Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

ko nije u tom kolu nece se osecati prozvanim niti uvredjenim. bas kao sto se ni ja nisam tako osecao za milosevicevog vakta i ratova kad smo mi kolektivno bili na stubu srama. kad malo bolje razmislim, uglavnom sam se slagao sa napadacima. 

 

 

khm, khm, da nisi zaboravio da dodas da si u to vreme ziveo u inostranstvu?

 

mozda bi geprat mogao da kaze kako se on osecao devedesetih kada bi cuo da neki Nemac/Englez/Amerikanac kaze za Srbiju ono sto je on malocas rekao za Madjarsku?

Link to comment

Ta tzv. civilizovana i tolerantna Evropa pala je na najvećem ispitu - ispitu čovečnosti. A Balkanci jesu možda i naprasiti, jesu možda i prosti, i  i glupi i naivni ... Ali imaju nešto što se ne može kupiti parama ...

 

Srbija:

 

redzep-arifi-migranti-policajac-presevo-

 

Hrvatska:

 

PXL_160915_11624779.jpg

Link to comment

khm, khm, da nisi zaboravio da dodas da si u to vreme ziveo u inostranstvu?

 

mozda bi geprat mogao da kaze kako se on osecao devedesetih kada bi cuo da neki Nemac/Englez/Amerikanac kaze za Srbiju ono sto je on malocas rekao za Madjarsku?

nisam bio manje srbin ako nisam bio u zemlji. to nije neki argument.

 

a i tih godina su me razni stalno kinjili da objasnjavam sta se desava, da li je istina da smo zaista takva zveri i nije mi padalo na pamet da to tumacim licno. 

Link to comment

Ne postoji nikakva opasnost da civilizovan covek za akcije madjarskih vlasti optuzi ceo madjarski narod, to je ekskluziva ovih koji su se svojevremeno valjali u generalizaciji Srba a sad brizljivo paze da neko slucajno isto ne priredi nekom drugom. Valjda zato sto su u medjuvremenu naucili da to nije lepo raditi. S druge strane, ne treba bezati od toga da su u pitanju akcije madjarske drzave i madjarskog establismenta koji je u Madjarskoj vrlo komotno na vlasti i ima siroku podrsku i za ovakav odnos prema izbeglicama.

 

Besmisleno je zabijati glavu u pesak u situaciji kad pred nasim ocima EU pada na ispitu iz nekoliko razlicitih predmeta. Evropa ima dugu i bogatu tradiciju demokratije, liberalnosti i tolerancije ali ima i neke druge bogate tradicije sa drugacijim predznakom koje su se sada bas onako vedro i slobodno razotkrile, verovatno smatrajuci da je ovaj pritisak izbeglica iz muslimanskog sveta dovoljna babaroga da se na njoj moze izgraditi ozbiljna podrska. Sto se samog Orbana i njegove politike tice procitajte ponovo Radoyev post, sticajem okolnosti znam da covek ocigledno zna o cemu prica. Ovaj sentiment u Madjarskoj koji se na ovom topiku toliko kritikuje nije od juce i nije se pojavio kao reakcija na izbeglicku krizu, samo ga je kriza isterala na svetlo dana. Mnogi madjarski intelektualci koje poznajem a bastine ono sto u najpovoljnijem scenariju nazivamo evropskim vrednostima vec duze vreme su ocajni zbog toga u sta se Madjarska pretvara.

Link to comment

Jedino što vi nikako da skapirate da nikakvi antimađarski sentimenti ne postoje u svetu, sem u vašim fantazijama.

 

Jebote, pa niko od vas na ovom topiku nema neku elementarnu ozbiljnost i samokontrolu. Ja stvarno ne znam šta bi bilo da je iko ovde na čelu neke političke partije/organizacije, kakav bi to dilentantizam bio i na šta bi to ličilo (zapravo, znam: na Čedu). Vaš odgovor na imigrantsku krizu: antimađarština (i pozivanje na neke antimađarske sentimente u narodu koji ne postoje, a i da postoje svakako nisu zbog patnje migranata - ljude boli kurac za to), neki vulgarni anti-EU stav (ono što ne kapirate, ma koliko priželjkivali neki "levi" antiimperijalizam, je da to uvek ide na ruku desnici i da nama treba (bilo da smo liberali ili socijalisti) jedna ozbiljnija linija, poput one koju ima Siriza, ne ovo sranje - sem ako ne priželjkujemo nacionalistički odgovor na krizu).

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Sto se samog Orbana i njegove politike tice procitajte ponovo Radoyev post, sticajem okolnosti znam da covek ocigledno zna o cemu prica. Ovaj sentiment u Madjarskoj koji se na ovom topiku toliko kritikuje nije od juce i nije se pojavio kao reakcija na izbeglicku krizu, samo ga je kriza isterala na svetlo dana. Mnogi madjarski intelektualci koje poznajem a bastine ono sto u najpovoljnijem scenariju nazivamo evropskim vrednostima vec duze vreme su ocajni zbog toga u sta se Madjarska pretvara.

 

Naravno da znam o cemu pricam, odrastao sam u Potisju u vecinski madjarskom mestu, imam puno prijatelja do groba medju Madjarima ovim nasim, a bogami postoje i familijarne veze kako sa nasim tako i sa praaaavim Madjarima iz Madjarske, i to i iz Peste i iz provincije, uprkos tome sto je nasa porodica tesko postradala tokom Racije to se nikada nije uzimalo za zlo svim Madjarima nego samo jednom odredjenom sloju. Nazalost u zadnjim godinama taj isti sloj ponovo uzjahuje u sedlo. U Madjarskoj sam bio nebrojeno puta, od 70-tih godina naovamo, jezik razumem prilicno dobro a govorim ga srednjezalosno, a sticajem okolnosti otkad sam u emigraciji zadesilo me da radim sa Romima izbeglicama iz Madjarske pred neonacistickim terorom. Tako da iz prve ruke znam sta se desava i kuda idu stvari, i to nije ni najmanje dobro ni za Madjarsku i Madjare uopste a bogami ni za sve one koji im se slucajno budu nasli na putu ostvarivanja ambicija revizije Trianona.

Link to comment

nisam bio manje srbin ako nisam bio u zemlji. to nije neki argument.

Nije u pitanju da li si vise ili manje Srbin vec u tome da se svaki dan kuvas u tom loncu koga ne podnosis, a onda ti dodje neko sa strane da ti u sustini kaze da ste svi vi isti, i vi sto se kuvate i oni sto loze vatru. Donedavno redovni clan ovog foruma (hint: ima preko 50K postova) je jednom rekao da bi na kritike stranaca odgovarao sa "a sto ne ostanes kod nas da nam pomognes da se resimo bede". 

Link to comment

Jedino što vi nikako da skapirate da nikakvi antimađarski sentimenti ne postoje u svetu, sem u vašim fantazijama.

 

Jebote, pa niko od vas na ovom topiku nema neku elementarnu ozbiljnost i samokontrolu. Ja stvarno ne znam šta bi bilo da je iko ovde na čelu neke političke partije/organizacije, kakav bi to dilentantizam bio i na šta bi to ličilo (zapravo, znam: na Čedu). Vaš odgovor na imigrantsku krizu: antimađarština (i pozivanje na neke antimađarske sentimente u narodu koji ne postoje, a i da postoje svakako nisu zbog patnje migranata - ljude boli kurac za to), neki vulgarni anti-EU stav (ono što ne kapirate, ma koliko priželjkivali neki "levi" antiimperijalizam, je da to uvek ide na ruku desnici i da nama treba (bilo da smo liberali ili socijalisti) jedna ozbiljnija linija, poput one koju ima Siriza, ne ovo sranje - sem ako ne priželjkujemo nacionalistički odgovor na krizu).

 

O cemu li ti pricas da mi je samo znati.

Link to comment

Koliko god da je uloga Madjarske odvratna bilo bi lose da se to pretvori u neku mrznju protiv Madjara a imam utisak sudeci po drustvenim mrezama da se i u to polako pretvara.

Na kojim društvenim mrežama, života ti?! Pa tamo postoji kompletan, ali kompletan konsenzus da su ono sve vojno sposobni muškarci i da Madjarska danas hrabro i usamljeno brani usnulu Evropu. Gde god se sprovodi neka anketa svi su u fazonu da treba udariti još jače i žešće. Stvari se kotrljaju prema onom ratu civilizacija a ti na društvenim mrežama vidiš mržnju protiv Madjara jer se u hiljadu ekstatičnih komentara podrške nadje jedan tipa: "Tužno je videti bodljikavu žicu u 21. veku"?

Link to comment

Jedino što vi nikako da skapirate da nikakvi antimađarski sentimenti ne postoje u svetu, sem u vašim fantazijama.

 

Jebote, pa niko od vas na ovom topiku nema neku elementarnu ozbiljnost i samokontrolu. Ja stvarno ne znam šta bi bilo da je iko ovde na čelu neke političke partije/organizacije, kakav bi to dilentantizam bio i na šta bi to ličilo (zapravo, znam: na Čedu). Vaš odgovor na imigrantsku krizu: antimađarština (i pozivanje na neke antimađarske sentimente u narodu koji ne postoje, a i da postoje svakako nisu zbog patnje migranata - ljude boli kurac za to), neki vulgarni anti-EU stav (ono što ne kapirate, ma koliko priželjkivali neki "levi" antiimperijalizam, je da to uvek ide na ruku desnici i da nama treba (bilo da smo liberali ili socijalisti) jedna ozbiljnija linija, poput one koju ima Siriza, ne ovo sranje - sem ako ne priželjkujemo nacionalistički odgovor na krizu).

 

Siriza?  :lolol:

 

A koju to liniju ima Siriza?

Od te organizacije ni kamen na kamenu nije ostao.

Link to comment

Ne postoji nikakva opasnost da civilizovan covek za akcije madjarskih vlasti optuzi ceo madjarski narod, to je ekskluziva ovih koji su se svojevremeno valjali u generalizaciji Srba a sad brizljivo paze da neko slucajno isto ne priredi nekom drugom. Valjda zato sto su u medjuvremenu naucili da to nije lepo raditi. S druge strane, ne treba bezati od toga da su u pitanju akcije madjarske drzave i madjarskog establismenta koji je u Madjarskoj vrlo komotno na vlasti i ima siroku podrsku i za ovakav odnos prema izbeglicama.

 

Besmisleno je zabijati glavu u pesak u situaciji kad pred nasim ocima EU pada na ispitu iz nekoliko razlicitih predmeta. Evropa ima dugu i bogatu tradiciju demokratije, liberalnosti i tolerancije ali ima i neke druge bogate tradicije sa drugacijim predznakom koje su se sada bas onako vedro i slobodno razotkrile, verovatno smatrajuci da je ovaj pritisak izbeglica iz muslimanskog sveta dovoljna babaroga da se na njoj moze izgraditi ozbiljna podrska. Sto se samog Orbana i njegove politike tice procitajte ponovo Radoyev post, sticajem okolnosti znam da covek ocigledno zna o cemu prica. Ovaj sentiment u Madjarskoj koji se na ovom topiku toliko kritikuje nije od juce i nije se pojavio kao reakcija na izbeglicku krizu, samo ga je kriza isterala na svetlo dana. Mnogi madjarski intelektualci koje poznajem a bastine ono sto u najpovoljnijem scenariju nazivamo evropskim vrednostima vec duze vreme su ocajni zbog toga u sta se Madjarska pretvara.

 

Ne postoji nikakva opasnost da civilizovan covek za akcije madjarskih vlasti optuzi ceo madjarski narod, to je ekskluziva ovih koji su se svojevremeno valjali u generalizaciji Srba a sad brizljivo paze da neko slucajno isto ne priredi nekom drugom. Valjda zato sto su u medjuvremenu naucili da to nije lepo raditi. S druge strane, ne treba bezati od toga da su u pitanju akcije madjarske drzave i madjarskog establismenta koji je u Madjarskoj vrlo komotno na vlasti i ima siroku podrsku i za ovakav odnos prema izbeglicama.

 

 

Nista, sledeci put kada se Condor pojavi, mozemo samo da kazemo da je u pravu jer je na antiratnim skupovima u prvoj polovini devedesetih u Beogradu retko bilo vise od nekoliko stotina gradjana te da se masovno bacalo cvece na vojsku koja je pohodila Vukovar.

 

Nista ti tu nece pomoci ono, kontrola medija, opozicija, bla, bla... jer ce Condor reci da je ta opozicija bila jednako nacionalisticka, kao sto su Madjari jedino digli glas kada se Orban priblizio Putinu.

 

A ja Condor nisam.

Link to comment

Koje predrasude prema fervexu :(

Ukratko, fervex se malo svadja sam sa sobom u svojoj glavi da li anti madjarski sentimenti postoje u narodu. Fervex vulin 1 kaze da ne postoje, samo ste istripovali vi ljudi sa foruma, fervex vulin dva tvrdi da i ako postoje, nisu sigurno zbog sranja sa izbeglicama. Posle nesto brani eu, pa velica sirizu, to je i meni malo nejasno

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...