Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Nije valjda trebalo desetine hiljada izbeglica da zaključimo kako je Srbija fukara?

Jbt građani Srbije decenijama beže iz nje a ne ovi nesrećnici...

Link to comment

to je kada gledaš građane srbije koji odlaze, čovek prosto prihvati činjenicu da je zemlja fukara, ali pravi udarac nastupa onda kada sirotinja sa bliskog istoka, koja nikad nigde nije bila u životu, samo krajičkom oka odmeri catch-a-glimpse, tek je njima jasno u roku od nanosekunde

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Najbolje da su oni ikad razmatrali bilo šta osim rođačkih i ovih-onih veza po Zapadnoj Evropi za svoje krajnje odredište.

 

Ne radi se o pukom bežanju od rata (i možda povratku nakon toga), već i o potrazi za kvalitativnim odskokom u životu. Velika nezaposlenost i par stotina evra mesečne plate nisu prosto dovoljno primamljivi, Španija i Italija su manje-više najsiromašnije države koje su i destinacije a ne samo tranzit (kao što je Grčka recimo, ceo Balkan i Mađarska).

Link to comment

španija i italija imaju reputaciju, a mađarska i srbija je nemaju;

 

i za španiju i italiju su zainteresovani oni koji dolaze iz bivših interesnih zona te dve zemlje, pa će tako libijci, eritrejci, etipopljani i somalijci hrliti ka italiji, već prema espanji gravitiraju i marokanci, mauritanci, malijci, senegalci...

Link to comment

neće oni ništa ružno reći o srbiji, ali iz aviona se vidi da tu za njih nema hleba, kada su jevreji bežali preko potugala u ameriku sigurno nisu hteli da ostanu u lisabonu ili portu i gde već, iako je portugal simpatičan

Loše poređenje. Ti bi kao Jevrejin ostao u Salazarovom Portugalu plus što rat može sutra da dođe i tu?

Link to comment

ja da bezim iz alepa borcha city bi mi izgledala ko ny city - mnogo su probirljivi

Pa, možda i njima izgleda kao NYC. Jedino što u NYC-u ne možeš ništa bez posla i bez para. (Ni u pravom, ni u borčanskom).

Link to comment

ja da bezim iz alepa borcha city bi mi izgledala ko ny city - mnogo su probirljivi

Probaj da malo živiš u Borči bez posla, stana, boravišne/radne dozvole i poznavanja srpskog jezika pa nam javi koliko sličnosti ima sa NYC (u stvari, što kaže Indy, probaj isto to u NYC pa nam javi kako ti izgleda NYC). Ako neko već preuzima na sebe ovu azilantsku golgotu onda je logično da će ići tamo gde su mu najbolje šanse za dalji život a ne tamo gde je jedina prednost u odnosu na Aleppo ta što ga niko neće ubiti iz obesti.

Edited by beowl
Link to comment

to je kada gledaš građane srbije koji odlaze, čovek prosto prihvati činjenicu da je zemlja fukara, ali pravi udarac nastupa onda kada sirotinja sa bliskog istoka, koja nikad nigde nije bila u životu, samo krajičkom oka odmeri catch-a-glimpse, tek je njima jasno u roku od nanosekunde

Na osnovu čega tvrdiš da je to sve sama sirotinja koja u životu nije pomolila nos iz svog sela? Iz Sirije masovno beži i srednja klasa i kvalifikovani radnici i ko god stigne. Sirotinja koja nema ni uštedjevinu ni viziju o bogatoj Evropi uglavnom završava po onim megakampovima u Turskoj i Jordanu. Ka Evropi idu oni imaju nešto uštedjevine, rodjake ili prijatelje u nekoj zemlji EU, i koji su videli neki bolji svet makar surfujući po netu. Sasvim je logično da oni nisu zainteresovani za Srbiju, kao što nisu ni za Bugarsku, Rumuniju ili Grčku iako su ove u EU.

Link to comment

Pa, možda i njima izgleda kao NYC. Jedino što u NYC-u ne možeš ništa bez posla i bez para. (Ni u pravom, ni u borčanskom).

 

Taj rad, ostajali bi ko bele lale da ima posla pa i za tih 200/300 evra.

Ali nula evra je nula evra, a treba jesti i stanovati negde.

Link to comment

I opština u kojoj je ds na vlasti u saradnji sa unhcr pravi info centar za emigrante, ali začudo o time ne možete pročitati ništa na sajtu rts ili u kuriru...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

I opština u kojoj je ds na vlasti u saradnji sa unhcr pravi info centar za emigrante, ali začudo o time ne možete pročitati ništa na sajtu rts ili u kuriru...

 

 

 

Hamlete, sta je zapravo tacno oko ovoga. Zato sto info koji ja imam a koji je relativno pouzdan kaze da je izgradnja ovog centra zaustavljena sa najvisih pozicija u vlasti grada i Srbije. Ako pricamo o istoj stvari - info centar, internet, tus kabine, wc-i, kreveti za najugrozenije (zene i deca koji putuju sami).

 

Inace vam svaka cast, i ako su vas Mali i Vucic zaustavili, ovo nije stvar gde treba da se pokorite, makar i po cenu posledica.

Link to comment

Na osnovu čega tvrdiš da je to sve sama sirotinja koja u životu nije pomolila nos iz svog sela? Iz Sirije masovno beži i srednja klasa i kvalifikovani radnici i ko god stigne. Sirotinja koja nema ni uštedjevinu ni viziju o bogatoj Evropi uglavnom završava po onim megakampovima u Turskoj i Jordanu. Ka Evropi idu oni imaju nešto uštedjevine, rodjake ili prijatelje u nekoj zemlji EU, i koji su videli neki bolji svet makar surfujući po netu. Sasvim je logično da oni nisu zainteresovani za Srbiju, kao što nisu ni za Bugarsku, Rumuniju ili Grčku iako su ove u EU.

 

evo, moje tvrdje su paušalne i odokativne, za srednji sloj sam ubeđen da je već na svojim odredištima pre nego što su ove ogromne migracije i počele, i da kroče u borča siti, odmah će ih podsetiti po atmosferi na stari kraj, kao i ceo balkan uostalom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...