Jump to content

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alex Teixeira set for £35m move to Jiangsu Suning as Chinese side beat Liverpool to Shakhtar Donetsk star's signature

 

Kinezi su poludeli skroz!

Путуј игумане!

Link to comment

Mitrović je neverovatan. Sve dobro radi, trči, trudi se, mota se gde treba, postavi se gde treba, nadje sebi prazan prostor izmedju dva štopera... i onda promaši čitav gol sa dva metra. Barem pet puta je to uradio u ovoj sezoni.

Apsolutno. Mogao je dosad da se nadaje golova. Sinoc nisam gledao prvo poluvreme, ali kad njega nema, nema ni sansi. Perez ne moze da se izbori za sansu. Videcemo kako ce se snaci ovaj Dumbija.

 

Sto se same ekipe tice, ima tu nekoliko stvari. Prvo trener. Meklaren ocigledno nije covek koji ce od ovih igraca napraviti tim, mada je tokom sezone bilo odlicnih igara. Drugo, sama ekipa nema lidera, nema nekog ko ce da podvikne mamlazima kad treba. Kolocini to svakako nije i njega je trebalo prodati jos pre dve tri godine kad molio da ide kod tate u Argentinu. Kad je prosli put ekipa ispala, ta sezona je iskoriscena da se rastera drvna gradja i u ekipi je postajala grupa igraca koja je bila spremna da podvikne kad treba. Poslednji takav je bio Kabaj. 

Trece: iako je potroseno dosta para i dovedeni igraci koji imaju kvaliteta, nije zakrpljena glavna rupa u ekipi a to je odbrana. Toliko golova ulazi, prave se glupe greske i glupi faulovi. Kolocinijeva igra je odavno u padu. Mbemba je dobar ali ne moze sam. Stiven Tejlor je vise povredjen, nego zdrav i pitanje je sta ce biti kad se vrati i tu se spisak zavrsava. Laskele nema iskustva i plasim se nije dovoljno dobar. Umesto da se dovede neki bek, oni dovode tri igraca u sredinu i jednog napadaca za kojeg je pitanje kako ce se snaci i koliko je trenutno spreman da igra.

 

Ne mozes ti ekipu koja je trula da pokrpis za dva prelazna roka, a da pri tom dovedes trenera upitnog kvaliteta. Tu je krivica na vlasniku.

 

Nisam mislio da cemo ispasti, ali sad to deluje sve izvesnije. U subotu je pobeda a must. Mitar mora da pocne da daje golove. Howay the lads!

Link to comment

Pa dok su tako ludi, sto im Liverpool na proda par igraca, ne znam sta cekaju?

Бентекара би има пасовао као будали шамар.

Link to comment

Iha, opasce kvalitet evro fudbala.

Јок. Кинези преплаћују играче због ограничења броја странаца, мислим да је 4 по клубу. Када би могло више странаца, буџет би мора да се дијели на више њих.
Link to comment

evo sam ovo ukrao sa jednog mesta, otprilike slicno mislim ...

 

 

Evo da se javim posle odredjenog perioda vodjanja Klopovog Liverpula, i moram da kazem da je kod mene dobio onako osrednje prolaznu ocenu... Jeste ogranicavajuce da dobijes tako retardiranu ekipu i da je vodis ka nekom zacrtanom cilju sto je verovatno plasman u LS, ali opet ja ne mogu da kazem da se jos uvek vide obrisi njegove taktike, osim toga da su
.igraci samo malo nalozeniji i gotive se sa svojim menadzerom, i tu je neki napredak vidljiv... Ostalo je bas slabo... Jbg iako ga mnogo gotivim i zelim da ostane bar jedno 5 godina na klupi ipak se mora biti realan i reci da nije bog zna sta novo doneo u ekipu...

Ono sto mu zameram je sto i dalje drzi beskorisne igrace u ekipi, iako nicemu ne koriste, znaju svi vec koji su, umesto bar da vidimo da li od nekih klinaca ima vajde jer je ova sezona vec bacena u vodu, i bukvalno mislim da zato i Klop ne zeli nista radikalno da sece do kraja sezone, jer zeli da do kraja vidi na delu svakog igraca... Opet, kad vidim da u januaru nije doveo nijednog igraca, osim jadnog Kolkera, tu je opet omasio... Ok, izuzetno je tesko za neku normalnu sumu dovesti igraca u januaru, i ok onog Teseiru ni ja ne bih platio vise od navodno ponudjenih 30 miliona a cak mozda ni toliko jer mislim da ne vredi ako je vec Daglas Kosta koji je u istom timu pokazao tri klase vise a prodat je za te pare u Bajern, ali morao je da osvezi ekipu, mora je da dovede jednog ili dva igraca koji mogu odmah da igraju, i jos bar dvojicu talentovanih kao Grujica da kaprise i dovede na leto, ali okrenuo se verovatno potpunom remontu na leto i ajde da vidimo kako to izgleda...

Ono sto je steta je sto je sa svim ovim desavanjima izgubio cini mi se zanimljivost kod novinara, nekako na pocetku njegovog mandata na klupi, svi su se pitali sta ce on da radi, kako ce novi Liverpul izgledati, koja je vizija, ko ce iz ekipe biti prodat, koga ce uzeti, cinilo mi se da i igraci bukvalno iz svih timova sem oni naravno najkvalitetniji svetski igraci su zeleli da odmah dodju u Liverpul i rade sa njim a na kraju bukvalno Liverpul ostade sa istim svim kao pod jadnim Rodgersom... Eto, Klop je bar u mojim ocima nabio sebi na ledja za leto jedan dzak od 100 kila, e sad kako ce ga izneti na vrh brda, da li ce ga izneti ili se stropostati negde na sredini ne znam, ali mislim da nije iskoristio ni deo entuzijazma koji je vladao kada je dosao u Liverpul i plasim se da to moze mnogo da ga kosta... Odnosno mozda i nece kostati, ali ce uciniti posao znatno tezim, ali ajde pokazao je da moze da stvori igrace, da stvori tim, pa ajde da sacekamo kraj i ove izuzetno bolne sezone, pa da vidimo kako cemo dalje... ... sa nadom u nesto bolje!!

Link to comment

Ja godinama unazad trubim koliko je trenerski učinak precenjen, obično u pozitivnom smislu ali evo i u negativnom - previsoka očekivanja. Kao, dođeš u klub sa gomilom osrednjih i povređenih igrača, i onda treba koristeći force of personality i tajne magijske taktike koje si izmaštao, da od njih napraviš funkcionalan tim. To nekad može ali samo privremeno, kad mučenici postanu kao što gorecitirani kaže "malo naloženiji" jer imaju novog lika u svlačionici. Onda taj honeymoon period prođe, i opet igraju onako kako jedino umeju, njanjavo.

 

Da bi trener išta stvarno sproveo u delo mora da 1) kupi igrače koje hoće i 2) kroz trening ih uobliči u nešto nalik timu. To bar do sledećeg avgusta nećemo gledati. 

Link to comment

Prosto, hoće maksimalno da iscedi ove igrače koje ima, da vidi koga će da zadrži, a koga ne. Nema tu mnogo mudrosti, a to što se nama čini da je "sve jasno" koga treba da šutne, to je naš problem. 

Iako verujem da je možda mogao da dovede nekoga pa da počne da ga uigrava za narednu sezonu, ipak ću mu dati benefit of a doubt, da zna šta radi.

Link to comment

 

Iako verujem da je možda mogao da dovede nekoga pa da počne da ga uigrava za narednu sezonu, ipak ću mu dati benefit of a doubt, da zna šta radi.

 

 

morao umjesto bolvdovanog.

Link to comment

Verovatno ima potpuno odrešene ruke i nema nikakav pritisak što se tiče rezultata.

 

Ako je tako onda je sledio i logiku da mu je bolje da ima više para na leto, nego da sada preplati nekoga (što bi bilo neizbežno).

 

Jedini problem je što je utisak da bi i sa dva dobra pojačanja sada, tim mogao da se bori za top 4 ove sezone, jer je takva sezona. Ali, ponoviću, verujem da zna šta radi. Recimo, Džo Alen je počeo da podseća na squad igrača a ne na vola koga bismo svi što pre da se rešimo.

Link to comment

Ja godinama unazad trubim koliko je trenerski učinak precenjen, obično u pozitivnom smislu ali evo i u negativnom - previsoka očekivanja. Kao, dođeš u klub sa gomilom osrednjih i povređenih igrača, i onda treba koristeći force of personality i tajne magijske taktike koje si izmaštao, da od njih napraviš funkcionalan tim. To nekad može ali samo privremeno, kad mučenici postanu kao što gorecitirani kaže "malo naloženiji" jer imaju novog lika u svlačionici. Onda taj honeymoon period prođe, i opet igraju onako kako jedino umeju, njanjavo.

 

Da bi trener išta stvarno sproveo u delo mora da 1) kupi igrače koje hoće i 2) kroz trening ih uobliči u nešto nalik timu. To bar do sledećeg avgusta nećemo gledati. 

mali troll;

 

ja sam npr siguran da bi Simeone napravio od Valensije i Liverpula za kratko vreme timove koji bi bili medju tri u svojim ligama i to sa sadasnjim igracima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...