Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Ne znam sto je simpa Totenhem, a nije Ars kad i jedni i drugi godisnje ulupaju 100+ miliona. Zato je Vinijevo poredjenje na mjestu.

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam sto je simpa Totenhem, a nije Ars kad i jedni i drugi godisnje ulupaju 100+ miliona. Zato je Vinijevo poredjenje na mjestu.

 

U zivotu se nisam interesovao za te smaracke abrove tipa koliko koji igrac kosta, ko je racunovodja u Derbi Kauntiju, koliko u steku ima Anderleht ove sezone, da li je Real Betis izasao iz minusa i ostale trivijalne pojedinosti, pa ne nameravam sad ni da pocinjem.

Link to comment

Ok. Samo kazem da su pare u ENG izbrisale granice izmedju tradicionalno velikih i malih.

 

Jaz je ogroman. Novac u EPL je podigao platežnu sposobnost timova srednjeg i donjeg doma u odnosu na timove istog nivoa u ostalim ligama petice. To im daje šansu da kupuju skuplje igrače, ali je razlika nepremostiva u odnosu na top timove lige. Da bi preselio osrednji u top tim u EPL, treba ti milijarder, dok u ostalim ligama za to je potrebno mnogo manje novca.

 

Za uspeh Leicestera najzaslužniji su veliki timovi u EPL. Njihova nesposobnost je nahranila dobro složen tim Leicestera. Ni jedan od vodećih EPL timova ne može da kaže da je imao dobru sezonu. Meni je ova sezona dokaz koliko vodeći EPL timovi imaju kristalnu bradu, a samim tim i cela liga. Dokaz je i da nije problem u broju utakmica, niti u težini protivnika. Problem je u nerazumevanju fudbala. Fudbal nije 200 miliona funti na gomili, pa random kupovanje.

 

Koliko god je priča Leicestera dobra, toliko je otkrila sve slabosti fudbala u Engleskoj. Oni za dve godine mogu da zagule i Championship,  ni najmanje se ne bi iznenadio. Nadam se da samo da nam ovaj uspeh Leicestera samo ne upropasti fudbal, jer su se američki pljačkaši već spremili da ojade fudbal da bi oni zaradili.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

2FBA752300000578-3381083-image-a-3_14516

 

England’s top division is already the wealthiest in global football, with each team pocketing an average of £80million from central funds each year. Last season Chelsea banked £99m in Premier League prize money while even rock-bottom QPR went down with £64.9m.

The money on offer for the current season will be similar for the respective finishes. But then, from 2016-17, it will surge in absolute terms like never before.


That average of £80m per club will leap closer to £120m per club, per season. Next season’s winners will take home central prize cash alone of around £150m. The team at the bottom will earn about £100m.

That’s before a ticket or replica shirt is sold, before a sponsorship deal is done.

These are sums to make the eyes water and the accountants twitch. As our accompanying table shows, the Premier League had TV income of little more than £50m a year when it started in 1992-93, or little more than £2m per season per club.

 

-što znači da je za engleze lš a da ne govorimo o le i novac koji se tamo može zaraditi tek džeparac

- ove sezone će fenjeraš zaraditi duplo više para od tv prava nego osvajač lš od uefa-e, od sledeće sezone 3x više love, ekipa koja završi u sredini tabele će dobiti 4x više love od šampiona evrope, perverzija

- zato ameri žele da naprave neku super ligu, to su klubovi pokušali i pre 20 godina, kada im je uefa dala ustupke da i vicešampioni mogu da igraju lš, ne znam da li će proći ovaj pokušaj nba-izacije vrhunskog fudbala u evropi

 

 

 

Link to comment

Može da prodje jedino tako što će da zameni LŠ, nijedan gigant iz Petice se neće odreći svoje nacionalne lige a pogotovo to neće uraditi engleski timovi.

 

LŠ može komotno da ustupi mesto nekoj fudbalskoj NBA jer joj je format svake godine sve smaračkiji a kvalitet sve upitniji. Ja sam prestao da gledam sve pre polufinala, 10x mi je zanimljivija utakmica izmedju Sotona i Norwicha.

Link to comment

Liverpool protiv C.Palace, tim: Mignolet, Flanagan, Lovren, Sakho, Moreno, Henderson, Can, Milner, Lallana, Firmino, Origi. Sto se tice tima samo je Hendo u bas, bas losoj formi, pa koristeci radisinu terminologiju mislim da startujemo samo sa 1 igracem manje.

 

Tri vezana poraza u ligi protiv CP, plus u cetvrtom mecu onih 3-3. Vreme je za neki bod protiv ovih. Da vidimo hoce li 'nas' opet karati Zaha i Bolasie ili je nesto nauceno.

Link to comment

Kako me nervira kad sudija ne primenjuje pravila zato sto su pocetni minuti utakmice upitanju :frust:. Pa ako je ispao kao brav i napravio prekrsaj za zuti kazni ga, mtjb.

Link to comment

Nadam se da samo da nam ovaj uspeh Leicestera samo ne upropasti fudbal, jer su se američki pljačkaši već spremili da ojade fudbal da bi oni zaradili.

Sta si ovim hteo da kazes, uopste ne razumem?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...