Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Tacno, Kloppov Gegenpressing je slican koncept. Prouci malo ovaj link:

 

Differences between Sacchi's, Klopp's and Guardiola's counterpressing concepts.

 

http://www.martiperarnau.com/tactica/differences-between-sacchis-klopps-and-guardiolas-counterpressing-concepts/

 

Still, a few teams often are called stand-outs in the application of this specific strategy. Some even see Jürgen Klopp’s BVB as the modern team most focused (and perhaps best) in “Gegenpressing” which is one of the fundamentals of the success and philosophy of his great BVB side. Another coach often connected to this style is obviously Josep Guardiola, whose teams would always try to get the ball back as fast as possible; no matter if Barcelona or Bayern. And the forefather of both in terms of defensive work and counterpress is Arrigo Sacchi, who won back to back European cups 25 years ago.

 

 

 

The Busby Babes for instance were never lauded as a great tactical side, but they already displayed short passing football with mostly zonal marking and immediate pressing when losing the ball to prevent the opponent from countering.

 

you win the ball, you pass the ball, you score a goal. ili, rečima protivnika "it's not rocket science". 

 

iako mi se iz ovoga

 

 

Here’s where Guardiola and Klopp differ. Of course Klopp also has the goal to prevent a counter and of course Guardiola’s team can counter immediately, too, when necessary, but their primary goal and motivation for the use of counterpressing is different.

This also shows in how the ball is lost; Guardiola’s team often lose it with ground passes in high zones with many players around it and immediately pass back into open deeper space whereas BVB tried to commence their action with an immediate penetrating pass forward or a dribble and often purposefully induced counterpress by a long ball forward.

 

definitivno više sviđa Kloppova "filozofija" (jebo fudbal i "filozofiju" više, zauvek) oba ova pristupa counterpressinga će tek biti ispitana u Engleskoj, u kojoj em ima više utakmica, em se u duelima definitivno troši više snage. Mislim, možeš da probaš da ih natreniraš do besvesti, ali...povrede. Kvalitetna zona je, mislim i dalje, zakon za Englesku

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako da ne.

 

Pa ok, to je karikiranje, ali mislim da u Engleskoj treba naći meru i toj meri mislim da je najbliži Wenger, ali...trebalo je da ima ipak bolje igrače za titulu. Ovaj daleko (kvazi)naučniji pristup videćemo tek kako će proći.

Link to comment

Pa ok, to je karikiranje, ali mislim da u Engleskoj treba naći meru i toj meri mislim da je najbliži Wenger, ali...trebalo je da ima ipak bolje igrače za titulu. Ovaj daleko (kvazi)naučniji pristup videćemo tek kako će proći.

 

bold: British insularism, ne znam kako drugacije da objasnim ovakvo pisanje.

Link to comment

bold: British insularism, ne znam kako drugacije da objasnim ovakvo pisanje.

 

Pa ne, ali, sorry, iako se, naravno, atletski ili društveni aspekti sporta mogu izučavati na naučni način, praviti ne znam kakvu nauku od konkretno fudbalske taktike mi je malko too much. Ali čak i da može, niti mi se čini da je konkretno Saki to radio, niti mi se čini da su oni koji su to, kao, radili išta uspešniji od ovih koji nisu. Ili oni koji su, jasno je i iz ovog teksta, to radili prilično umerenije. Ili da ti prevedem - Michels 1 prvak Evrope, Clough 2

Link to comment

Pa ne, ali, sorry, iako se, naravno, atletski ili društveni aspekti sporta mogu izučavati na naučni način, praviti ne znam kakvu nauku od konkretno fudbalske taktike mi je malko too much.

OK. Sta mislis zasto je Murinjo tako uspesan gde god da ode? Zato sto kaze igracima "uzmi loptu, dodaj, sutni, nije to astrofizika" ili pak zbog neceg drugog?

Edited by IndridCold
Link to comment

Pa to nije radio ni Fergie poslednjih 7-8 godina i duže. Nije to, rekao sam ti da karikiram. I Clough je bio genije svoje vrste, kao i Saki. Ali, iako Mourinho, isto kao i Klopp leži tu negde na pola puta  (možda i malo preko pola) sa svojim mikromenadžmentom utakmica, itd ipak se od toga sad ne pravi nešto za Nobelovu nagradu za fudbalsku taktiku. 

 

Ja samo kažem da su se svi ti veliki "teoretičari" taktike, među koje spada i ovaj naš™ nesrećnik, nisu pokazali ništa uspešniji u, bar klupskim, trofejima nego, da tako kažem, i oni koji u dobroj meri uvažavaju određenu spontanost igre. Sad, videćemo sa Guardiolom, mada opet - safe option. Prvo najbolja generacija verovatno u istoriji fudbala, onda totalni dominant u domaćem prvenstvu, pa sad klub bez, realno, ikakvih finansijskih ograničenja. Ali ok, City će biti veći izazov u odnosu na sve do sada to stoji. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa ne, ali, sorry, iako se, naravno, atletski ili društveni aspekti sporta mogu izučavati na naučni način, praviti ne znam kakvu nauku od konkretno fudbalske taktike mi je malko too much. Ali čak i da može, niti mi se čini da je konkretno Saki to radio, niti mi se čini da su oni koji su to, kao, radili išta uspešniji od ovih koji nisu. Ili oni koji su, jasno je i iz ovog teksta, to radili prilično umerenije. Ili da ti prevedem - Michels 1 prvak Evrope, Clough 2

Што је теби било лепо за празнике.  :isuse:

Прочиташ малко како је Михелс изгазио Шенклија,и шта је овај мислио о томе како је направио највећу револуцију у историји фудбала и како је измислио Кројфа. МиДел Боске у слим јесе Клаф највећи енглески тренер ког ја памтим, али ово ти је бре...скоро као Дел Боске из Гвардиолиног шињела... :s_c:

Link to comment

Што је теби било лепо за празнике.  :isuse:

Прочиташ малко како је Михелс изгазио Шенклија,и шта је овај мислио о томе како је направио највећу револуцију у историји фудбала и како је измислио Кројфа. МиДел Боске у слим јесе Клаф највећи енглески тренер ког ја памтим, али ово ти је бре...скоро као Дел Боске из Гвардиолиног шињела... :s_c:

 

:fantom:

 

 

 

 

 

 

:P 

Link to comment

I tako, dok se vilozovija i filozofija macuju na topicu o Premiershipu, Rosicky se vratio u puni trening. :heart:

 

Klopp rek'o Pepu da u Engleskoj nece imati puno lufta za svoj tim od 35 igraca, Arsene rek'o da se Klopp ne zali na gust raspored kao uzrok ozljeda, Klopp na to odgovorio crnogorskim stihovima: "Ko ne vidjeo rasporeda gusta, svrsim mu u usta" etc, etc.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...