Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako nije? Ta fraza se odnosi na ekonomsku krizu iz 2010., odnosno bailout propalih banaka koje države nisu smele da puste da propadnu jer su bukvalno bile prevelike, posledice po sistem bi bile preteške. 

 

I u fudbalu važi slično, pričali smo o tome posle SAF odlaska. Danas se toliko para okreće u fudbalu i toliko je uspeh uslovljen tim parama da je prosto nemoguće da gigant kao što je Man Utd tek tako uleti u par decenija totalne stagnacije. U vreme LFC pada to je bilo moguće jer je svet bio bitno drugačiji.

 

Dalglishev LFC kao šampion svega i svačega prosto nije mogao zahvaljujući tom uspehu da prodaje majice po istočnoj Aziji i potpisuje rekordne sponsorship deals, te da tako sebi garantuje da će ostati konkurentan. Kasnije, kad se uspeh abnormalno monetizovao, Liverpool je već debelo kasnio. Posledice znamo.

Link to comment

Kako nije? Ta fraza se odnosi na ekonomsku krizu iz 2010., odnosno bailout propalih banaka koje države nisu smele da puste da propadnu jer su bukvalno bile prevelike, posledice po sistem bi bile preteške. 

 

I u fudbalu važi slično, pričali smo o tome posle SAF odlaska. Danas se toliko para okreće u fudbalu i toliko je uspeh uslovljen tim parama da je prosto nemoguće da gigant kao što je Man Utd tek tako uleti u par decenija totalne stagnacije. U vreme LFC pada to je bilo moguće jer je svet bio bitno drugačiji.

 

Dalglishev LFC kao šampion svega i svačega prosto nije mogao zahvaljujući tom uspehu da prodaje majice po istočnoj Aziji i potpisuje rekordne sponsorship deals, te da tako sebi garantuje da će ostati konkurentan. Kasnije, kad se uspeh abnormalno monetizovao, Liverpool je već debelo kasnio. Posledice znamo.

 

Sve što si napisao stoji, ali jednog giganta može da zameni neki drugi. Da, možda ne može da propadne kao Liverpul, ali itekako može da padne u drugi plan vremenom. Već vidimo šta se dešava sa Sitijem, koji sve više raste. Čelsi je već 15ak godina na putu da postane gigant . Ko kaže da sutra neko sa nenormalnom kintom neće da uleti recimo u Aston Vilu i podigne je i da za 20 godina neko od sada većih timova, potpuno padne u senku? 

 

Naravno da ne postoji baš neka verovatnoća da MU može da propadne, ali mislim da na veliki pad (praktično) niko nije imun, ne računajući Real i Barsu.

Link to comment

Ne znam, po meni Man Utd svakako spada u tu klasu nedodirljivih. Prosto je suviše para tied up into it da bi vlasnici dozvolili da to neko duže vreme ide nizbrdo. Posle Moyesa, spizdili su par stotina miliona po kratkom postupku da bi se zaustavilo potonuće, tako će i posle LVG ako bude bilo potrebe.

 

Da uleti neki novac u Aston Vilu ili koga već je svakako moguće, sve dok postoji deo kolača da se zagrabi... ali da izleti tek tako iz nekog giganta, sa ogromnim gubicima? Morala bi da se desi neka neviđena serija nesrećnih događaja i totalnog amaterizma. Mislim, da sutra mene postave na čelo kluba, cenim da bih se stvarno pomučio da ih odvedem na dno. Ali dao bih sve od sebe, svakako -_-

Link to comment

Ne znam, po meni Man Utd svakako spada u tu klasu nedodirljivih. Prosto je suviše para tied up into it da bi vlasnici dozvolili da to neko duže vreme ide nizbrdo. Posle Moyesa, spizdili su par stotina miliona po kratkom postupku da bi se zaustavilo potonuće, tako će i posle LVG ako bude bilo potrebe.

 

Da uleti neki novac u Aston Vilu ili koga već je svakako moguće, sve dok postoji deo kolača da se zagrabi... ali da izleti tek tako iz nekog giganta, sa ogromnim gubicima? Morala bi da se desi neka neviđena serija nesrećnih događaja i totalnog amaterizma. Mislim, da sutra mene postave na čelo kluba, cenim da bih se stvarno pomučio da ih odvedem na dno. Ali dao bih sve od sebe, svakako -_-

LVG-Man-Utd-Twitter-513524.jpg

David-Moyes_GI_2681979b.jpg

Ryan_Giggs_2894785b.jpg

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Klopp očajnički pokušava da se umili Koltrejnu: Sir Alex Ferguson is the John Lennon of football.

 

"I had a few really good moments with Sir Alex. It’s a big honour to talk to Sir Alex. For a manager it’s nearly the best thing you can do, to sit there and listen. I needed 10 minutes to understand what he was saying and then it was OK.

“Maybe he is the greatest ever, the John Lennon of football or something like this. From my side there is a big amount of respect. What he did in his life as a manager is not easy for someone else to do it."

 

Ali očekujem da JC ostane srca kamenoga.

Auuuu sta ovaj covek radi cccc. Samo ga neka ubedljiva pobeda u nedelju moze oprati.

 

vrane ... mozak ... sokiran sam naivnoscu.

Link to comment

Pa pazi, actually se poklapa. Džon je bio težak licemer i narcis i bio je vrlo arogantan. Reklo bi se da je Klopara tačno znao šta priča :lol:

 

Zaista čudna pojava da su spektakularno genijalni ljudi arogantni.

Link to comment

Pa staznam, misljenja sam da stvarno genijalni ljudi i nemaju visoku sujetu. Arogancija pre nagovestava neke komplekse. U svakom slucaju mislim da nema veze sa genijalnostima.

Link to comment

Pa pazi, actually se poklapa. Džon je bio težak licemer i narcis i bio je vrlo arogantan. Reklo bi se da je Klopara tačno znao šta priča :lol:

Sta su ti bazendzije™?! Pa pre bi svoje opljuvali samo da naruze UTD :fantom: .

 

Znas kad bi mi rekli nesto protiv nekog iz Stone Roses (o Smitsima i Diviznsima da ne pricam) ?!? :whistle:

Link to comment

Sta su ti bazendzije™?! Pa pre bi svoje opljuvali samo da naruze UTD :fantom: .

 

Znas kad bi mi rekli nesto protiv nekog iz Stone Roses (o Smitsima i Diviznsima da ne pricam) ?!? :whistle:

 

 

In other news, Morrisey je sranje :fantom:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...