Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

 

U Nemačkoj registrovano više od 300.000 azilanata

Nemačke pokrajine su u ovoj godini registrovale više od 300.000 ljudi koji traže azil u Nemačkoj.

Podaci, u koje je dnevnik “Velt“ imao uvid, govore da broj podnosioca zahteva za azil raste, navodi ovaj dnevnik.

Prema podacima pokrajina, reč je o tačno 302. 415 zahteva za azil, što je više nego što govore podaci Saveznog zavoda za migracije i izbeglice, prema kojima je u sedam meseci ove godine registrovano 258 000 zahteva, navodi ovaj dnevnik danas.

Razlika se objašnjava time da je potrebno neko vreme dok se statistički podaci sa pokrajinskog registruju na saveznom nivou i ističe da ovi podaci ukazuju da broj zahteva za azil u Nemačkoj raste i da se prognoze Savezne službe za migracije i izbeglice moraju korigovati. 

 

 

i to bi bila direktna posledica svega o čemu pričamo

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

meni je fucking neverovatno koliko smo se kao drustvo odvojili od osnovnih ideja i nacela humanosti. srbija je siromasna zemlja, ali nismo toliko siromasni da se ne moze instalirati nekoliko tranzitnih kampova za ove mucenike. ono - vojni satori ili neka hala, duseci makar za decu, prva lekarska pomoc i sl. divno je sto ima ljudi koji su spremni da potraze migrante, s njima porazgovaraju, i podele pomoc. ali ovo je humanitarna katastrofa razmera koje prevazilaze individualne reakcije. 

 

zar bi bilo toliko nenormalno da nasa usrana raspala vojska organizuje prihvat ili transport? gde su sve one vladine i nevladine organizacije koje se bave izbeglicama od pre 20 godina? gde su organizacije koje se brinu o deci? centar za pomoc i zastitu azilanata radi - koliko kapiram - odlican posao, ali to je tako uzasno malo spram onoga sta moze da se ucini za ove ljude.  jebote, znam da je sci-fi da zvanicna, kolektivna srbija ucini bilo sta vredno paznje ikada, ali zar moramo da padamo na svakom jebenom ispitu? pitanje je, naravno, retoricko jer se ovoj drzavi zivo jebe i za sopstvene gradjane. 

 

zato je ovo prilika da najbolja predsednica kucnog saveta i gomila drugih opskurnih kvazi intelektualnih tipova i attention whores krenu u poverty safari. gledam jutros slike na fejsbuku jednog od njih sa nekom sirijskom decicom. udelio im staro cebe, pa da se malo slikamo da se vidi kako sam ja dobar. u picku lepu materinu, jel mora odmah na fejs, instagram, twitter? a elementarna privatnost te dece? a da im ostavimo komadic dostojanstva? 

Edited by chandra
Link to comment

Uh, ma koliko ja lično ne volim tu vrstu reklamiranja, ona deluje,

Pera vidi da je Mika uradio nešto lepo, pa hoće i on, Aca ne bi da bude najgori 

pa će da uradi nešto da se i on pohvali.

Ima ovde ljudi koji se bave marketingom, znaće bolje da objasne zašto to tako funkcioniše.

Isto ide i u obrnutom smeru, ako Mika napiše da azilanti smrde, Peri će biti mnogo lakše da jede govna i on.

Kako su se ovi drugi, koji mrze i brane™ parkove i ulice već aktivirali mora postojati i vidljiva akcija drugih

da bi se bar na taj način animirali ljudi koji bi pomogli ali ih malo mrzi da se cimaju.

Link to comment

http://beta.rs/vesti/drustvo-vesti-svet/9699-ceska-policija-suzavcem-protiv-izbeglica-koje-traze-deportaciju-u-nemacku
 

Zahteve da im se vrate novac i mobilni telefoni koje će po zakonu dobiti natrag tek kada budu napuštali Češku kao i glavni zahtev da ih češke vlasti hitno deportuju ali u Nemačku, ministar je odbio kao nemoguće. "Verovatno su videli proteste izbegica u Kaleu u Francuskoj i time se inspirisali. Ljudi koji su ovde moraju da shvate da su u tuđoj zemlji i da poštuju češke zakone. Nedostaje im pokornost", kazao je Hovanec. Nakon odlaska ministra izbili su još žešći protesti i iz izbegličkog logora je pokušalo da se probije oko 100 muškaraca.

 

 
Link to comment

 

http://beta.rs/vesti/drustvo-vesti-svet/9699-ceska-policija-suzavcem-protiv-izbeglica-koje-traze-deportaciju-u-nemacku

 

Zahteve da im se vrate novac i mobilni telefoni koje će po zakonu dobiti natrag tek kada budu napuštali Češku kao i glavni zahtev da ih češke vlasti hitno deportuju ali u Nemačku, ministar je odbio kao nemoguće. "Verovatno su videli proteste izbegica u Kaleu u Francuskoj i time se inspirisali. Ljudi koji su ovde moraju da shvate da su u tuđoj zemlji i da poštuju češke zakone. Nedostaje im pokornost", kazao je Hovanec. Nakon odlaska ministra izbili su još žešći protesti i iz izbegličkog logora je pokušalo da se probije oko 100 muškaraca.

 

 

 

 

 

Ovom Hovanecu želim da se ceo život pokorava. Govedo.

Link to comment

Hm, ima ovo:

 

„Ti lidé, kteří tady jsou, si musí uvědomit, že přišli do cizí země, jsou tu na návštěvě a musí dodržovat zákony České republiky. Policie bude reagovat na jakýkoliv další pokus o opuštění tohoto tábora násilím a zasáhne velmi efektivně v mezích zákona,“ upozornil.

Policie znovu zasahovala proti bouřícím se běžencům v zařízení v Bělé pod Bezdězem. Situaci na místě řešil i ministr vnitra

„Je tady standardní zařízení. Ti lidé mají střechu nad hlavou, mají dostatek jídla. Myslím, že jim chybí trochu pokory,“ dodal Chovanec.

 

 

ovde i ovde

 

čini mi se da Češki mejnstrim mediji nisu preneli taj deo

 

EDIT:

btw, ne pričam češki ali mislim da je u pitanju zahvalnost, za krov nad glavom i hranu...

Edited by Vapad
Link to comment

Teško da pokora može biti zahvalnost.

Mada ostavljam mogućnost.

I od kad se mesto, ograđeno, u kom čekaš deportaciju i iz kog ne možeš da izađeš

zove kamp umesto logor?

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

jel mora odmah na fejs, instagram, twitter? 

 

Kao prvo, mora, u 2015-oj (ovo polusarkasticno). Kao drugo, kao sto rece ona ispod tebe, neke ideje treba siriti (mislim da znam na koje slike mislis, i vidim da se sire). Nije tu najbitnija cak ni privatnost. (Mada bi trebalo i na to misliti, jer ce se barem neke izbeglice morati da vrate).

Link to comment

I od kad se mesto, ograđeno, u kom čekaš deportaciju i iz kog ne možeš da izađeš

zove kamp umesto logor?

 

ne znam od kad se u engleskom logor zove kamp ali da se zove, zove se :)

 

a ovo oko fejsbuka, razumno zvuci ono sto ti i indy kazete ali meni se cini da isto tako ima dosta i one blazirane bljutavosti, otici malo u park kod stanice, slikati se sa simpaticnim izbeglicama, okaciti odma na net pa se lepo nastavi u neko hisper mesto u savamali, potpuno se slazem sa chandrom, gde je ova usrana drzava sa usranim gradom da ucini boravak tim ljudima ovde snosljivijim, kamo vojni satori, pokretni toaleti, jedna mobilna lekarska ekipa zlu ne trebalo

Edited by Pontijak
Link to comment

Mislila sam na srpski jezik. Jasna je konotacija logora kao što je jasno na šta misliš kad kažeš, 

na srpskom, kamp.

Ljudi su zatvoreni, bez isprava, bez novca, bez mobilnih telefona, sve im je oduzeto.

Teško da se može reći da su u kampu.

Link to comment

Mislila sam na srpski jezik. Jasna je konotacija logora kao što je jasno na šta misliš kad kažeš, 

na srpskom, kamp.

Ljudi su zatvoreni, bez isprava, bez novca, bez mobilnih telefona, sve im je oduzeto.

Teško da se može reći da su u kampu.

 

pa jesu u kampu ali mislim da je preterano odmah krenuti sa time da su u koncetracionom kampu, pobogu, pa nece ih poslati u gasne komore, mislim da je to olako potezanje poredjenja sa logorima mozda malo preterano ali to je samo moje misljenje, ocito da se iz tih, kako oni kazu, kampova, moze lako izaci pa su mucene ceske vlasti smislile nacin, bez novca i mobilnih telefona ne vredi im nista i da izadju jer gde ce bez para i mobilnih koji su im glavno sredstvo komunikacije i snalazenja preko gugl mapa

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...