz do subotice, eno tri kasarne tamo zvrje jos uvek prazne (ako se nesto skoro nije promenilo) - dovolljno da primis nekoliko hiljada ljudi u tranzitu. 

 

ma o cemu uopste vise pricamo. vidis da tu postoji briga za odijum kod gradjanstva. morace da naprave regionalnu konferenciju u dubrovniku da prodiskutuju pitanje koji tusevi su bolji. 

 

postoji milion stvari koje drzava moze da ucini da im pomogne, ali nece. kao sto nece da pomogne ni sopstveni gradjanima za koje je jednako boli kurac. kazem drzava, a mislim i na partije, ngo-ove, crveni krst, i druge organizacije redom.  

 

i koliko je ovaj forum otisao u tri lepe kad neko ovde poteze argument za nedelovanje - gledace nas mrko. pa sta da radimo da nam se osmehnu? da ih pobijemo? mislim, nije da kao drzava nemamo iskustva u tome. mozda bi nam otvorili i tacku 7.31b pregovora ako lepo i cisto odradimo posao. 

Link to comment

Nisu neki nego mnogi. Da je drugačije park bi bio pun paketa vode, pelena i sl.

 

da :( ja sam napisao, neki gradjani, valjda mi je tako lakse da zivim svakodnevicu medju svojim sugradjanima, vidi ovako, cak ni ne zameram sto nema paketa vode, pelena itd, hajde da krenem od toga da je narod ovde poprilicno osiromasio, meni je nelagodan bas taj odijum gradjana ukoliko bi lokalne tj opstinske vlasti krenule sa akcijama da se olaksa polozaj tih ljudi na toj lokaciji

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...