Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja rekoh, Mark Hjuz sasvim dobar izbor.

Neko hjuzolik (relativno mlad trener sa iskustvom u premier ligi...martinez, poketino?) bi bio idealan za njih, ali plašim da navijači ne bi imali ni malo strplenja za "manja" imena, bila bi erupcija nezadovoljstva prvi put kad krene po zlu.

Uostalom fergi je valjda i imao sličnu nameru još onomad pa se završilo kako se završilo.

Edited by Ruxin
Link to comment

Koliko vidim, Poketino bi bio dobro primljen. Mada, još dva meseca ovog sranja i verujem da bih i ja bio dobro primljen. Ono: za koga navijate? Ok. Da li se zovete Louis van Gaal? Ok, to je to.

Link to comment

Da i ja dodam par centi o Unitedu...

 

Najveci problem Uniteda i jest to sto je Ferguson, skupa sa Bebama 92 (B92...got it? :isuse:), ostao oko Uniteda da se ista pita. Moyes je bio Fergusonov izbor. Mourinho nije zamijenio Van Gaala jer B92™ hoce da ugura nekog svog i da nastavi 1 kontinuitet, Ferguson poslije Fergusona, ali bez Rileya na brzom biranju, Tito poslije Tita i rusenja Berlinskog zida.

 

Ferguson je zbilja imao nekakva tri Uniteda. Pravljenje onog prvog je trajalo od 1986. do 1992. Toliko vremena danas ne moze dobiti niko za pravljenje dinastije (Wenger je posebna prica iz hiljadu razloga). Za Ligu prvaka je United bio spreman u 13.Fergusonovoj sezoni (s tim da je pobjeda 3:2 protiv Lippijevog Juventusa u grupi 1997. bila mozda i prijelomni momenat).

 

Zbog svega toga, od svih postojecih menadzera Unitedu nijedan nije bio ispravan odgovor. Uzimajuci u obzir ovo sto kaze Indrid, to nisu bili ni vise puta spominjani Ancelotti, Guardiola, Mourinho...oni su dijelovi nekih drugih tradicija, u godinama ili naprosto nevoljni da se predugo zadrzavaju na jednom mjestu.

 

Mozda je zbog svega navedenog Klopp bio najblizi tacnom odgovoru - poput Fergusona, imao je natprosjecan rezultat u prethodnom klubu; nudio je atraktivan fudbal; veliki motivator; outspoken; dovoljno mlad da pokrene svoju dinastiju i, sudeci po Borussiji danas, dovoljno razuman da ode na vrijeme bez da iza njega ostane potop. That being said, i njemu bi trebalo 200 miliona funti da istrosenu, prestaru i ne bas izbalansiranu sampionsku ekipu iz 2013. dovede u normalno stanje.

Link to comment

Klopp prosto nije hteo da dođe u United i to je to. Možda i on više voli da radi tamo gde je pritisak bar za nijansu manji. Mislim, nije mali pritisak u Poolu, ali je ipak malo manji. Tako da on jednostavno nije bio realan. 

Link to comment

Stoji sve što kaže arle, ali sumnjam da navijači trenutno imaju strpljenja da istrpe bilo koga ko bi da pravi dinastiju na uštrb instant rezultata.
Sad im treba murinjo da ugasi požar i donese bilo kakve rezultate, a u međuvremenu nek pošalju gigsa negde na kaljenje™ pa za jedno 2-3 godine...

Edited by Ruxin
Link to comment

Pih. 200 miliona funti = jedan i po prelazni rok, eventualno dva.

 

I meni deluje da je Fergusonova senka nad klubom osnova problema. Ovo što Radiša predlaže, neki komitet na klupi kojim iz senke predsedava SAF, to bi bio 1 spektakl. Svi znamo kakav je SAF pristup - hands on, sve direktno, lično utičeš na svaki aspekt utakmice i funkcionisanja kluba, makar morao glavom kroz zid. Ideja da to može da funkcioniše samo potpuno suprotno, sa distance i kroz meditaciju, da neko drugi obavlja stvaran posao... realno, platio bih da taj cirkus gledam :D

 

That said, previše se kenja o smaku sveta posle Fergusona. Posle početnog posrtanja sa Moyesom, sve ostalo je spor ali stabilan napredak. To što je LVG dosadan nema nikakve veze ni sa čim, on će za par sezona da odradi svoj posao tako kako ume, zadržaće klub pri vrhu, neće biti daljeg raspada sistema. Njegov naslednik, ko god to bio i kad god došao, imaće jaču osnovu da gradi dalje nego što je on imao. Gledano na duge staze, nema se na šta kmečati u tom pogledu. Javite se kad vežete par sezona van Evrope i jedno deceniju bez trofeja, pa da pričamo.

Link to comment

Stoji sve što kaže arle, ali sumnjam da navijači trenutno imaju strpljenja da istrpe bilo koga ko bi da pravi dinastiju na uštrb instant rezultata.

Sad im treba murinja da ugasi požar i donese bilo kakve rezultate, a u međuvremenu da pošalju gigsa negde na kaljenje™ pa za jedno 2-3 godine...

...gledaju sta ce Giggs reci na MOTD-u. Ne vjerujem da ce iko od B92™ biti veliki menadzer.

 

Da se razumijemo, isto mislim i za ove sto su bili pod Arseneovom komandom. Klupski treneri i asistenti - da.

Link to comment

Pih. 200 miliona funti = jedan i po prelazni rok, eventualno dva.

 

I meni deluje da je Fergusonova senka nad klubom osnova problema. Ovo što Radiša predlaže, neki komitet na klupi kojim iz senke predsedava SAF, to bi bio 1 spektakl. Svi znamo kakav je SAF pristup - hands on, sve direktno, lično utičeš na svaki aspekt utakmice i funkcionisanja kluba, makar morao glavom kroz zid. Ideja da to može da funkcioniše samo potpuno suprotno, sa distance i kroz meditaciju, da neko drugi obavlja stvaran posao... realno, platio bih da taj cirkus gledam :D

 

That said, previše se kenja o smaku sveta posle Fergusona. Posle početnog posrtanja sa Moyesom, sve ostalo je spor ali stabilan napredak. To što je LVG dosadan nema nikakve veze ni sa čim, on će za par sezona da odradi svoj posao tako kako ume, zadržaće klub pri vrhu, neće biti daljeg raspada sistema. Njegov naslednik, ko god to bio i kad god došao, imaće jaču osnovu da gradi dalje nego što je on imao. Gledano na duge staze, nema se na šta kmečati u tom pogledu. Javite se kad vežete par sezona van Evrope i jedno deceniju bez trofeja, pa da pričamo.

 

Kad ste vi™ imali deceniju bez trofeja?

 

Anyway, pošto znam da Indrida zabavlja evo je, posle zombie passinga, nova definicija - "Graveyard football"

Edited by MancMellow
Link to comment

Mozes da nasledis koncept, kako ne mozes. Sta mislis kako je Milan osvojio 5 liga sampiona sa tri razlicita trenera u tri razlicite decenije? Saki je bio inovator, nasledio je tim koji je imao najboljeg odbrambenog igraca na svetu, fantasticne bekove i to je sve. Dobio je neogranicen budzet, i od izuzetno defanzivnog tima koji je igrao katenaćo napravio je sampionski tim koji jeste igrao defanzivno, ali ne i pasivno, tim koji ima inicijativu cak i kada se brani. Ovo sto Gvardiola, Del Boske i Enrike danas forsiraju, taj pakleni zonski presing, to je sve Saki uveo. I Milan je sve to vreme uvek imao isti donji deo formacije, iako su se igraci smenjivali: 2 stopera, bekovi, kreativan zadnji vezni sa odlicnim dugim pasom (Rajkard, Albertini, Pirlo), i još jedan krljač ispred zadnjeg veznog (Anceloti, Desai, Gatuzo). U napadu su se stvari menjale, igrala se i taktika 4-5-1, ali Milan je bio klub u kome se tacno znalo koji igraci se kupuju i za koju poziciju (naravno, pravljene su i greske, to se razume samo po sebi, ali to nije strasno ako postoji stabilan skelet ekipe). Pa su tako 4 trenera osvajala skudeto (Saki, Kapelo, Zakeroni, Anceloti) a samo je Kapelo malo strcao po taktici u napadu, ali je u potpunosti zadrzao ono sto je bila najveca snaga Milana, taj zonski presing. I igra Milana je bila prepoznatljiva 20 i vise godina, a da su se treneri smenjivali kao na traci. Isto kao sto je sad Enrike samo nasledio sistem od Gvardiole. Ako pogledamo Krojfovu Barsu videcemo da je Gvardiola samo nadogradio ono sto je vec postojalo u fazi napada (kljucna stvar kod njegovog sistema je upravo taj pozicioni presing, to je njegov glavni doprinos Barseloninoj skoli). Nije tacno da sistem ne moze da se nasledi i da se ocuva. 

 

Ali dovoljne su dve-tri godine da sve to ode u majcinu. Kad u jednom trenutku imas 80 posto igraca koji ne bi mogli da igraju u formaciji tvog prethodnika, onda vise nema povratka na staro ako imas ogranicen budzet. 

Нетачно. Гвардиола је разрадио Кројфову фудбалску философију до екстрема, користећи можда најбоље везне играче на гомили икад у фудбалу. Дел Боске долази из Миљанове школе која није опседнута поседом. Енрике има другачију физиономију тима са оном тројицом лудака напред. Ниједан од ових тимова не личи на Сакијев  Милан.

Link to comment

Kad ste vi™ imali deceniju bez trofeja?

Ne od kako ja pratim, ali iskreno - mi™ nismo nikad ovoliko kukali kao što vi™ danas radite, posebno ne tek nekih mesec dana posle silaska sa vrha tabele. Zato vam iskreno i prijateljski želim preporučujem jedan ozbiljan višedecenijski raspad sistema, da bi nivo kukanja postao opravdan -_-

Link to comment

Ne od kako ja pratim, ali iskreno - mi™ nismo nikad ovoliko kukali kao što vi™ danas radite, posebno ne tek nekih mesec dana posle silaska sa vrha tabele. Zato vam iskreno i prijateljski želim preporučujem jedan ozbiljan višedecenijski raspad sistema, da bi nivo kukanja postao opravdan -_-

 

Preventivno kukanje je majka uspeha  -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...