Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Hamlete, sta je zapravo tacno oko ovoga. Zato sto info koji ja imam a koji je relativno pouzdan kaze da je izgradnja ovog centra zaustavljena sa najvisih pozicija u vlasti grada i Srbije. Ako pricamo o istoj stvari - info centar, internet, tus kabine, wc-i, kreveti za najugrozenije (zene i deca koji putuju sami).

 

Inace vam svaka cast, i ako su vas Mali i Vucic zaustavili, ovo nije stvar gde treba da se pokorite, makar i po cenu posledica.

 

hoće da ih se otarase ispod žita

Link to comment

I opština u kojoj je ds na vlasti u saradnji sa unhcr pravi info centar za emigrante, ali začudo o time ne možete pročitati ništa na sajtu demokratske stranke.

Link to comment

[Hela]

Mozda bi umesto pomaganja migrantima trebalo razmotriti opciju pridruzivanja dok je jos vreme, dok postoje uslovi i dok se obruc ne stegne.

Iskoristiti prednost mase, iskustva, lepo vreme...

Nemoj, kao i obicno da budemo na repu dogadjaja[/Hela]

Link to comment

I opština u kojoj je ds na vlasti u saradnji sa unhcr pravi info centar za emigrante, ali začudo o time ne možete pročitati ništa na sajtu rts ili u kuriru...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

ti si iz ds? 

 

a u opstinama gde ds nije na vlasti? mislim, sta ih sprecava da se aktiviraju nekako? ne znam da li pamtis 90te, ds i posebno gss su se konstantno bavili akcijama prikupljanja pomoci. 

 

ovo sto ja pricam stvarno ne zahteva milione i ne znam kakvu organizaciju. samo me je sramota da gosti sa decom koji prolaze kroz moj grad (nepozvani, ali i u nevolji koju razumemo tako jebeno dobro) spavaju na zemlji u najsmrdljivijem parku u beogradu.

 

ljudi zaborave kakvo je karma cudo. 

 

 

a sto se tice legalnosti ili ilegalnosti migranata, indijev link je objasnio. to je i razlog sto ih se ne hapsi. a ako ih se vec ne hapsi, onda, jebemmumater, valjda nas nece merkelova strogo pogledati ako im damo vojne satore ili poljske krevete i wc-e? nije ni vucic tolika picka da se bas tako boji merkelove. samo ga boli paja za ove mucenike, kao i ds i ldp, etc.

 

 

 

2 indy: ne znamo kako je kod tebe, niti sta je od zakona o zastiti privatnosti stiglo u srbiju, ali vrtic u EU, recimo, ne sme da stavi sliku nijednog deteta online bez pismene saglasnosti roditelja. slike dece u novinama, cak i celebrity dece se po pravilu zamucuju. osim ako nisi daily mail, a sve nesto mislim da bi se tvoj prijatelj i moji prijatelji nasli uvredjeni poredjenjem sa standardima te hvale vredne novine. pa i na ovom forumu je par stranica zatvoreno za neregistrovane korisnike. i jos nesto. postoji zilion jebeno dobrih razloga zasto moraju da se postuju privatnost i licni integritet dece. jebote, ej, zena, fotograf, majka, ide i slika decu koja spavaju po parku i to vesa naokolo!? mislim, dopalo bi joj se da joj neko upadne na gajbu i da je probudi skljocanje aparata iznad decijeg krevetica. ako to nije foto safari, onda sta je? 

Link to comment

Ne slažem se u vezi fotografija izbeglica i dece, jednostavno niste u pravu. Tu se radi o javnom interesu. 

 

 EDIT. Odnosi se na ovo što piše chandra.

Edited by Indy
Link to comment

ne znam da li na moj post mislis, indi, ako da, onda mi sarakazam ne radi.

 

ovi ljudi su u beogradu-srbiji vec mesecima. svaki cin pomoci do sada je bio individualan, sem zaista retkih izuzetaka. i od svega negativnog da se izvlaci na povrsinu zastita privatnosti dece - dece koja privatnost nisu nikad imala niti ce je imati jer su postala broj u izbeglickom spisku - zaista je na nivou first world problems u springfildu.

 

ako neka snajka koja ide u savamalu odnese dve flase vode u park, nek kaci sta god hoce po svom reklamnom panou na fejsbuku, sto se mene tice. 

Link to comment

u post- ice bucket challenge svijetu, valjda je i jasno da svaka facebook slika snajke s dvije flase vode za izbjeglice znaci jos dvije snajke sa po dvije flase, a to je super :)

Edited by morgana
Link to comment

Fotografisanje dece i šerovanje tih slika omasovilo se kao odgovor na demonizaciju azilanata

kroz narativ da je to ekonomska emigracija, sastavljena uglavnom od odraslih muškaraca,

u koji je ISIS infiltrirao svoje borce i da je samo trenutak kad će početi da šire svoju državu 

na teritoriji Srbije, i da nam siluju žene.

Da bi se to zaustavilo, ili da bi se bar zainteresovanim stranama pokazala vernija slika.

ljudi su počeli da fotografišu porodice sa decom i da ih šire.

Link to comment

Nije valjda trebalo desetine hiljada izbeglica da zaključimo kako je Srbija fukara?

Jbt građani Srbije decenijama beže iz nje a ne ovi nesrećnici...

Kod Sirijaca je postojalo, a verovatno postoji i dalje, veliko poštovanje prema Srbiji.

Ne mali broj Sirijaca je tokom 70-tih i 80-tih školovan u SFRJ. Mnogi su se i ženili našim ženama.

Mnogi govore srpski i još uvek pamte srećna vremena provedena ovde. Nešto od tog narativa se prenelo i na njihovu decu.

Mene su na to da govore srpski upozorili pre nego što sam išla u Siriju, da se ne iznenadim ukoliko mi se neko obrati na srpskom, i da pazim šta laprdam na ulici jer neko može i da me razume.

Da li treba da napominjem da se tako i desilo. Jednom na pešačkom prelazu u sred Damaska, drugi put u Alepu.

Jeste da je mene lako provaliti kao strankinju jer sam plava i bledunjava, ali baš da sam srpče, malo teže.

Link to comment

ti si iz ds? 

 

a u opstinama gde ds nije na vlasti? mislim, sta ih sprecava da se aktiviraju nekako? ne znam da li pamtis 90te, ds i posebno gss su se konstantno bavili akcijama prikupljanja pomoci. 

 

ovo sto ja pricam stvarno ne zahteva milione i ne znam kakvu organizaciju. samo me je sramota da gosti sa decom koji prolaze kroz moj grad (nepozvani, ali i u nevolji koju razumemo tako jebeno dobro) spavaju na zemlji u najsmrdljivijem parku u beogradu.

 

ljudi zaborave kakvo je karma cudo. 

 

 

a sto se tice legalnosti ili ilegalnosti migranata, indijev link je objasnio. to je i razlog sto ih se ne hapsi. a ako ih se vec ne hapsi, onda, jebemmumater, valjda nas nece merkelova strogo pogledati ako im damo vojne satore ili poljske krevete i wc-e? nije ni vucic tolika picka da se bas tako boji merkelove. samo ga boli paja za ove mucenike, kao i ds i ldp, etc.

 

 

 

2 indy: ne znamo kako je kod tebe, niti sta je od zakona o zastiti privatnosti stiglo u srbiju, ali vrtic u EU, recimo, ne sme da stavi sliku nijednog deteta online bez pismene saglasnosti roditelja. slike dece u novinama, cak i celebrity dece se po pravilu zamucuju. osim ako nisi daily mail, a sve nesto mislim da bi se tvoj prijatelj i moji prijatelji nasli uvredjeni poredjenjem sa standardima te hvale vredne novine. pa i na ovom forumu je par stranica zatvoreno za neregistrovane korisnike. i jos nesto. postoji zilion jebeno dobrih razloga zasto moraju da se postuju privatnost i licni integritet dece. jebote, ej, zena, fotograf, majka, ide i slika decu koja spavaju po parku i to vesa naokolo!? mislim, dopalo bi joj se da joj neko upadne na gajbu i da je probudi skljocanje aparata iznad decijeg krevetica. ako to nije foto safari, onda sta je?

 

Ljudsko razmišljanje, da ne kažem naivno.

Migranti su u centru grada aj onda da tamo dignemo kamp.

Takvim razmišljanjem onda bi trebalo da zemlje z.evrope pošalju čartere u bg...

Nije baš tako jednostavno.

Link to comment

Kod Sirijaca je postojalo, a verovatno postoji i dalje, veliko poštovanje prema Srbiji.

Ne mali broj Sirijaca je tokom 70-tih i 80-tih školovan u SFRJ. Mnogi su se i ženili našim ženama.

Mnogi govore srpski i još uvek pamte srećna vremena provedena ovde. Nešto od tog narativa se prenelo i na njihovu decu.

Mene su na to da govore srpski upozorili pre nego što sam išla u Siriju, da se ne iznenadim ukoliko mi se neko obrati na srpskom, i da pazim šta laprdam na ulici jer neko može i da me razume.

Da li treba da napominjem da se tako i desilo. Jednom na pešačkom prelazu u sred Damaska, drugi put u Alepu.

Jeste da je mene lako provaliti kao strankinju jer sam plava i bledunjava, ali baš da sam srpče, malo teže.

Sve je to ok no verujem da su dobro informisani da ljudi idu iz Srbije, kako je sjajno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...