Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Sigurno su dobro informisani o stanju ovde, ali i znaju da ovde mogu da predahnu bez bojazni da će ih lokalci napasti motkama i puškama.

Aha, to da.

Nadam se samo da neće biti sranja tj nekih aktivnosti domaćih islamskih ekstremista koje će dati povoda nacošima da se "osvete" izbeglicama.

Link to comment

Na osnovu čega tvrdiš da je to sve sama sirotinja koja u životu nije pomolila nos iz svog sela? Iz Sirije masovno beži i srednja klasa i kvalifikovani radnici i ko god stigne. Sirotinja koja nema ni uštedjevinu ni viziju o bogatoj Evropi uglavnom završava po onim megakampovima u Turskoj i Jordanu. Ka Evropi idu oni imaju nešto uštedjevine, rodjake ili prijatelje u nekoj zemlji EU, i koji su videli neki bolji svet makar surfujući po netu. Sasvim je logično da oni nisu zainteresovani za Srbiju, kao što nisu ni za Bugarsku, Rumuniju ili Grčku iako su ove u EU.

 

da, ovo izgleda da je tako, recimo meni u moj kraj gde zivim ponekad zaluta grupa mladih ljudi, da ne znam sta se desava tesko da bih obratio paznju na njih, mladi ljudi sa rancevima i smartfonovima lunjaju mojim blokom aka belvil ali kada pitaju da se snadju jer su zalutali do nekog hostela koji je kod tosinog bunara i gledaju privatni dom zdravlja jedro pa im nista nije jasno ja im objasnim kako da dodju do ulice tosin bunar i pitaju tamo nekog kako ce dalje, znaci vec postoje neke tacke u nbg gde ti ljudi predahnu pa idu dalje, sve neki mladi ljudi, vrsnjaci mog sina i ocito su makar preko neta malcice upoznati sa svetom

 

Ds je nosila pre neki dan vodu i higijenske potrebe

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

 

I opština u kojoj je ds na vlasti u saradnji sa unhcr pravi info centar za emigrante, ali začudo o time ne možete pročitati ništa na sajtu rts ili u kuriru...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

za ovo mi je drago da procitam i iskreno, meni je nebitno sto to ne objavi kurir ili rts, bitno je da se desava a tebi se moze uvek verovati na rec, shvatam da su ovlascenja opstina mizerna u odnosu na gradska ovlascenja, eto, pade mi na pamet opstina na kojoj zivim, novi beograd, ima onaj veliki prazni plac kod buvljaka tj kod placa parking servisa, tu je nbg zeleznicka stanica, tu bi se mogao organizovati neki privremeni prihvatno-tranzitni centar, izvuku se cesme za vodovoda, postave poljski satori i sve sto uz to ide, to tim ljudim ne bi predstavljalo problem sto se tice snalazenja u gradu, pa sta ako nije kod bus stanice, kada su uspeli da dodju do beograda pa lako ce se oni snaci da dodju iz nbg do bus stanice a oni koji nastavljaju vozom odmah im je tu nbg stanica za vozovima za suboticu

 

Hamlete, sta je zapravo tacno oko ovoga. Zato sto info koji ja imam a koji je relativno pouzdan kaze da je izgradnja ovog centra zaustavljena sa najvisih pozicija u vlasti grada i Srbije. Ako pricamo o istoj stvari - info centar, internet, tus kabine, wc-i, kreveti za najugrozenije (zene i deca koji putuju sami).

 

Inace vam svaka cast, i ako su vas Mali i Vucic zaustavili, ovo nije stvar gde treba da se pokorite, makar i po cenu posledica.

 

+1

Edited by Pontijak
Link to comment

Ljudsko razmišljanje, da ne kažem naivno.

Migranti su u centru grada aj onda da tamo dignemo kamp.

Takvim razmišljanjem onda bi trebalo da zemlje z.evrope pošalju čartere u bg...

Nije baš tako jednostavno.

ljudska bića, izbeglice, spavaju na klupama, bez tuša, bez ičega. ako je predlog da im se daju dušeci, šatori i tekuća voda naivan, onda smo otišli u pičku materinu.

 

i da, baš je tako jednostavno.

Link to comment

Uh. Meni su iz jedne od organizacija koje su ovde pohvaljene, rekli da recimo postavljanje fiksnih tuševa i toaleta u parku nije dobra Ideja jer stvara odijum kod stanovništva i da je opšte prihvaćena strategija da je bolje napraviti mobilne tuševe nego fiksne.

 

Pričam kako su mi rekli...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Uh. Meni su iz jedne od organizacija koje su ovde pohvaljene, rekli da recimo postavljanje fiksnih tuševa i toaleta u parku nije dobra Ideja jer stvara odijum kod stanovništva i da je opšte prihvaćena strategija da je bolje napraviti mobilne tuševe nego fiksne.

Pričam kako su mi rekli...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

pa ima li ikakvih?

poenta je da ova zemlja ostavlja hiljade izbeglica bez elementarne nege da se ne bi zamerila nekome tamo u Berlinu. to je sramota kosmičkih razmera

Edited by Грешни Василије
Link to comment

prvi put cujem za fiksne tuseve tj za tu ideju. svi se pitaju zasto se ne uzme par kamiona sa tus prikolicama. park je sinoc poceo da smrdi na urin. cim je 30C a kisa ne pada par dana, bude kriticno.

Edited by yolo
Link to comment

Uh. Meni su iz jedne od organizacija koje su ovde pohvaljene, rekli da recimo postavljanje fiksnih tuševa i toaleta u parku nije dobra Ideja jer stvara odijum kod stanovništva i da je opšte prihvaćena strategija da je bolje napraviti mobilne tuševe nego fiksne.

 

Pričam kako su mi rekli...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

ovo u boldu meni izaziva mucninu i nelagodnost

 

ponovo se vracam na svoju pomisao o placu pored parking placa kod buvljaka. da me ne bi neko optuzio za odvratni cinizam jer je to plac nekadasnjeg tzv. romvila moram da napomenem da je plac cist, par godina se povremeno donose kiperima tone zemlje i bageri to zaravnjaju, lako je prikljuciti mobilne tuseve na vodovod, postaviti poljske satore sa krevetima, mobilne toalete,   dezurnu lekarsku ekipu, internet za one koji imaju smartfonove jer mi se cini da su oni jako bitni tim ljudima za snalazenje i komunikaciju, tu je nbg zeleznicka stanica za one koji bi da nastave put vozom, lako bi ti ljudi nasli put do glavne bus stanice, moglo bi na tom placu  bez problema da se privremeno smesti i hiljadu ljudi, snasli bi se oni da kupe sitne potrepstine tipa hrane, tu je supervero recimo, pobogu, zar je to toliko tesko uraditi i iskreno, mislim da niko u recimo nemackoj ne bi mrko gledao ispod oka i beogadske i republicke vlasti zbog toga

Edited by Pontijak
Link to comment

Ikakvih čega?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

tuševa jbt.

inače ako neko misli da će zaraze, ako se pojave u tom parku, kačiti samo migrante, neka razmisli još malo. okretanje glave od tuđe muke može da funkcioniše na vrlo kratak rok.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

prvi put cujem za fiksne tuseve tj za tu ideju. svi se pitaju zasto se ne uzme par kamiona sa tus prikolicama. park je sinoc poceo da smrdi na urin. cim je 30C a kisa ne pada par dana, bude kriticno.

Pa to je ono da se u nekom lokalu u okolini železničke i autobuske napravi 10 tuševa i omogući se tuširanje onima kojima je potrebno.

 

Ta organizacija valjda planira da nabavi prikolice sa tuševima za suboticu

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

pa ima li ikakvih?

poenta je da ova zemlja ostavlja hiljade izbeglica bez elementarne nege da se ne bi zamerila nekome tamo u Berlinu. to je sramota kosmičkih razmera

Mislim da si nepravedno isključio i Budimpeštu iz spiska onih kojima ne bismo da se zameramo

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...