Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Е па јеби га кад енглески није српски. Нпр. Аушвиц се на енглеском категорише као the death camo, логор смрти.

 

А имаш и summer camp, то је да ти деца не подивљају скроз током распуста. Мада кад смо ми били мали дотична "школска летовања" по разнијем Милнама - су врло личила на логор. Смотра, дизање заставе, повечерје. Мислим да Руси то зову "детски лагер". Тај наш је у сваком случају био по Руском рецепту.

 

Дакле, 1 mess.

Edited by condor
Link to comment

Nije tu najbitnija cak ni privatnost.

 

promaklo ti je da primetis da je onaj koji je zapoceo tu pricu ubotrebio cuveni argument "mislite na decu". a zasto bi, ako su na fotografijama jasno vidljivi i prisutni roditelji koji ocigledno nemaju nista protiv, to nije jasno. ili mozda misli da ti primitivci iz sirije i avganistana nisu ni culi za taj neki inter net...

 

pa jesu u kampu ali mislim da je preterano odmah krenuti sa time da su u koncetracionom kampu, pobogu, pa nece ih poslati u gasne komore, mislim da je to olako potezanje poredjenja sa logorima mozda malo preterano ali to je samo moje misljenje, ocito da se iz tih, kako oni kazu, kampova, moze lako izaci pa su mucene ceske vlasti smislile nacin, bez novca i mobilnih telefona ne vredi im nista i da izadju jer gde ce bez para i mobilnih koji su im glavno sredstvo komunikacije i snalazenja preko gugl mapa

 

oh, mucenici jadni... samo me zanima imaju li vec neki zakon po kome oduzimaju novac i mobilne telefone ljudima, ili ce ga doneti sutra, po hitnom postupku?

Edited by aram
Link to comment

oh, mucenici jadni... samo me zanima imaju li vec neki zakon po kome oduzimaju novac i mobilne telefone ljudima, ili ce ga doneti sutra, po hitnom postupku?

 

ma ne bih ulazio u tu raspravu, shvatam da su ljudi koji su doziveli iskustvo emigracije iz bedne drzave i iskustvo imigracije u bogate drzave osetljiviji na taj problem

 

mene cudi nesto, eto, saudijska arabija ima prostora koliko hoces, saudijaca ima malo, novaca imaju vise nego blata i govana, moraju da uvoze radnu snagu cak iz indije i pakistana, kulturoloski i verski su slicniji sirijcima nego cesima ili nemcima i gle cuda, niko, niko nece u saudi arabiju a medju izbegicama ima kako nekvalifikovanih ljudi tako i sirijske srednje klase tako da bi u hiperbogatoj saudi kraljevini imali sanse da nadju poslove, dakle, niko ne proziva saudijsku arabiju ili emirate ali gle cuda, ispadose cesi nocas najveci zlikovci neosetljivi na tudje zelje, muke i probleme

 

 

 

Е па јеби га кад енглески није српски. Нпр. Аушвиц се на енглеском категорише као the death camo, логор смрти.

 

А имаш и summer camp, то је да ти деца не подивљају скроз током распуста. Мада кад смо ми били мали дотична "школска летовања" по разнијем Милнама - су врло личила на логор. Смотра, дизање заставе, повечерје. Мислим да Руси то зову "детски лагер". Тај наш је у сваком случају био по Руском рецепту.

 

Дакле, 1 mess.

 

za bold, bio jedanput samo, davne 1969 :lolol:  dadada, dizanje zastave, spustanje zastave ahahaha gde se toga seti :lolol:

 

a ta zbrka oko znacenja, da, u pravu si

Edited by Pontijak
Link to comment

promaklo ti je da primetis da je onaj koji je zapoceo tu pricu ubotrebio cuveni argument "mislite na decu".  

 

Moguće je da nisam bio jasan... ja ne osuđujem onog ko je kačio te fotografije. Ne samo zato što mi je drug.

Link to comment

ama, oduvek su se fotografisala deca kada su ratovi, krizne situacije, setimo se samo cuvene fotografije vijetnamske devojcice koja place na putu medju drugom decom i vojnicima posle napada napalmom na njeno selo, u ovo doba politicke korektnosti tu fotografiju ne bi ni objavili jer je devojcica, o uzasa, gola a o o znacaju i efektima na javno mnjenje te fotografije se ihahaj pisalo decenijama

Link to comment

Moguće je da nisam bio jasan... ja ne osuđujem onog ko je kačio te fotografije. Ne samo zato što mi je drug.

 

ma ne,ne, tj. meni je tvoj stav jasan makar. samo mi je zasmetalo to "will somebody think of the children" moralisanje, a mrzelo me da trazim originalni poust, te tvoj zloupotrebih :)

Edited by aram
Link to comment

promaklo ti je da primetis da je onaj koji je zapoceo tu pricu ubotrebio cuveni argument "mislite na decu". a zasto bi, ako su na fotografijama jasno vidljivi i prisutni roditelji koji ocigledno nemaju nista protiv, to nije jasno. ili mozda misli da ti primitivci iz sirije i avganistana nisu ni culi za taj neki inter net...

 

argument "mislite na decu" je cuven sa razlogom. ne znam da li mislimo na iste ljude i iste fotke, ja sam u poslednja dva dana izbrojao bar pet neumesnih serovanih galerija. pritom, za troje od petoro fotografa znam da su ziveli po inostranstvu i da znaju koliko je neumesno (a i protivzakonito) serovati slike tudje dece po internetu. 

 

sto se tice saglasnosti, mogli su biti saglasni da se slikaju ne znajuci da ce slike biti online i dostupne na otvorenim profilima. a cak i da im nije bilo do slikanja, jesu li bili u prilici da kazu ne? a pritom je neka budaletina isla sa kamerom i slikala ljude i decu kako spavaju. jesu li i oni dali saglasnost za to? 

 

jedini validan argument je sirenje price, ali i to bi opet trebalo da rade profesionalci a ne u svakoj-corbi-mirodjije zeljne lajkova. a ako ne radi drzava, u srbiji ima bar 10 ngo-va koji imaju ogromno iskustvo u pomaganju izbeglicama i radu sa ljudima koji su ostali bez icega (i koji su bili mnogo godina odlicno placeni za taj posao). recimo grupa 484. oni mi prvi padaju na pamet kao izuzetno pozitivan primer (u smislu da su stvarno nesto radili i nisu fantomska org). sudeci po njihovom sajtu bave se sad ekonomskim uticajem socijalnih preduzeca i predstavljanjem radova juzno korejske vizuelne umetnice desetogodisnjacima. gde su da pomognu ovim ljudima?

 

gde je fucking vucic da prenese nekom sirijskom detetu da flasicu vode? gde su ds i ldp? za koji kurac uopste postoje politicke partije ako nisu u stanju da reaguju na ovakvu krizu? 

 

najiskrenije postovanje imam za svakoga ko je prosao tim parkom, odneo im flasicu vode ili makar im se osmehnuo. ali tu jednostavno nema mesta fotoaparatima. ovo sto indi kaze - "mora na fb i twitter inace se nije desilo". desilo se, itekako. desilo se tim mucenicima i pamtice svaku pomoc. desilo se i onima koji su pomogli. u beogradu i srbiji postoji toliko ljudi koji iza sebe imaju decenije pomaganja izbeglicama i slanja pomoci u bosnu, u hrvatsku, na kosovo bez ijedne fotogtafije.  

 

ne moramo da se pretvaramo u vucica kojeg prate kamere kad nosi dete do helikoptera. ali, jebiga, zakoni drustva spektakla.

Link to comment

ama, oduvek su se fotografisala deca kada su ratovi, krizne situacije, setimo se samo cuvene fotografije vijetnamske devojcice koja place na putu medju drugom decom i vojnicima posle napada napalmom na njeno selo, u ovo doba politicke korektnosti tu fotografiju ne bi ni objavili jer je devojcica, o uzasa, gola a o o znacaju i efektima na javno mnjenje te fotografije se ihahaj pisalo decenijama

 

i meni je palo to poredjenje na pamet. samo sto picin park nije vijetnam. ono, slem na glavu, pravac u siriju, pa slikajte do mile volje. samo sto ovde pricamo o beogradskim pozerima koji se igraju ratnih novinara i sto je uticaj njihovih fotografija par stotina lajkova. cekaju se istok pavlovic & co.

 

 

jel ima ovde jos nekih ldp i ds kadrova? kako probuditi stranke da se ukljuce? 

Link to comment

 

gde je fucking vucic da prenese nekom sirijskom detetu da flasicu vode? gde su ds i ldp? za koji kurac uopste postoje politicke partije ako nisu u stanju da reaguju na ovakvu krizu? 

 

 

 

Kako bi zeleo da reaguju, sta da kazu, "ucinicemo sve da ovi nesrecni ljudi koji su ilegalno usli u Srbiju bezbedno proputuju, ilegalno udju u Madjarsku i zapocnu novi zivot u nekoj od zemalja Zapadne Evrope"? 

Link to comment

  ilegalno usli  

To ne postoji kada su izbeglice u pitanju.

 

EDIT. fact check odavde.

 

 

Experts contacted by ABC Fact Check say it is not appropriate to use "illegal" when specifically describing asylum seekers or refugees.

 

Professor Jane McAdam, director of the International Refugee and Migration Law Project at the University of New South Wales, says that "asylum seekers are not illegal under international law".

"By ratifying the Refugee Convention, governments agree precisely not to treat asylum seekers as illegal," Professor McAdam said.

Professor Andreas Schloenhardt, from the University of Queensland law school took a similar view, saying "the terms 'asylum seeker' and 'illegal' should not be used together or in the same sentence".

Edited by Indy
Link to comment

i meni je palo to poredjenje na pamet. samo sto picin park nije vijetnam. ono, slem na glavu, pravac u siriju, pa slikajte do mile volje. samo sto ovde pricamo o beogradskim pozerima koji se igraju ratnih novinara i sto je uticaj njihovih fotografija par stotina lajkova. cekaju se istok pavlovic & co.

 

 

jel ima ovde jos nekih ldp i ds kadrova? kako probuditi stranke da se ukljuce?

 

ma slazem se ja sa tobom, primetio sam i ja da su pocele po fejsbuku da se kace fotografije tog da tako kazem turistickog tipa i meni je nekako nelagodna pomisao da fotkanje izbeglica za neke postaje samo deo nocnog provoda u savamali, sto ti kazes, beogradski pozeri

 

o drzavi, gradskoj upravi, politickim partijama, ngo sektoru, sve si napisao, tu se ne mora dodati nista

 

 

 

Kako bi zeleo da reaguju, sta da kazu, "ucinicemo sve da ovi nesrecni ljudi koji su ilegalno usli u Srbiju bezbedno proputuju, ilegalno udju u Madjarsku i zapocnu novi zivot u nekoj od zemalja Zapadne Evrope"?

 

ma ne moraju nista da kazu, neka cute ako se plase reakcija ambasada™ u 4 oka, nego jednostavno neka nesto urade, sto napisao chandra, zar je toliko strasno, toliko nemoguce, toliko opasno po drzavu srbiju koja tezi eu integracijama i blabla, dakle zar je toliko nemoguce u beogradu odvojiti nesto vojnih satora, poljskih kreveta, mobilnih toaleta, postaviti jednu mobilnu lekarsku ekipu za svaki slucaj ako nekom od tij ljudi pozli, angazovati studentariju sa grupe za arapski jezik filoloskog da budu makar nekakvi tumaci zbog izbeglica koji ne znaju evropske jezike? zar je to toliko tesko, toliko nemoguce?

Edited by Pontijak
Link to comment

Malo previše sebi dajete za pravo da budete sudije u pogledu nečije "motivacije" (za kačenje fotki, konkretno). Da li to neko radi iz žurnalističkih, artističkih ili malograđanskih pobuda - svako može o tome da ima mišljenje kakvo želi. Bitno je da (za razliku od onog što kaže chandra) nije protivzakonito.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...