Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Zar nije sad priča kako štoperi učestvuju u igri daleko više nego ranije i da su tehnički i taktički potkovaniji? Inače delim mišljenje s tobom, odavno to pričam.

 

Pa, je, ucestvuju. Al ucestvuju Pique i Hummels kako valja, a ne Yanga-Mbiwa i Papadopoulos :dry:

Ne znam najbolje za EPL, al u Italiji imas otprilike tri valjana stopera van Juventusa. Matore Mirandu i Rodrigueza i povredjenog De Vrija. I toeto, ostalo su ili drvosece, ili kikseri ili sporaci ili neka kombinacija ta tri. A kad poslednja linija ne ume da igra fudbal onda cela ekipa ne ume da igra fudbal.

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://goal.blogs.nytimes.com/2009/11/02/soccernomics/?_r=0

Пасуљари су они из Бостона, њега зову Bean Town. 

А бејзбол је опседну статистиком и гомилама података, што је изгледа не применљиво на фудбал. По статистици Сако је играчина, оно успешни пасови и тај рад...

 

pa ima veliki broj intervencija ili drugim rečima, pored njega ne prolaze neke stvari koje prolaze pored ostalih Liverpulovih štopera ili defanzivaca

Link to comment

Па пошто покрај ових других пролазе и пужеви инвалиди, он онда изгледа импресивно. Само Клајнара треба да остане, од свих ових што су као први избор.

Link to comment

, al u Italiji imas otprilike tri valjana stopera van Juventusa. Matore Mirandu i Rodrigueza i povredjenog De Vrija. I toeto, ostalo su ili drvosece, ili kikseri ili sporaci ili neka kombinacija ta tri.

a Izzo iz Djenove, kakav je? Citah da ga jedan hvali na lfc forumu, ali da navodno igra vise desnog beka (mada je CB), navodno nije los na lopti, solidno brz i fizicki jak.

 

 

Link to comment

Dobro, spominjao se i United, valja mrijeti, mada mi je Sturridge rodjen za Arsenalovu bolnicu.

 

Kad smo vec kod tamnoputih engleskih spiceva koji se zovu Daniel, Welbeck bi se mogao vratiti za par sedmica. Igrao je za U21 neki dan, izdrzao 60 minuta. Mozda se vrati za gostovanje na Old Traffordu.

 

Juce u mukama Liverpoola i carstvu Leicestera niko nije primijetio Evertonovo gazenje Stokea (3:0) i Villinu pobjedu nad Norwichom sto bi moglo da znaci povratak irsko-skotskih mesara u Championship. Arseneov Steve Bruce je izgleda poslozio redove Ville, ali za ostanak u ligi ce morati reprizirati Leicester od prosle sezone ili Wigan iz 2011-12.

Link to comment

Ja još uvek mislim da će velški labudovi sa Sandrlendom i Norvičem u ligu dole... Ali to je dosta emotivno, jer jebeš ligu bez Vile i Novogzamka™, ma kako očajni bili...

Link to comment

Па пошто покрај ових других пролазе и пужеви инвалиди, он онда изгледа импресивно.

 

To. Lovrenovi napadi ludila, Toureovo pasovi u prostor protivničkom centarforu, Škrtelove razne gluposti tokom godina - Sakho bi morao rano da ustaje i mnogo da radi da bismo ga pominjali u istom kontekstu. Ono juče sa Defoom je jebeno neobjašnjivo.

 

Lovro je inače igrao sasvim dobro od kako se vratio posle prethodne povrede, ne znam da li je išta sjebao. Nije ni čudo da se opet skršio, a ista situacija je sa Allenom.

 

Само Клајнара треба да остане, од свих ових што су као први избор.

Meni se Clyne uopšte ne sviđa, iako je počeo da pokazuje znake života u napadu. Neuporedivo je to što napred radi ludi Moreno i ovaj ziheraš koji najviše voli da se zatrči iz drugog plana kao blesav, onda prikoči, prihvati loptu, porazmisli i vrati je u sredinu. Brodžersarina škola.

Link to comment

Moreno je najbolji Liverpulov defanzivac...

 

No, problem Liverpoola je to što su štoperi prespori, a želi se igrati visoko, to je najveća rupa, i lepo se vedelo protiv budućih šampiona gde škripi...

 

Lester, na primer, ima sličan štoperski par (uzmimo bilokoja 4 iz Liverpula), po fizikalijama, ali zbog drugačije postavke igre (i nemanja zadnjeg veznog kao Lukas :(), to izgleda značajno drugačije...

 

Klop pokušava da fura igru za koju nema tim. Liverpolu, da bi to igrao što igra, trebaju dva brza štopera(ili bar jedan), i ne nužno i jaka, da izgledaju kao gromade... Nešto kao Maskerano u Barsi, na primer...

Link to comment

Kad se pogleda ovo sto je Orasi govorio o stoperima, nije Mou bio ni tako lud kad je nudio one pare za Stonesa. Jak na lopti, ima fizikalije. Da ga u obradu uzme neki ekspert za defanzivu, razvaljivao bi.

 

Donekle isto vazi i za Chambersa.

Link to comment

Ma ja sve mislim da se štoperi u pl pogrešno selektuju već dosta dugo, nevezano samo za liverpool...

 

Ne treba preterana snaga i visina, nego pozicija i brzina... To je ono što treba... A ovi ih selektuju, kao da se igra četvrta liga na hitni lopticu napred pa neka je najjači i najviši dokači...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...