Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Beowle,

 

nebitno je koga bi Arsenal preskocio ili ne (ispred smo™ Cityja, s tim da u pretposljednjem kolu idemo kod njih). Da su Tottenham ili West Ham na celu, nista ne bih rekao jer su to najbolji timovi u Engleskoj prema onome sto sam vidio ove sezone.

 

Penal je, u najgorem slucaju, 50-postotna sansa za gol. Kazes da se ne bi nista promijenilo da je sudjen koji penal na Emiratima? Bi. Zabijes penal bunkerasima za 1:0 pa neka se otvore, zna se sta ih onda ceka.

Promenilo bi se bodovno ali se ne bi promenila činjenica da Arsenal igra jalov i negledljiv fudbal, nešto izmedju uzaludnog oponašanja Barce i uzaludnog oponašanja PSG. I protiv Spursa pola lige igra bunker pa ih ovi otvore, izvade na tanjir i pojedu za doručak. I to rade sa igračima koji nisu klasa jednog Özila ili Alexisa.

 

Uzgred, Lester nije jedini primer malog kluba koji je pametno uložio pare i ubrao plodove toga. Uzmi npr. Watford i njihov napadački dvojac, jedan je došao iz nižih liga a drugi iz Udina posle pozajmice. Pa još ugrabili Gomesa za dž i na kraju dali Floresu da za 3 milijuna po sezoni od toga napravi nešto, to je ključni momenat. Jbg, dolaze neki novi ljudi kojima nije potrebno osamsto petsto milijuna da prevazidju sva očekivanja uprave ili su sposobni da svoj roster koriste pametnije nego što Wenger koristi dva individualno najkvalitetnija veznjaka u ligi.

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

U preimer ligi gotovo svi imaju dovoljno para da naprave nešto, a razlike u bogatstvu će se samo još više smanjivati u budućnosti. Od same količine novaca biće daleko bitnije pitanje kako se i šta radi sa istim, tj ko pametnije ulaže i ima bolje projekte ™. Čak postaje malo deplasirano uopšte raspravljati o bogatstvu na ostrvu.

 

Uostalom to je razlika između nas i razvojnih liga gde se borba za titulu svede na to da li više novaca preko leta pukne seltik, glazgov ili onaj bunkeraški aberdin :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment

Uzgred, Lester nije jedini primer malog kluba koji je pametno uložio pare i ubrao plodove toga. Uzmi npr. Watford i njihov napadački dvojac, jedan je došao iz nižih liga a drugi iz Udina posle pozajmice. Pa još ugrabili Gomesa za dž i na kraju dali Floresu da za 3 milijuna po sezoni od toga napravi nešto, to je ključni momenat. Jbg, dolaze neki novi ljudi kojima nije potrebno osamsto petsto milijuna da prevazidju sva očekivanja uprave ili su sposobni da svoj roster koriste pametnije nego što Wenger koristi dva individualno najkvalitetnija veznjaka u ligi.

 

Uf uf uf... Al' ti je primer. Došao iz Udina posle pozajmice. Nema veze što Udineze drži isti vlasnik, kao i Granadu. Kada možeš da kombinuješ sa igračima 3 kluba iz 3 zemlje, to baš i nije najsrećniji primer malog kluba koji je uspešan. To kao što se Donald Tramp hvali što se obogatio, a dobio početnu pozajmicu od ćaleta :lol:

 

Bornmut mi je možda bolji primer pametnog ulaganja, pogotovo ako prežive i narodne sezone. I u Svonsiju se jako dobro radilo već duži niz godina i to je dobar primer. Ali Votford nikako nije u tom rangu.

Link to comment

Mislio sam da smo se složili da je od vlasničke strukture i porekla/količine para važnije šta na terenu prikazuju igrači koje si doveo i šta sa njima radi menadžer kojeg si angažovao?

Link to comment

Mislio sam da smo se složili da je od vlasničke strukture i porekla/količine para važnije šta na terenu prikazuju igrači koje si doveo i šta sa njima radi menadžer kojeg si angažovao?

 

Pa u tom datom primeru, koji si sam izabrao, ne možeš da zanemariš kako su došli do tog sastava. Kao što rekoh, imaš bolje primere od Votforda.

 

Ostade Stuki sam u napadu... Nije u nekioj formi, ali nije ni tragedija...

 

Dobro, tu je i Firmino kao alternativa i prilika za Bentekea za poslednji trzaj.

Link to comment

Pa i nije. Popravlja se polako, ali od kako se vratio pravio je jako glupe odluke sa loptom, a u odbrani manje radio od Origija. U suštini nema veze dok daje golove, ali neće mu ih uvek Milner & co. nameštati na tacni.

Link to comment

Да инвалид постиже гол по утакмици и није лош просек. Ако Милнер и остали не намештају голове, ко ће да их намешта? Мињоле, Клоп? -_-

Link to comment

Jebiga, ja očekujem da i sam nekad nešto uradi osim što mulja u mestu i gleda kako da opali sa 25 metara, Balotelli-style. Dešavalo se da upropasti jako lepe, tečne akcije, sve sa po jednim ili dva dodira - kad dođe lopta kod njega on se prvo zagradi niotkoga, pa finta ovamo, pa finta onamo, pa dribling pola metra... u međuvremenu tri saigrača utrče u ofsajd, i onda šta će drugo, mora da prangija. 

 

Ali to je sve normalno, posle tolikih pauza ne može momentalno da se uklopi. Ako bude nekim čudom izdržao do kraja sezone bez nove povrede, očekujem i malo smislenije igre.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...